Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehet globális trend ebből ?

Lehet globális trend ebből ?

Figyelt kérdés

Sok cégnél láttam, hogy újra gondolják a termelésüket ami azt jelenti, hogy nem mindent Kínában gyártanak hanem próbálnak lokálisan is gyártást szervezni , hogy nagy részben a az adott régió igényeit kitudják még ha nem is teljesen de nagy részben elégíteni.

[link]

[link]

[link]

Nyilván ez nem jelent teljes függetlenséget Kínától de egy kicsit azrt jobb lesz ez a világnak


2021. dec. 16. 10:02
 1/9 MDaniel98 ***** válasza:
73%
Én nem gondolnám, szerintem a legtöbb cég, és a legnagyobb vállatok mindenképpen arra törekednek, hogy a lehető legnagyobb profitot érjék el, és ha ezt azzal érik el, hogy Kínában gyártatnak dolgokat, akkor erről nemigen fognak lemondani a helyi lakosok igényeinek kielégítése miatt.
2021. dec. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ez meghirdetett EU-s politika is. Más kérdés, hogy mennyire fog működni.
2021. dec. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz belőle trend.

Nyugat-Európában nem éri megy gyárat építeni, mert drága a munkaerő és erősek a szakszervezetek.

Ezért is csodálkoztam azon,hogy Elon Musk Németországban építtet gyárat és nem mondjuk Csehországban,Szlovákiában vagy itt.

2021. dec. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Bízom benne, hogy nem lesz belőle trend.
2021. dec. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

Ez egy nagyon összetett kérdés, de tömören: Igen, van egy trend, hogy az alacsony hozzáadott értékű termékek gyártását kiviszik Kínából kevésbé fejlett régiók felé, pl Vietnam, Thaiföld haszonélvezője ennek a trendnek.


Ennek számos oka van, mivel a politika rovatban van a kérdés, nyilván ok a hidegháborús feszültség az USA és Kína között, de azért legyünk őszinték, a globális nagytőkét nem tudom mikor formálta utoljára a politika, és mióta formálja a globális nagytőke a politikát.

Kína nem az az ország, ami 50, 40, 30 de akár 15 éve volt. Egy képzetlen gyári munkás már bőven 130-150,000 forintnyi fizetést kap havonta. Persze, egy budapesti diplomásnak ez nem pénz, de Nógrád megyében már találsz munkást ennyiért.


Emellett ok még:

-a kínai ipar átalakulása (mennek ők is a magasabb hozzáadott érték felé),

-a változó demográfia

-erősödő középosztály

-nyugati szemnek túl erős kínai szakszervezetek, túl sok gyárleállás sztrájk miatt

-állandó problémák a globális ellátási lánccal

-kiszámíthatatlan politikai feszültség

-instabil, kaotikus EU, kiszámíthatatlan Eu-Kína kapcsolatok

2021. dec. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha mindenki lenyugodna p.csába és elfogadná végre, hogy az országok és gazdaságaik egymásra vannak utalva és mindenki azzal foglalkozna amihez ért, és nem próbálnák egymást nyersanyagokkal, alkatrészekkel, miegymással revolverezni, akkor minden visszatérhetne a normális kerékvágásba és viszonylag normálisan működhetne a világ.
2021. dec. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy ezzel elkéstek ezt a 90 es években kellett volna meghozni.
2021. dec. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt a fajta kapitalizmust nem kéne fejezni aminek egyetlen mozgató rugója, hogy mindig még többet.


Egyes óriás cégek, az mint Apple olyan profitot termelnek és már rendelkeznek olyan annak háttérrel, hogy azt sem tudják mire költsék.


Faxnak akarnak még többet, ha már azt sem tudják, mit csináljanak azzal ami van?


Ez olyan mint a függőség. Vagy nem csak olyan, hanem az is.


Csakhogy ez nem tartható örökké, és ezt már évtizedekkel ezelőtt kimondták.

2021. dec. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenki adjon nekem mindent, azt akkor nekem elég is lesz.
2021. dec. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!