Kína ezt valóban nem tudja elvenni a nyugattól ?
Ahhoz le kell tenni valamit az asztalra, pl. felmutatni olyan együtteseket, akik olyan zenét csinálnak, ami hat az emberekre.
Nem ismerem a kínai populáris zenét. Vannak ilyen együtteseik?
https://www.youtube.com/watch?v=ZSDV1HXROKo&t=4s&ab_channel=..
Itt egy videó a témában
Hiába nem volt már sehol a görög Hellász vagy a Római Birodalom évszázadok óta, Európa népei továbbra is az ő kultúrájukat tartották felsőbbrendűnek, és őket másolták építészetben, irodalomban, kultúrában stb. ők voltak az etalon.
Na, nagyjából itt is ez a helyzet, csak sokkal globálisabban. Ha az USA vagy az EU el is tűnne, kulturális hagyatékuk, életmódjuk, nyelveik, stb még jó sokáig meghatároznák a világot.
Kína sem csinál mást. Ő is a nyugati dolgokat másolja, próbálja magáévá tenni. Legyen szó iPhone klónokról, öltözködésről, fogyasztói társadalomról, stb.
Egyedül a nyugati, liberális demokráciát nem akarja magáévá tenni. De ennek nem annyira a mostani diktatúrában vannak a gyökerei, hanem sokkal inkább a sok ezer éves császárságban. Már ott kialakult és relatív jól működött az államilag képzett, hivatásos hivatalnokok bürokratikus rendszere, akik képeségeik szerint lépdeltek feljebb a ranglétrán. Kis hivatalnokból fontosabbá, majd akár tartományi vezetővé, esetleg még tovább. Gyakorlatilag most is ez a rendszer van. Nem demokratikus, de működőképes.
Egy diktatórikus berendezkedésben, ahol korlátozzák-irányítják a művészetet, soha nem fognak olyan alkotások születni, mint egy olyan világban, ahol szabadon alkothatnak a művészek.
Ezért is öntik hiába orbánék is a végeláthatatlan mennyiségű pénzt az ún. "nemzeti" művészetbe, zenébe, filmbe, mert ha elő van írva egy központi irány, akkor abból csak sz-r, vagy legjobb esetben is középszer fog kijönni.
6.
Azért a liberális művészetek elég elfajzottak.
7
Mi az, hogy liberális művészet?
Az angol világnyelv, szorosan a hindi és arab mögött, a kínai elterjedtségének majdnem a felét elérve.
Kifelé megy màr az USAban is.
Tanítok kínaiakat, egy ronda köhögős nap végére egy kislány hozott egy szopogató tablettát, hogy ez majd segít.
OK, de mi ez? Angolul nem tudja elmesélni, de a családja 1200 év óta gyógyszerész, szóval tudják, hogy jó
Várom az amerikai párját! 😁
A kínai youtubenak van annyi hasznàlója, mint a Googlenak, amikor megvették a SAAB-ot, a név nem is kellett nekik.
Szóval Kína kicsit más úton jàr.
A világnyelv az az angol fog maradni. A Kínai fiatalok közül nagyon sokan beszélnek angolul.
A státusz szimbólumokat Kína nem fogja tudni elvenni a nyugattól. Tehát a Rolex a Ferrari és az Armani lesznek ugyanúgy a gazdagemberek jelképei. A mai kínai gazdagok is ezeket veszik nem a kínai megfelelőjüket.
Sokat elmond az is, hogy az prémim szinten a Kínai telefon gyártók nem tudják megverni az Applet. Még Kínán belül sem.
Kína lokális szinten tudja csak megverni a Youtubeot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!