Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azért jött létre az új Nű...

Azért jött létre az új Nű szupervariáns mert járvány közben oltunk és a vírus erősen mutálódik?

Figyelt kérdés
2021. nov. 26. 14:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
38%
Gibraltár nem is létezik.
2021. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%

"Az oltás pont hogy visszafogja a vírus szaporodását" - 2


Koszonjuk a betanult mondatot.


Az oltas nem fogja vissza a virus szaporodasat. Hatassal sincs a virusra az oltas, hanem az immunrendszerre.


Es azon belul sem ugy dolgozik, hogy vissza fogja kozvetetten a virus szaporodasat.


Koztudott, hogy az oltasok nem vedenek meg a megfertozesek ellen, oltott ugyanugy elkaphatja a betegseget mint oltatlan.


Enyhebb lefolyasa lesz a betegsegnek, ha enyhebb lesz.


Viszont a virus amint behatol a testedbe, replikalja magat, de ez virustol fugg, hogy hogyan cselezi ki az immunrendszert mellette.


Az immunrendszer meg sosem azonnal veszi eszre a bajt, hanem amikor mar nagy a baj - lazas vagy, folyik a taknyod meg minden.


Oltott ugyanugy terjeszti a virust, mint oltatlan. A virus szaporodasat erdemben nem erinti - nem szukseges az oltas a virus legyozesehez.


4-szer beoltott emberben is kialakulhatnak siman mutaciok.

2021. nov. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%

Ahogy a 12-es írja.

A kezdeti oltásokból fejlődött ki a delta is.

Utána tovább mutálódtak az oltott emberekben.

2021. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

#12: Igen, csak nem mindegy, hogy a szervezetedben a védőoltásoknak hatására feltuningolt immunrendszered 1 millió replikációt enged meg, vagy oltás híján 1 trilliót. Senki nem mondta, hogy az oltás közvetlenül öli meg a vírust, viszont felkészíti az immunrendszeredet.

#13: Ez egy tudomány által teljesen megalapozatlan butaság, amivel biztos jól el lehet lenni valamelyik oltásellenes csoportban.

2021. nov. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
38%

14


[link]


"A tanulmány megállapította, hogy a vakcinázott egyének akár a vírus 251-szeres mennyiségét hordozhatják az orrüregükben a nem oltottakhoz képest."


Nem tudom te mire alapozod azt amit leirsz.

2021. nov. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
38%
Ja es mielott elkezded hogy jaj te godeny-fan, ezt nem Godeny talalta ki, ott van belinkelve a forras.
2021. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#15:

[link]

2021. nov. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17


Annak a tanulmanynak a targya az volt, hogy vakcinacio kovetkezteben mennyiben alakul ki vakcinacio-okozta betegseg erosodes.


Raadasul egereken.


Most en nem tudom neked mi a szakmad, de valahogy ketlem, hogy vegig olvastad volna es teljesen megertened, es atlatnad es ismerned a modszereket amiket alkalmaztak a kiserlethez, meg a statisztikai megallapitasokhoz. Meg hogy utananeztel-e a referenciaknak, mennyire kredibilisek.


Szoval ne haragudj, de benyomsz egy ilyen reszletes tanulmanyt, valaszkent az en kommentemre (amiben a tanulmany alanyai emberek voltak, nem egerek) amiben meg a tema is elter.


Na mindegy, picit en is bele olvastam, hat bevallom, nem akartam most vegig olvasni az egeszet, meg nincs is ertelme, mert fogalmam sincs hogy milyen modszereket alkalmaztak, nem vagyok se virologus hogy ezeket megallapitsam, meg hogy mennyire szignifikansak amiket talaltak, meg hogy mit jelentenek.


A Summary-t elolvastam, amiben kerestem hogy mire akarsz utalni pontosan, mert ismetlem, teljesen elter a temaja az en kommentemtol, de ezt talaltam:


"a protective dose of mRNA-1273 induced favorable humoral and cellular immune responses that protected from viral replication in the upper and lower respiratory tract upon challenge"


Gondolom ez utotte meg a szemedet, de megint csak ismetelni tudom magam.


Egereken es ezen felul csak a felso es also legutakrol van szo, de a covid emberekben mint tudjuk, nagyon sok teruletet erint (idegrendszer - szaglas eltunik, keringesi rendszer - szivproblemak, emeszto rendszer). Szoval nem tudom ezek amiket talaltak mennyire szignifikansak.


Nem tudom, hogy te elolvastad-e en nem nagyon kerestem, de ez a tanulmany amit belinkeltel igy onmagaban semmitmondo.


Nem tudjuk azt sem, hogy mennyire volt biztonsagos az a bizonyos mRNA-1273, mennyi egernel milyen mellekhatasokat produkalt, mennyien pusztultak-e el, meg ilyenek.


Szoval ilyen informaciokkal, meg informacio hianyokkal mit szerettel volna kozolni?

2021. nov. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!