Bhután miért nem ismeri el Magyarországot független államként?
"1969-ig egyetlen más államot sem ismertek el"
Wow, az azért kemény.
Ez talán nem tökéletesen pontos, de mindenesetre a hatvanas évek végéig nem ismertek el más államokat. A külügyeiket ma is India intézi (őket pl elismerik már). Bocs 1968 a pontos év. Indiánál ekkor vették fel a kapcsatot. Még ma sem ismernek el viszont sok olyan nagy és befolyásos országot mint USA, Kina, Oroszország, Nagy-britannia, Franciaország.
Ennek legfőbb oka, hogy nem igazán törődnek a külvilág ügyeivel, elég elzárt ország. Sokáig a kevés megmaradt abszolút monarchia egyike volt, ez mára alkotmányos monarchiára lazult, de a király hatalma jelentős. Az emberek elég szegény körülmények között élnek, de vallási okok miatt ezzel nem törődnek. Kb behipnotizálták magukat egy olyan állapotba mintha egész nap LSD-t szednének. A modern technológiát sem feltétlen fogadják szívesen, a TV 1999-ig be volt tiltva pl.
# 6
Ezt írtad: "Még ma sem ismernek el viszont sok olyan nagy és befolyásos országot mint USA, Kina, Oroszország, Nagy-britannia, Franciaország."
Bhután el kellett, hogy ismerje Nagy-Britanniát, hiszen az ország már az 1865-ös Sinchula-i szerződés következtében teljesen brit befolyás alá került, az 1910-es Punakha-i egyezmény pedig gyakorlatilag brit védnökség alá helyezte Bhutánt.
A Punakha-i szerződésben a britek elismerték Bhután autonómiáját belügyei intézésére, valamint a bhutáni uralkodóházat, azonban a külügyeket és az ország védelmét kizárólagos brit fennhatóság alá rendelték. A bhutáni szokások értelmében a bhutáni király a brit uralkodó vazallusává, hűbéresévé, alárendeltjévé vált.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!