Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Erdélyben hogyan alakulhat a...

Erdélyben hogyan alakulhat a népesség szerkezeti eloszlása?

Figyelt kérdés

Földrajzilag egész nagy régió, kb mint Magyarország, mégsincsenek olyan nagy városai, amelyek európai mércével is jelentősek lennének. Tudom, Kolozsvárt szokták annak mondani, de azért még távol áll a milliótól és a város fekvése, infrastruktúrája nem is biztos, hogy lehetővé tenné ezt.

Egyáltalán mennyi jövője van még a vidéki kistelepüléseknek, ha mindenki a nagyvárosokba vagy külföldre költözik?



2021. okt. 26. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
99% cigány, 0.1% román, 0.9% magyar.
2021. okt. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Azért nincs jelentős nagyvárosa, mert nem egy külön ország, sosem volt az, hanem egy másik része. Dél-Franciaországban sincsenek európai szemmel jelentős városok (a kikötőkön kívül), míg Németországban egymás hegyén-hátán vannak.
2021. okt. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan, hogy mit értesz népesség szerkezeti eloszlása alapján, sokféleképpen lehet csoportosítani.

Ami a nagy városokat illeti, milliós városai valóban nincsenek, feltehetően mert nem külön ország és nem is volt az. Kolozsvárból szerintem még lehet egy jelentősebb város, az utóbbi évtizedekben elég erőteljesen elkezdett növekedni és fejlődni.

A kisebb településeknek, hacsak nem következik be valamilyen váratlan fordulat, nem nagy jövőt jósolok, valóban nagyon nagy onnan az elvándorlás.

2021. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egyformán vándorolnak ki románok és magyarok is erdélyből, plusz az se tett jót Erdélynek, hogy volt a holokauszt, utána Ceausescu is eladta NSZK-nak és Izraelnek a svábokat és szászokat, illetve a túlélő zsidókat, aztán meg románokat telepített be. Viszont lassan tényleg nem marad senki Erdélyben, pedig szép országrész, de én mondjuk Partiumban jártam.
2021. okt. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!