Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van mindenhol áruhiány?

Miért van mindenhol áruhiány?

Figyelt kérdés
Eddig csak külföldi videókban láttam, viszont ma megéreztem saját bőrömön is, amikor egy megrendelt termék nem érkezett meg erre hivatkozva.

2021. okt. 13. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Nincs áruhiány.

Oké te éppen nem kaptad meg amit rendeltél, viszont több százezren igen sőt sokan idő előtt.

2021. okt. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Hogy meg lehessen emelni az árát.
2021. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is volt már olyan 2018-ban is hogy egy megrendelt termék mégsem volt raktáron. Ez az online rendelt termékeknél azért ha nem is gyakori, de érthetőbb dolog, hiszen a boltban ott van a polcon, leveszed, kifizeted. Viszont ha online áruházból rendelsz, akkor lehet hogy a digitálisan jelenlévő áru fizikálisan nincs meg a raktárban, vagy selejtből lett több, stb, így a rendelésed visszamondják.
2021. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ, milyen áruhiányról van szó.. elektronikai cikkeknél valós a chiphiány, PS5, Xbox, telefonok, TV-k, videókártyák, ésatöbbi mind küzdenek vele. PS5-höz konkrétan minimum fél évvel később juthatsz csak hozzá, attól számítva, hogy leadtad a rendelésed.
2021. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elektronikai cikkről van szó és általános áruhiányra hivatkoztak a telefonban. Azt mondták, már csak Európából érkező rendeléseker vesznek fel.


Közbe Amerikában már polcok is üresek a szupermarketekben egyes helyeken.

2021. okt. 13. 20:45
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

#5


Akkor megkaptad válaszod, a covid miatt kevesebb chippet tudtak/tudnak legyártani az eszközökbe, így nem tudják kiszolgálni a gyárak a keresletet.

2021. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is ezt hittem, de ennél rosszabbnak tűnik a helyzet nyugaton. Aztán ott van az olajár is, ami nemcsak itthon magas.
2021. okt. 13. 20:56
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
Kell a chip az oltásba.
2021. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%
Én voltam boltban, volt minden. A chipekkel többször voltak már gondok, mert lassan már mindenben több chip van. És Európa ebben nagyon le van maradva, a chipgyártás Ázsia keleti részén koncentrálódik.
2021. okt. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!