Ausztráliának sikerül kiépíteni a teljes digitális diktatúrát és hosszútávon fenntartani azt? Esetleg a többi nyugati ország is ilyen szinten átveszi az ausztrál mintát?
Láttam egy videót az ausztráliai helyzetről és eléggé aggasztó. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a totális megfigyelés és kontroll egy országnál kifizetődő, ha gazdasági szempontokat nézzük.
Erre jó példa Kína növekedése. Most ausztrália is sok mindenben a kínaihoz hasonló diktatúrát épít.
Nem csak az állam, de a média is ezt a narratívát tolja. Több ausztrál híradás youtube csatornáján láttam, hogy a szabadságukért tüntetők antivaxereknek vannak beállítva, pedig valószínűleg a nagytöbbségük nem a vakcina miatt tüntet.
A videó: https://www.youtube.com/watch?v=mAkCAZSq2a0
Bírom a "nekem úgy sincs semmi rejtegetnivalóm" embereket.
1. MOST nincs rejtegetnivalójuk. Majd lesz. Nyugaton a mai túlérzékeny snowflake világban a 20-30 évvel ezelőtt írt és mondott (akkor még elfogadott) dolgokat rónak fel embereknek a cancel culture égisze alatt. Szerintetek 20 év múlva milyen mai tettetek/szavatok/posztjaitok/stb. fog elég sértőnek minősülni ahhoz hogy pl. kirúgjanak a munkahelyeitekről, megvonjanak hitellehetőségeket stb.?
2. Itt nem is az a fő probléma hogy figyelnek hanem hogy egyáltalán megtehetik.
Hogy a kérdésedre is válasz kapj:
Nem lehet kiépíteni totális digitális diktatúrát, de ha ideig óráig mégis sikerülne, az nem tartható fenn hosszú távon.
13: hogyne lehetne? Ott vannak a kínaiak. Mindenkit megfigyelnek az országban, a netről letiltanak szavakat, amiket aztán nem lehet leírni, mert nem engedik a mindenki által használt chat oldalak. A nagy tűzfaluk kiszűri a nem kívánt oldalakat, stb.
Ott totális digitális diktatúra van már évek óta, és nem úgy látszik, hogy megszűnne hamarosan.
#14
És lehet hogy egy éven belül megy a lecsóba az egész, mert pl valaki feltalál egy új titkosítást, vagy protokollt, ami alagutat ás a nagy tűzfal alatt. ("A nagy fal" után szabadon)
Amúgy az Arany Pajzs sem 100%-os
#15
Itt nem a technikai része az aggasztó, hanem a jogi része a dolognak.
#16
Egy olyan országban mint Kína, a jogi részével nincs sok értelme foglalkozni.
Bárhol máshol ahol valamilyen szintű demokrácia létezik, ott meg az állam korlátlan hatalma elképzelhetetlen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!