Miért jönnek sokan a környezetvédelemmel, amikor évente 80+ millió emberrel gyarapodik az emberiség?
Értelmetlen a kérdés. A világ gyarapodó lakossága a világ legszegényebb országaiban él olyan életszínvonalon, ami nem igazán megterhelő vagy fenntarthatatlan környzeti szempontból.
A lényeg nem az, hogy hány főből áll a család, hanem hogy egy-egy fő fogyasztásához mennyi erőforrás szükséges.
Gondolom nagyon nem meglepő, hogy egy fejlett világban élő emberé sokszorosa (akár soktízszerese) egy mélyszegénységben élőénél.
Itt egy lista a CO2-kibocsátásról:
A gazdag arab törpeállamokat, meg a random egyebeket leszámítva elöl van az USA, Kanada, Ausztrália fejenként 15-18 tonna éves CO2-kibocsátással. Magyarországon 5,5, a legtöbb EU-tagállamban 3-10 tonna közötti az adat. A legszegényebb országokban meg úgy 0,1-0,5 körül.
Egy 10 fős nigériai család kevesebb környezetszennyezést okoz a szegénységük révén, mint te egy szem magyarként.
Azért jönnek ezzel, mert arról mondjuk én nem tehetek, hogy valaki 5 gyereket szül. Arról viszont tehetek, hogy minél kisebb legyen az ökológiai lábnyomom. De lehet 5 gyerekkel is fenntartható módon élni.
Arról pedig az emberek tehetnek hogy iszonyú mértékű pazarlás és túlfogyasztás van a világban. Elkényelmesedett az emberiség, ez van. Ha már te valamit, lehet az egy kisebb dolog, de teszel a környezetedért, már előrébb vagyunk. Sok kicsi sokra megy.
A vásárlásaiddal pedig szavazol. Egy kicsit tudatosabbnak kellene lennie az embereknek és végre kinyitniuk a szemüket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!