Nem támogatták a tálibokat, az amerikai-európai erőfeszítéseket támogatták (főleg Oroszország, amerikai-kínai együttműködés nem igazán volt ezen a téren), de úgy tűnik az amerikai, NATO kivonulás után elfogadják a tálib hatalomátvételt és pragmatikus együttműködésre, jó viszonyra törekednek. Oroszország számára az a fontos, hogy a harcok ne terjedjenek át a szövetséges Tádzsikisztánra, Kína pedig Hszincsiang-Ujgur terület stabilitását akarja. Egyelőre a tálibok is megelégednek Afganisztán felszabadításával, nincsenek külföldi expanziós törekvéseik. Ha együttműködnek Kínával, abból ők is profitálhatnak, valószínűleg most nem akarnak háborúba keveredni a mudzsahedinek egy újabb szuperhatalommal a Szovjetunióval, USA-val vívott több évtizedes harcok után.
2021. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
Hát valaki rendszeresen ellátta (elavult) fegyverekkel a Tálibokat ennyi biztos. De vicces, hogy a Tálibokatat nem érdekli az ujgur kérdés. Vagy hazudnak, vagy holnap valamelyik másik szunnita dzsihádista terrorista csoport bejelenti, hogy a Tálibok nem is igazi muszlimok, és majd azok fognak Kabulban merényleteket elkövetni miután az a Táliboké lesz.
Persze benne van a pakliban, hogy a Tálibok arra játszanak, hogy elismerjék őket Afganisztán legitim kormányának, ha Irán, Kína és az oroszok ezt megteszik, az a Táliboknak bőven elég (ahogy az Aszad kormánynak is elég ez Szíriában). Ha abból indulunk ki, hogy így gondolkodnak, nem kizárt, hogy szemet hunynak az ujgur kérdés felett és az orosz-csecsen konfliktus felett.
2021. aug. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 anonim válasza:
Ha Afganisztán úja kommunista kézre kerül Kína állattal, akkor tényleg felesleges volt a 20 éves szenvedés hogy újra a Tálibok uralkodjanak Afganisztánban
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!