Támogatod a nyugat-balkáni országok európai uniós integrációját?
Előnyös lenne, hogy a shengeni övezet közepe felé tolódnánk, vagyis az EU külső határai messzebbre kerülnének tőlünk.
Hátrányos, hogy vélhetően nettó befizetőkké válnánk nettó haszonélvezőkből.
A legesélyesebb eddig Montenegró. Kicsi ország, jelentéktelenül minimális gazdasággal, NATO-tag, senkit sem zavar igazából.
Albániát Hollandia vétózza meg mindig, mert a hollandok az albán bűnbandákat alig tudták kitakarítani az országból. Pluszban a bécsi terrortámadást elkövető egyén is albán volt. Őszintén, Albánia inkább ne legyen EU-tag. Fényévekre vannak ettől még gazdaságilag és jogállamilag is.
Szerbia még minimum 10 év, mert el kell ahhoz ismerniük Koszovót, amit nem mostanában fognak megtenni.
Koszovót pedig teljes elismerés nélkül nem fogják bevenni, mert az EU nem engedheti meg magának, hogy egy sokak által el nem ismert szakadár területet felvegyen külön tagállamként, ráadásul Románia, Szlovákia és Spanyolország sem ismerte el Koszovó függetlenségét. Az EU Szerbiát és Koszovót együtt akarná a jövőben felvenni, hogy az egyik ne vétózhassa meg a másikat.
Macedóniát jelenleg Bulgária vétózza addig, amíg a macedónok el nem ismerik, hogy a nyelvük egy bolgár dialektus (ami igaz is mondjuk).
Bosznia-Hercegovina politikailag olyan instabil, hogy egyáltalán nem biztos, hogy az ország ilyen formában még 20 évet kibír.
Az EU már Románia és Bulgária felvételét is megbánta, mert túl gyorsan vették fel őket, és el akarják kerülni azt, hogy egy új ország felvételével megint tömeges kivándorlásokra kerüljön sor. Márpedig Albániában volt ilyen felmérés, hogy egy EU-tagság esetén kb minden 3. fiatal azonnal lepattanna az országból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!