Az USA miért nem kezd valamit Haitivel, ha egyre inkább
számít a feketék élete és az antirasszizmus?
Figyelt kérdés
Ott van náluk a szomszédban, amerikai érdekszféra a karibi térségben, volt amerikai gyarmat, de az ottani feketék semmire sem jutnak, a világ legnyomorultabbjai között vannak, még az olyan szegény fekete-afrikai országok, mint Mali, Tanzánia, Benin, Zimbabwe, Zambia is fejlettebb Haitinál.
Csak azoknak a feketéknek az élete számít [a demokratáknak] akik amerikai állampolgárok, mert ők mind potenciális szavazók. Haitin éhen is halhat, le is lőhetik, mivel ők nem a potenciális szavazó tábor részei így az ő életük a kutyát nem érdekli.
2021. jún. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Ha az USA belepofázik más államok dolgába akkor az a baj, ha meg nem akkor az?
2021. jún. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Haiti fuggetlen orszag, semmi koze az USA-hoz. Miert is kene beavatkozniuk?
2021. jún. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Független állam, semmi közük hozzá. Segélyszervezetek nyilván mennek onnan is. Ez körülbelül olyan hülyeség mintha azt kérdeznénk, hogy Magyarország kormánya miért nem segíti/védi a különböző ázsiai országokban elnyomott keresztény kisebbségek jogait, hiszen még az üldözött keresztények megsegítésére is létrehoztak államtitárságot. Ez csak egy példa volt, de remélem érthető.
Mellesleg Haiti sosem volt amerikai gyarmat.
2021. júl. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 A kérdező kommentje:
Az amerikai hadsereg már többször bevonult a történelem során Haitibe, hogy megfelelő rendet tegyen az országban és megvédje érdekeit. Hasonlóan járt el Kubával is a XIX. század végén, XX. század elején. Olykor évekre amerikai igazgatás alá került Haiti. 1915-1934 között Haiti gyakorlatilag amerikai gyarmat, protektorátus volt. 1915-ben is az elnök meggyilkolása, belső feszültségek adtak indokot a katonai intervencióra, most is valami hasonló helyzet alakult ki.
Vagy a térségben ott van Puerto Rico példája, ami még most is amerikai gyarmat és az amerikaiak fejlesztik, viszonylag jól élnek a helyiek regionális összehasonlításban.
2021. aug. 1. 00:03
7/9 anonim válasza:
És? Magyarország egy részét is szállta meg a török/oszmán hadsereg, sőt, az orosz is kétszer. Attól még semmi dolguk velünk.
2021. aug. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 A kérdező kommentje:
Haiti lakossága támogatná a kisebb szuverenitást, nem ragaszkodnak a függetlenséghez. Szeretnék ha az USA nagyobb szerepet vállalna és támogatnának egy olyan társulást is, mint például Puerto Riconak van.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!