Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország lehet majd olyan...

Oroszország lehet majd olyan fontos partnerország az EU-nak, mint Nagy-Britannia, Törökország?

Figyelt kérdés

Az világos, hogy Oroszország túl nagy, túl erős, túlságosan szuverén, hogy EU taggá váljon. De a szentpétervári, moszkvai, nagyvárosi fiatalok szerintem ott is elsősorban Európához akarnak tartozni, erre tekintenek, a jövő orosz értelmiségei, vállalkozói közelednének az EU-hoz, szeretnének jobb életet, akár csak az ukrán fiatalok vagy mi magyarok a '90-es években.

De persze Oroszország nagy ország, a Távol-Keleten, például Vlagyivosztokban, Habarovszkban sokkal közelebb van, Peking, Kína, Japán, Dél-Korea, ők meg lehet inkább az dübörgő kelet-ázsiai gazdasági fellendülésbe csatlakoznának be és nem érdekli őket Berlin, Párizs és az EU-sem.

Oroszország 3/4-e Európában él és az orosz, ukrán európai nép.



2021. jún. 20. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Kicsivel fontosabb. Az angolokat meg lehet kerülni, de az oroszokat nem.
2021. jún. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

A hasamat fogtam a röhögéstől, amikor egy akkor aGDP-jű országot, amely annyi GDP-t állít elő, mint Spanyolország. "túl erősnek" nevezel.


Meglátásom szerint a putyini fasziszta vezetés 3 dologban erős csupán:

kxrva nygaot robbanó atombombák gyártásában

hazgságban

és kruvaerős mérgek bevetésében tisztességes emberek ellen.


Különösen izgalmas a számításod egy olyan helyzetben, ahola világ 30 éven belül elhagyja a szénhidrogénekre alapuló gazdaságot.


Szóval kérlek ne röhögtess.

Egyébként pedig tanulj történelmet: értsd meg végre, valamennyi forradalmunk arról szól, hogy a hátunk közepére sem kívánjuk az orosz birodalmat.

Jó olvasgatást!

2021. jún. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Világszinten már Nagy-Britannia, Franciaország, Oroszország, Németország sem meghatározó hatalom, de Európában még nagyon fontosnak számítanak.

És egyébként európai szinten még Törökország is regionális nagyhatalomnak számít, az EU-nak érdekel vele is jó kapcsolatokat kialakítani és Törökországnak is érdeke ez. Ők hivatalosan tagjelöltek is, de ott is felmerül, hogy túl nagy, túl erős ország és nem is igazán európai, 97%-a már Ázsiában van és keleten már Iránnal, Azerbajdzsánnal, Irakkal, Szíriával határos.

2021. jún. 20. 19:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Oroszország soha nem lesz az EU része. Oroszországnak katonai és nyersanyag ereje van de semmi más. A gazdasága nem említhető a fent általad említett nyugati országokhoz. Oroszország nem tudná teljesíteni az EU belépéshez való feltételeket ,mert ahhoz gyakorlatilag a mostani orosz rendszert bekellene darálni és nyugati liberális rendszert kellen felépíteni. Az orosz értelmiségi fiatalok meg kivándorolnak. Az orosz mérnököt, orvost nyugaton is szívesen látják
2021. jún. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Az EU-nak nincs szüksége Oroszországra, de Oroszországnak szüksége van az EU-ra. Az orosz GDP közel fele az EU-val való kereskedelemből jön. Putyin abban nagyon jó, hogy elhiteti a világgal, hogy Oroszország milyen erős meg hatalmas, aztán a valóságban egy bazinagy papírtigris, ami egy esetleges EU-embargó esetében pár hét alatt a totális anarchia szintjére süllyedne vissza.
2021. jún. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%

USA stratégiai célja, hogy Oroszország és az EU között ne legyen erős gazdasági, politikai együttműködés, mert akkor minden EU termék, szolgáltatás olcsóbban minőségibb lenne, mint az amerikai.


Az orosz GDP csalóka, ott kb. minden 3-szor olcsóbb leszámítva a drága nagyvárosokat, így a hadseregnek is a fegyverzet, minden ellátmány, katonáknak illetmény. Meg nem az ipari, mezőgazdasági termelés sokkal kisebb volumenű, hanem a könnyűipar és a szolgáltató szektor.

Mondjuk egy orosz fiatal mérnök vagy katonatiszt keres havonta nettó 1500 dollárt, abból kb. 1000 elmegy lakás, autó törlesztésre, alapvető cikkekre, 300-at költ nem túl fontos termékekre, szolgáltatásokra.

Míg az amerikai keres havi 4500-at, ebből 2000-ret költ nem túl fontos termékekre, szolgáltatásokra (állandóan étteremben, büfében kajálás, sport bérlet, prosti, stb.), azaz másoknak is termel összesen havi 2000 dollár bevételt, azok az így befolyt pénzt majdnem felét tovább költik, stb., és így az ő fogyasztása havonta kb. 8500 dollár GDP-t eredményez. Persze ez a modell tényleg azt jelenti, hogy a társadalomban több embernek lesz pénze, több ember fogyaszt, így ipari termelésre is nagyobb lesz az igény, de nem akkora a különbség, mint amekkorának a számokból tűnne.

2021. jún. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szolgáltatás lesz olcsóbb ,ha Oroszország és az EU közeledne ?
2021. jún. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Egyértelműen az USA blokkolni akar minden EU-Oroszország közti gazdasági együttműködést, hiába érdekelt abban teljesen EU állam, lásd Északi Áramlat gázvezeték, ami a német termelő kapacitás növelésekhez egyértelműen kell, amerikai azonban próbálta, próbálja még most is szabotálni.

Ha USA engedné az EU országoknak, hogy Oroszországban nagyobb volumenben fejlesszenek, akkor ott sokkal több nyugati cég építene mindent (irodaházakat diplomás munkaerőből profitálásra, gyárakat, logisztikai központokat, stb.). Így az EU termelés olcsóbb lenne, az orosz vásárlóerő nőne, újabb fogyasztást indukálna, stb...

2021. jún. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#5 Ezzel csak az a baj hogy gyakorlatilag teljes kereskedelmi embargó van oroszországgal egy jó ideje. Egyetlen dolog amire nem mertek embargót vetni az a fosszilis tüzelő anyagok. Mert minden más alternatíva érvágás az EU-nak
2021. jún. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%

1. nem túl erős, nem túl nagy, nem túl szuverén, és ezek mind nem szempontok.

2. az alapprobléma nem a nép akarata, hanem Putyin akarata. Az alapprobléma nem Oroszország, hanem a szélsőséges diktatúra.

3. Csak példaképp, Magyarország nemhogy nem fontos partnerország, ellenkezőleg, jelentéktelen okvetetlenkedő tag. De Európában van és volt egy pillanat, mikor komolyan gondolta.

4. Nagy Britannia saját érdekei miatt lépett ki. Az pech, hogy ez a saját érdek valójában nem létezik, az ellenkezője inkább. Törökország tagságának is legfőbb gátja a vezetője, és az ő diktatúrája.

5. Az Európai Unió lényege, hogy az európai országok tartoznak oda. Már amelyik érdemes rá. És senki se vitatja, hogy valaki e címen az Európai Unió és egyidejűleg mondjuk egy Ázsia Unió tagja legyen.

2021. jún. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!