Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kínának hogy sikerült milliárd...

Jeffrey Spender kérdése:

Kínának hogy sikerült milliárdos lakosságra túlnépesednie, ellentétben Korea, Japán vagy Vietnámmal ?

Figyelt kérdés
2021. jún. 8. 16:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy sokkal nagyobb. Koreában, Japánban, és Vietnámban is hatalmas a népesség a méretükhöz képest.
2021. jún. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

A második világháború után a kínai kormány arra ösztönözte a családokat hogy vállaljanak annyi gyereket, amennyit csak tudnak (jobb hadsereg, nagyobb termelés, etc.). Így nagyon megszaladt a népesség, olyannyira, hogy 1979-ben bevezették az ún. one-child-policy-t, minden családban csak egy gyerek lehetett.


Az ország mérete önmagában nem válasz, mert ha megnézzük Oroszország (ami nagyobb mint Kína) népességének alakulását, akkor nem ugyanazt látjuk, mint Kína esetében.


Ha tudsz angolul (vagy hajlandó vagy fordítózni) akkor nagyon sok jó cikk született már a témában.


[link]

2021. jún. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Inkább tényleg jobb kérdés lenne, hogy miért ilyen nagy Kína?


Mert népsűrűség tényleg nem nagyobb, mint a többiek.

2021. jún. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Most vezették be a 3 gyerekes családmodellt.
2021. jún. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha Kína teljes területét nézzük, akkor valójában messze nem a legnagyobb népsűrűségű ország. 140 fő jut egy km2-re, ami kb. 30%-kal nagyobb csak mint Magyarország népsűrűsége (106 fő/km2). Európában is sok ország van aminek a népsűrűsége jóval magasabb ennél (Németország, Olaszország, Hollandia, Belgium stb.).

Viszont a népesség nagyon egyenlőtlenül oszlik el az országban. A nyugati országrész gyéren lakott, hasonlóan a közép-ázsiai országokhoz. Tibet autonóm területen, ami 12x akkora mint Magyarország, de laknak kb. 3 millióan. A népesség zöme az ország keleti részén helyezkedik el, viszont ezen a térképen látszik, hogy a keleti országrész népsűrűsége így sem magasabb mint Japán, Korea, Fülöp-szigetek, tehát az egész kelet-ázsiai régió népsűrűsége:

[link]

Tehát így elég logikus, hogy mivel Kína nagyobb ország, több ember lakik ott mint egy hasonló népsűrűségű de sokkal kisebb országban:D Inkább érdemes lenne azt kérdezni, hogy Kelet-Ázsiában miért ilyen óriási nagy a népsűrűség. Az valóban igaz, hogy a 20. században növekedett nagy ütemben szám szerint a népesség arrafelé, viszont elsősorban nem ettől magasabb a népsűrűségük a világ átlagától, valójában Kína, meg egész Kelet-Ázsia mindig is egy magas népsűrűségű területnek számított:

[link]

A kínaiak (ahogy az indiaiak is) már az ókorban is nagy százalékát tették ki a Föld lakosságának. Sőt, valójában a mai arányuk a Föld népességén belül kb rekordalacsonynak számít, mivel a történelem folyamán legtöbbször bőven 20% felett voltak, volt többször is olyan időszak mikor minden 3. ember volt kínai, manapság minden 5. ember az. Olyan is volt mikor a kínaiak meg az indiaiak együtt a Föld lakosságának 60%-át tették ki. Tehát nem a 20. századi népességrobbanásnak tulajdonítanám a dolgot (főleg, hogy a világ más részein hasonló népességrobbanás volt akkoriban vagy 1-2 évszázaddal előtte, tehát ez nem növelte a kínaiak arányát a teljes népességen belül), hanem elsősorban éghajlati tényezők játszottak ebben szerepet. Kelet-Ázsiának meg Indiának kedvező éghajlata van a mezőgazdasági termeléshez, ennek köszönhetően itt tömörültek először nagy számban csoportosan az emberek, ami alapot adott ahhoz, hogy a legelső civilizációk is ezeken a területeken alakuljanak ki.


A #2-es válaszoló említette Oroszországot, na ő pont az ellenpélda, nem túl emberbarát környezet ahhoz, hogy magas népessége legyen, a terület eltartóképessége is alacsony, 1 milliárd ember nem is tudná ott fenntartani magát.

2021. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
nem is a milliárd a probléma hanem a népsűrűség! konkrétan a lakosság 80-90%-a csak a keleti részén lakik! és a terület konkrét 70%-a nincs is felhasználva!!!
2021. jún. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg adott országban egy négyzet kilométerre hány lakos jut és meg is találod a titkát ami az ország mérete Japánban egy négyzet kilométerre sokkal több ember van mint Kínában ahol sokkal több a terület
2021. jún. 14. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag Kína volt az egyetlen olyan ország, amelyik komolyan vette a túlnépesedést. Más kérdés, hogy rosszul csinálták, mert 50 millió férfinak semmilyen nő nem jut Kínában.


Szerintem inkább az az érdekes, hogy India miért nem népesebb.

2021. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

8

Ha "komolyan vette", akkor most miért a 3 gyerekes családmodell?


A népesedés Kína gyarmatosítása. Speciális, mint mindenük. A fölös nőiket meg szétszórják a világban és kész a Kalegi-terv fele.

2021. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9


Mert rájöttek, hogy hülyeséget csináltak és csak azt érték el, hogy felboruljon a nemek természetes egyensúlya.


Kínának nincsenek fölös női és nem azért mert exportálták. Pont az a problémájuk, hogy a korábban engedélyezett egy gyerek esetében aki tehette, csak a fiú gyermeket szülte meg. Ezért van most nőhiány.

2021. jún. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!