Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elképzelhető, hogy 100 éven...

Elképzelhető, hogy 100 éven belül megvalósul Ukrajna "Trianonja", vagy bekebelezi teljesen Oroszország?

Figyelt kérdés

Ukrajna válságát nem lehet kizárni 100 éven belül, ill. még az orosz-ukrán konfliktusok is alakulhatnak Ukrajna rovására.

Ennek következtében simán elképzelhetőnek tartom, hogy egy évszázadon belül Ukrajna nem marad meg akkorának, mint amekkora jelenleg, és csak a Kijev környéki területek maradnak Ukrajna része, a többi rész feloszlana Oroszország, Lengyelország, Románia, Magyarország között (mi megkapnánk Kárpátalját).

De még olyan forgatókönyvet is elképzelhetőnek tartok, hogy egész Ukrajna Oroszország része lesz.

Ezekre van reális esély?



2021. máj. 27. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Arról hogy visszakapjuk Kárpátalját már le is mondhatsz, a nyugat soha semmilyen körülmények között nem fog minket támogatni revízió ügyében. Még EU és NATO tagok vagyunk ezekről kár álmodozni is.
2021. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azok ott mar parszaz eve szorakoznak egymassal ... az mar azsia - nem hinnem, hogy ismernenk a tortenelmuket annyira, hogy velemenyt alkothatnank barmirol.
2021. máj. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 hypno ***** válasza:
89%

Én nem is értem, hogy ezek a rózsaszínű álmok, hogy "megkapjuk Kárpátalját" honnan jönnek.


Azt értem, hogy szeretnéd, de szerinted egy népszavazáson mennyi esélye lenne 20 %-nyi etnikumnak 80% ukrán ellen?


A Sopron környéki falvak is hiába szerettek volna Ausztriához tartozni, ha Sopron lakossága eldöntötte a kérdést.

2021. máj. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Ukrán állam sosem létezett korábban.miért pont most kellene fennmaradnia?ha megszűnik megszűnik,ne törődj vele.
2021. máj. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Álmodtam egy nagy országról

Rimaszombatról Beregszászról

Veled álltam egy Zombori téren

Szabadka, Brassó, Zágráb szivében


Nem, nem, soha nem adjuk!

Lesz még miénk az ország!

Érezd, hogy a Föld szive dobban velünk...

Mert mind egyek vagyunk

2021. máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Én csak egy dolgot nem értek.


Feltételezzük, hogy az Oroszok benyelik Ukrajnát.

Hogy ez mennyire reális vagy sem, abba most nem megyek bele.


Hogy jön ehhez az egészhez Lengyelország, Románia, Magyarország?


Azt az apróságot se felejtsük el, hogy Kárpátalja lakossága 80% Ukrán, 10% egyéb etnikum és "csak" 10% a magyarság aránya.

2021. máj. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

Skacok, biztos megérné nekünk az, hogy visszakapjuk Kárpátalját? 150k magyar lakik ott, 1 millió ukrán, 32k román, 31k orosz. Emellett Kárpátalja Európa egyik legszegényebb régiója. Ha Magyarország fennhatósága alá kerülne, az ország messze legszegényebb megyéje lenne.


Értem én, hogy mindenkinek fáj a Trianon, de azért ne tegyük tönkre a maradék kis országunkat csupán azért, hogy picit szebben nézzenek ki a határok...

2021. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

#7


Mondasz valamit, egészen addig, amíg a jelenlegi határainkon belül is vannak igen csöves és elmaradott régiók amik felzárkóztatása vagy lassan vagy sehogy sem halad, nem kéne még egy kolonc a nyakunkba. Majd ha a többség egységesen jól él az országban függetlenül az elhelyezkedésétől, majd akkor lehet ilyeneken gondolkodni, addig teljesen fölösleges egy újabb kolonc az ország nyakába.

2021. máj. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 hypno ***** válasza:
60%

#6


Ha abból indulunk ki, hogy mi történt a német országegyesítésnél...pedig az a két ország nagyságrendekkel jobban állt, mint Kárpátalja, meg mi.

2021. máj. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem elképzelhető, hogy Ukrajna szétesik, de az utódállamokat egyik környező ország sem fogja bekebelezni, hanem névleg függetlenek lesznek, ahogy történt a Szovjetunió, Jugoszlávia szétesésekor is. Oroszország is darabjaira hullhat a belső ellentétek miatt a következő évszázadokban.

Nyugat-Ukrajna, Kelet-Ukrajna, Krím, Kalinyingrád, európai központi Oroszország, Szibéria, Távol-Kelet, Szahalin, Tatárföld, kaukázusi köztársaságok, Csecsenföld, Ingusföld, Dagesztán stb. leválnának, aztán nagyfokú önállósággal próbálkoznának fennmaradni, laza szövetség lenne közöttük. Európában is ez zajlott le az utóbbi 100 évben, egyre több állam lett, lesz, de az integráció is zajlik.

Nem hiszem, hogy ha egyszer tényleg végbemenne a szétbomlás keleten, akkor azt a környező nagyhatalmak, középhatalmak, pl. Németország, Lengyelország, Magyarország, Románia, Törökország, Irán, Kazahsztán, Mongólia, Kína, Japán arra fogja felhasználni, hogy terjeszkedjen, annektálja azokat a területeket, melyek egyszer a történelemben hozzá tartoztak. A XXI-XXII. század már szerintem nem ilyen lesz, a nagy birodalomépítések korszaka, annexiós politika egyre inkább leáldozóban van.

2021. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!