Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a most...

Mi a véleményetek a most kitört palesztin-izrael háborúról?

Figyelt kérdés

A palesztinok rendesen odacsaptak izraelnek,Amerika meg halgat.


[link]


[link]


Az arab liga és Putyin a palesztinok oldalán áll,Izrael meg maga maradt.


[link]


Az izraeli hederő szokás szerint civileket bombáz,ami már az ENSZ szerint is sok.


[link]



Mi lesz ebből?



2021. máj. 12. 00:13
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
81%

Előzőnek

Ne maszatolj ilyen "bölcsességekkel"!

2021. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
36%

A Palesutinok, Oroszország, és Törökország tudják, hogy mit csinálnak. Nem véletlen, hogy ennyire fel akarnak lépni Izrael ellen.


Aki ismeri a történelmet - nem csak a régmúltelit, a napjainkbelit is - az tudja, hogy Izrael mrkkora befolyással és elnyomással rendelkezik a világunkra nézve. Aránytalanul...


Palesztina nem jelent veszélyt Közép-Európára. Kevesen vannak.


Oroszország sem, hiszen a belviszályok tal megvan a maga gondja.


Törökország szintén nem.


A zsidók ellenben uralják az Amerikai Egyesült Államokat, Németországot, és számos európai országot is. Magyarország is retteg tőlük. Gondolkozzatok...

2021. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
59%

Izrael alapkoncepciója volt hibás a 2. világháború után.


A betelepülésük óta már vagy 2000 éve nem éltek ott, több száz éve letelepedtek ott már más népek, egész pontosan az arabok.


Mint minden közel-keleti, ázsiai, afrikai konfliktusért, ezért is vastagon felelős a néhai brit vezetés. (gyatra gyarmati határok, dekolonizáció közben létrehozott ellentétek etc.)


Én úgy gondolom, hogy maga a Hamász létezése és működése egy teljesen természetes reakció arra, ami Palesztinában történt, történik 1948 óta.



Természetesen sajnálatos, ami a zsidó néppel történt az elmúlt évszázadokban, évezredekben, a Hamász meg egy szörnyű szervezet.


Akkor is elfuserált dolognak gondolom ezt az Izrael témát. Egy svájci mintára kialakított (zsidó, arab részek felosztva, nagy autonómia etc.), ENSZ által megfigyelt független Palesztinának lett volna értelme. De a zsidók egyszerűen túl sokat akarnak, akartak, szerintem.


Sajnálatos módon a rómaiak elüldözték őket az őshazájukból vagy 2000 éve, illetve Európában később is diszkriminációk áldozatai lettek, de ez szerintem nem jogosítja fel őket, hogy vélt, vagy valós sérelmeiket teljesen más népeken torolják meg. Arról nem is beszélve, hogy ezek az országok (Római birodalom, világháborús Németország, iszlám kalifátusok) Nem a palesztinok okozták az ókori Izrael vesztét, de ugyanakkora elánnal próbálják az arabokat onnan elüldözni, ahogy velük a rómaiak tették.


Az arab országok többsége viszont olyan tragikus állapotban van, hogy akkor sem tudnák teljesen legyőzni Izraelt, ha csodával határos módon egyesülten lépnek fel ellene ÉS Amerika csodával határos módon nem lép közbe.

Egy véres állóháború alakulna ki valószínűleg, mert teljesen egyik oldal sem tudná legyőzni a másikat.


Ez (is) azért alakulhatott így, mert a nyugati nagyhatalmak (britek, franciák) az Oszmán Birodalom bukása után a maguk érdekei szerint kulturális szempontból össze-vissza huzigáltak határokat, és a gyarmatok függetlensége után mesterséges "nemzetek" jöttek létre. Nem létezett soha szír, palesztin, algír etc. nemzet, csak különböző arab törzsek, amik meg később bekerültek ezekbe a mesterséges országokba, ezeknek az országoknak az érdekeik meg sokszor ütköztek. Ezért bukott meg az Egyesült Arab Köztársaság is. Ezért tudta Izrael bekebelezni Palesztinát.


A gyarmatosítás persze nem 100%-ban felelős az arab országok felhős diplomáciai viszonyaiért, az Umajjád Birodalom bukása óta nem létezett egységes arab ország.



A véleményem röviden, hogy az egész! izraeli-palesztin konfliktus a gyarmatosítók vérlázító hozzállása és döntései, a második világháborús tragédiák utáni bűntudat miatt, a mesterségesen létrejött arab országok megosztottsága és instabilitása, bizonyos befolyásos zsidó diaszpórák érdekeltsége (Amerika) miatt alakult ki.


A teljes képbe az is beletartozik, hogy Izrael tkp. katonai állam. Mindenki sorozható, és (már csak az előző háborúk miatt is) rengeteget költenek fegyverkezésre.


-Rövid vélemény vége-


Izraelnek, mint modern állam a létrejöttét a fentebb felsorolt okoknak köszönheti. Ha pl. az Oszmán Birodalom csodával határos módon túlél, vagy az első vh. után létrejön az Arab-félszigeten egy arab állam, Izrael sohasem alakult volna újra.


Később a létezését a hidegháborúnak is köszönhette. Egyrészt stratégiai jelentősége is van a Földközi-tenger keleti partján, a Szueztől egy "köpésnyire", másrészt később az arab országok a szovjetektől kaptak segítséget, ergo kulcsfontosságú lett Izrael fegyverkezése.


Zárásként kihangsúlyoznám, hogy nem érzek elfogultságot egyik oldal iránt sem, és nem vagyok rasszista. Sajnos a mai PC világban ezért a véleményért bizonyos körök v.szeg meghurcolnának, és így sincs garantált, hogy az oldal nem törli le a hozzászólásomat, vagy hogy a "háttérhatalom" megtalál és bosszútáll rajtam a "szabad, demokratikus" országban kifejtett önálló véleményemért. Erről is megvan a magam véleménye, de ez már nem ehhez a témához tartozik.

2021. máj. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
59%

*szerk.:

Arról nem is beszélve, hogy ezek az országok (Római birodalom, világháborús Németország, iszlám kalifátusok) már nem is léteznek.


Izrael, mint modern állam, a létrejöttét a fentebb felsorolt okoknak köszönheti.


Elég hosszú gondolatmenet volt, bocs a hibákért. #23

2021. máj. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!