Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajna miért nem fogad...

Ukrajna miért nem fogad örökös semlegességet?

Figyelt kérdés
Azért hogy a NATO és Oroszország között legyen egy semleges terület és garantálni kellene a jelenlegi Ukrajna (krim nélkül) területi egységet.

2021. ápr. 19. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Ukrajna egy nagyon fontos területen fekszik. Ha akarnának sem tudnának semlegesek maradni
2021. ápr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Egyrészt ütközőzóna, és mindkét nagyhatalom meg akarja nyerni magának, másrészt óriási a széthúzás az ukránok közt is abban a tekintetben, hogy a nyugathoz vagy inkább az oroszokhoz húzzanak-e. Nem tudnak dűlőre jutni egymással, lásd a több puccsot az elmúlt két évtizedben.
2021. ápr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Ezzel már elkéstek. Korábban ez talán megnyugtatta volna a NATO expanziótól tartó moszkvai vezetést, de ma már egészen más az orosz-ukrán viszony, mint a '90-es években 2004-es narancsos forradalomig vagy akár a 2014-es ukrajnai forradalomig.


Ukrajna még mindig az orosz agressziótól, fenyegetésektől szenved, ezért a kormány felgyorsítaná a NATO integrációt. A Krímmel-kapcsolatos területi viták, kelet-ukrajnai konfliktus, hatalmas korrupció miatt viszont Ukrajna nem alkalmas a NATO tagságra jelenleg. Oda csak demokratikus, stabil, a területeit, határait ellenőrizni képes országokat vesznek fel. Így a semlegesség inkább kényszerhelyzet manapság, de nem kívánatos. Talán egyszer majd ha sikerül rendezni a viszonyt Oroszországgal és az ukrajnai kisebbségekkel, oroszokkal, akkor talán felmerülhet egy ilyen függetlenségi deklaráció a megbékélés jegyében.


Amerika biztosan nem fogja nyíltan eltiltani Ukrajnát a NATO-tól és örök függetlenségre ösztökélni. Oroszország sem olyan erős már, mint régen a Szovjetunió, amely még Ausztriától is ki tudta kényszeríteni a semlegességet.


Valószínűleg a következő évtizedekben is marad a korábbi évtizedek politikája, Ukrajna kacérkodik a NATO-val, próbálna közeledni, a NATO is kedves lesz vele, de nem jön létre a keleti bővítés.

2021. ápr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A semlegesség nem úgy működik, hogy kijelentik és kész. Azzal kezdődik ugyan, de a nagyhatalmaknak garantálni kell és tiszteletben is kell tartani. És ez nem elég csak nyilatkozat szintjén.

Pl. a Napoleoni háború lezárásakor 1815-ben Svájc mellett Belgium is örökös semlegességet fogadott. A németek pedig szépen elfoglalták 1914-ben.

Ha a hidegháború "felforrósodott" volna és egymásnak esik a NATO meg a VSZ, akkor Ausztria és Jugoszlávia semlegessége is oda lett volna.

2021. ápr. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ukrajnának nincs saját akarata. Az Oroszok védőfalat szeretnének belőle, az amerikaiak kilövőállást. Szerintem a védőfal sokkal békésebb és elfogadhatóbb.

Amerika az amerikaiaké!

2021. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!