Mit szóltok hogy az Európai Bizottság meghirdette Európa új generációját?
"Milyen ódivatú vagy (és rasszista). Mi fehérek előbb-utóbb szerencsére háttérbe fogunk szorulni (ahova valók vagyunk) és vezekelni fogunk a múltbeli bűneinkért.
Fordulni fog a kocka és mi leszünk a rabszolgák. És tudod mit? Megérdemeljük. A földgolyó mételyei vagyunk."
7-es, azt ugye vágod hogy nekünk, magyaroknak, meg a közép/kelet európaiaknak KU.RVÁRA SEMMI KÖZÜNK A RABSZOLGASÁGHOZ?!
Ja, bocs, de van, ugyanis az oszmán birodalom alatt MINKET VITTEK EL!!!
Van arról is feljegyzés a 16-17. Századból, hogy a törökök nyifognak, hogy túl sok magyar rabszolga èrkezett és levitték az árat.
Az angol "slave" szó szerinted honnan jött?! Elmondom a "slav" szóból!
Az elmúlt 500 évben a magyarok csak szívtak! Kölcsey nem véletlen írta hogy "Megbűnhődte már e nép a múltat, s jövendőt". És ezt az 1 világháború előtt!!!
Azt értem ha a nyugatiak sza.rul érzik magukat a történelmi rablásaik miatt, de nekünk aztán BAROMIRA NEM KELL, MERT UGYANEZEK, HA NEM SZA.RABB DOLGOK IS MEGESTEK CSAK AZZAL SENKI NEM TÖRŐDIK.
De ha neked jó, menjél térdelgetni 7-es. Gerinc nélkül valóban könnyebb lerogyni.
#28
Látom érv az nulla. Mondjuk a liberálisoktól megszokhattuk hogy szatyorból okoskodnak😃
Az előítéletek elősegítő tényezői
Tudatlanság (a másik ember és maga az előítéletesség ismeretének hiánya)
Konformitás (az ember hajlamos hasonulni környezete előitéleteivel)
Stressz, frusztráció
Érdekütközés
Helyzetünk és önmagunk értékelése (jól eshet, ha valaki társadalmi rangja alacsonyabb)
Előitéletre hajlamos személyiség
Előítélet okai
A "bűnbak" egy héber eredetű elnevezés. Kutatásokkal bizonyították, hogy maga a bűnbak keresése az emberek egy elfojtott agresszióját képes levezetni, egy nem kedvelt személyen. Ebből adódik, hogy az agresszióra hajlamos egyének sokkal gyakrabban döntenek előítéletek alapján, mint azok akik másokkal elfogadóbbak. Magának a bűnbak keresésnek különböző típusai lehetnek attól függően, hogy a körülöttük lévő környezet hogyan tolerálja azt. Léteznek olyanok, akik a saját bizonytalanságukat, önbizalomhiányukat akarják kompenzálni azzal, hogy másokat hibáztatnak, őket nevezzük tekintélyélvű, autoritariánus személyiségeknek. Akik pedig jóval befogadóbbak és türelmesebbek, ők a demokratikus személyiségek. Az előítéletek "megjelenését" nagyban befolyásolja az adott társadalmi helyzet és környezet. A tekintélyhez való viszonyulás alapján Adorno és munkatársai különítették el a két különböző személyiségtípust : a tekintélyelvű (autoriter) s a demokratikus személyiséget.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!