Van olyan még valahol a világon, mint nálunk a határon túli magyarokkal, hogy egy, az anyaországban nem élő etnikum tagjai szavazhatnak annak belügyeiről?
"Hópihe, figyelj."
"Megpróbálom még egyszer. Azzal volt a probléma, hogy nem tudsz érvelni."
De, tudok érvelni csak leírtam a "mesterséges" szót, amibe nagyon könnyű belekötni, mert papíron igaz, hogy minden, amit ember alkot, az mesterséges (hiszen nem természet alkotta, értjük) így az állam is. De aki nem fogyatékos vagy teljesen hülye, illetve nem játssza szándékosan a tanárbácsit, az pontosan is érzi a Kijevi Rusz óta folyamatosan lakott, a modern korban nemzetállammá vált Ukrajna és a semmiből létrehozott, majd szervetlenül (így jobb?) betelepített Izrael állam közötti különbséget. Nem úgy szoktak államok létrejönni, hogy pár politikus elhatározza, hogy lenyes egy területet egy már lakott területen, és odatelepít embereket, hanem úgy, hogy folyamatosan lakják, és a sok generáció óta ott élő, közös mítoszokkal, közös identitással rendelkező nép a különböző szerveződési formák után elér a nemzetállamig. De ezt megint teljesen feleslegesen írtam le, mert te is pontosan tudod, miről beszélek, csak egósérelemből játszod itt a modoros tanárt, és úgy teszel, mintha nem értenéd a magyar állam és az izraeli állam története közötti különbséget. Izrael egy egyedi példa, nincs még egy ilyen ország a világon, ahol egy otthontalan nép számára azon a jogcímen ürítenek ki és telepítenek be velük egy már korábban meglévő államhoz tartozó területet, hogy őket a Biblia alapján megilleti a jog az ott élésre. Mondom, hozzuk létre ennyi erővel újra Babilont.
Pontosan értetted te már első olvasatra, hogy mit akartam kérdezni, rosszindulatú, cinikus troll.
Neked egyébként se dolgod megtanítani engem érvelni. A kérdésre válaszolj, vagy ha nem tudsz, akkor nem kell ide írogatni. A kérdés még egyszer:
Van-e arra precedens, hogy egy ország az egykori anyaországtól elzárt, egy tömbben élő lakossága alanyi jogon állampolgárságot kap a másik országtól. Értem, hogy sok embert irritál ez a kérdés, mert azt sejteti, hogy nem értek egyet a kettős állampolgárság intézményével, és ezért inkább formai meg megfogalmazásbeli hibákba köt bele, meg elkezdi játszani a hülyét. Aki nem bír elvonatkoztatni a kérdés politikai relevanciájától és egyszerűen csak válaszolni, az ne írjon és kész.
Észak-Írország azért nem jó példa, mert az az Egyesült Királyság része. Az Egyesült Királyság tagjai pedig szavazhatnak az Egyesült Királyság belügyeiről tudtommal.
Grönland már egy érdekesebb példa. De tudtommal az is a Dán Királysághoz tartozik. Egykori gyarmat, nem egykori országrész. A legjobb példa szerintem továbbra is India, Pakisztán és Banglades, bár ott új országok jöttek létre, de ott igaz az, hogy A ország lakói egy tömbben bennragadtak B országban. Még Lengyelország jut eszembe, amit eltoltak nyugatra, így gondolom, van lengyelajkú kisebbség Fehéroroszországban. Kérdés, hogy az ott élő lengyel lakosságnak van-e lengyel állampolgársága alanyi jogon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!