Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért állították le világszert...

Miért állították le világszerte a "házgyárakat" , illetve miért nem terjedt el jobban nyugaton az előre gyártott panelekből épült lakotelepek?

Figyelt kérdés

A probléma ugyanúgy megvolt a háború után nyugaton is, mint a keleti blokkban. Gyors urbanizáció és népesség hirtelen növekedése. Nálunk ezt panelház programmal "kezelték" de nyugati nagyvárosokban nem látni ilyen nagy lakótelepeket.

Másik kérdésem miért nem folytatják, hisz a gond előkerül újra, és a helyzet romlik. Ott van London a legjobb példa, az emberek egy vagy két szintes családi házakba zsúfolódnak össze, és ilyen tömegszállásokba élnek. A lakas és albérlet árak az egekbe szöktek de a város vezetés letudja annyival, hogy nemes egyszerűséggel úgy hívják, hogy "housing crisis" és ennyi. nem lenne megoldás legalább a munkásosztály és bevandorlók számára az ilyen tarsasházak legyártása?

Párizs olyan gyorsan növekszik, hogy nem találom a forrást de fele annyi lakás nem épül egy évben mint amennyi új lakó Párizsba költözik. Ami az árak növekedését jelenti évről-évre.

Berlinbe odáig fajult a helyzet, hogy a város vezetésnek kellett beleszólnia az albérlet árak növekedésébe.

Budapesten se rózsás a helyzet de gondoljunk bele milyen lenne az ingatlanpiac a már meglevő panelek nélkül?

De ha nem is Európát nézzük olyan nagyvárosokban mint Indiai vagy dél-amerikai metropoliszok tele vannak nyomornegyeddel ahol az emberek bádogviskóban tengődnek ahelyett, hogy ledozerolnák és lakótelepeket építenének.



2021. jan. 30. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azóta már létezik eegy csomó gyorsház technológia, aami gyorsabb is és jobb is mint a hagyományos panel.


Pl. a csúsztatott zsalus megoldás, ami legalább olyan gyors, statikaailag jobb és sokkal sszabadabban taagolható belülről.

2021. jan. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

" Ott van London a legjobb példa, az emberek egy vagy két szintes családi házakba zsúfolódnak össze, és ilyen tömegszállásokba élnek."


Teljesen rossz példa, hiszen a második világháború után tömegével húzták fel a toronyházakat a városba és országba és azok jóval nagyobbak voltak, mint az átlag magyar panelek, akár 20-25 emelet magasak is. Ronan Point után viszont eléggé csökkent a népszerűségük, ezen felül hasonló problémákkal küzdöttek, mint itthon a Havanna, Avas, romló állapotok, nagy költségű felújítások, romló közbiztonság. Amúgy nyugaton is jellemző, nézd csak London Stratford kerületét vagy Torontót.

2021. jan. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a panelház technológia elavult volt.

Most is vannak előre gyártott panelek, csak most már jól szigetelt könnyűszerkezetesek.

Párizsba sokan költöznek, ez keresletet generál. De tőlünk meg sokan költöznek el ( [link] ) és mégis hasonló ütemben nőttek a lakásárak annak ellenére, hogy nálunk a kínálatnak kellett volna nőnie aminek alacsonyabb árakat kellene jelentenie. Azért van ez, mert a befektetők felhajtották az árakat (először mert olcsók voltak, utána árnövekedésre számítottak az állami támogatások miatt). A lakásokat csokorban vásárolták befektetési célból és egymásra licitáltak. Ha újakat építettek volna, azokat is felvásárolták volna a befektetők. Tehát akkor leginkább a befektetőknek épültek volna az új lakások.

De mostanra fordult a kocka. Most eltűntek a befektetők, mert a jelenlegi árak mellett most nem éri meg nekik ezért másba fektetnek. Ha ezek a befektetők elkezdik eladni a lakásokat (már elkezdték, egyre több az eladó lakás, nő a kínálat), akkor már az új lakásokra nem lesz kereslet. Most meg ezért nem biztos, hogy megéri tömegével új lakásokat építeni.

2021. jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Párizs és a francia nagyvárosok is rossz példa.

Pl. Lyon, Bordeaux vagy Párizs külvárosaiban néhány évvel ezelőtt elkezdték a hatalmas(és csoportos) panelházak lebontását, mert gettókat generáltak, és a lakosságot szétszórták.

ez a folyamat ma is tart.

2021. jan. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!