Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok, elképzelhető?

Mit gondoltok, elképzelhető?

Figyelt kérdés

Ugye aki nem chipelteti a kutyát vagy a lovát akkor megbüntetik...Mire jó a chip? Ok, hogy ha elveszik és valaki megtalálja akkor tudják kié, meg az oltások...De az oltásokra ott a papír, a chip tudomásom szerint nem alkalmas GPS jeleket adni még (idő kérdése) ?


Akkor meg minek?



Mi van akkor, ha 15 év múlva az ember is chipet kap a születésétől kezdve? A zöldek hivatkoznak környezetvédelemre, hogy ne legyen annyi papír...kártyából is annyi van, (most egységesítenek párat, ugye mennyire látszik ez is? De a kártyát pár évenként cserélni kell, megint a kiadott hulladék, mondják majd akkor a transzhumaniszta+környezetvédők...


Tehát 15 éven belül a chipen lesz minden, ezzel vásárolhatsz, mehetsz dolgozni iskolába, és ha nincs chiped, akkor megbüntetnek...itt lehetséges már a GPS is működik majd benne...

(Ugye ha rákerestek, már külföldön pár pihentagyú kért magának, sőt már cégek is foglalkoznak ezzel...


[link]



[link]



És még a Neuralinkről nem is beszéltem, ami az agyba beültetett chip, amit Elon Musk szorgalmaz, hogy idővel pár perc alatt, nyelveket meg lehet tanulni, vagy bármit...


Mi van akkor, ha ez a chip idővel az ember felett is át fogja venni az irányítást?


2021. jan. 27. 14:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Tudod, hogy működik a GPS? Nem a telefonod sugározza a jeleket, ha eddig esetleg ezt gondoltad.
2021. jan. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 molnarmarcell21 ***** válasza:
Ha a chip irányít és nincs öntudatunk, akkor gyakorlatilag nem létezünk, szóval nincs probléma :)
2021. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mi van akkor, ha ez a chip idővel az ember felett is át fogja venni az irányítást?"


Ez a kérdés minden új technológiával kapcsolatban felmerül, hogy meddig hasznos, és milyen veszélyei vannak.


Kötelezővé nem fogják tenni, de ha tényleg úgy fog működni, hogy percek alatt megtanulhatsz egy nyelvet, vagy elsajíthatsz egy szakmát, akkor előnyben lesznek azok, akik használják, mert tanulás nélkül válthatnak állást könnyedén.


De messze nem ismerjük még az agyat annyira, hogy ez a közeljövőben realitás legyen.


Az inkább elképzelhető, amit Musk mondott, hogy hibákat fog tudni kijavítani az agyban. Pl. a béna ember újra járni fog, a vak látni, stb.


Ez inkább pozitív fejlemény lenne, nem?

2021. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz megvalósitható. Mert a konteósok sokat beszélnek erről így nagy lenne a társadalmi ellenállás akkor is ha minden hátsó szándék nélkül jönne a chip.

Vannak akik emiatt konteósok oldalán harcolnának és utasitanák el és vannak akiknek pusztán nem tetszik ez a robot jövő. Utóbbi vagyok én is. Én, ha mégis jön a chip kiköltözök egy Fejletlen országba, ahol nem lesz kötelező.

2021. jan. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A kutya chip arra is jó hogy ha elveszett a kutya akkor megtudják találni


Persze valójában penzleakasztasrol szólt az egész

2021. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg vagyok ti veszve a chippel. Van telefonod, kedves kérdező? Mert ha van (és persze ne áltassuk magunkat: van, és hordod magaddal,) akkor már most meg vagy chippelve. És önként és dalolva tetted magaddal.
2021. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

6


De az nem jó mert otthon hagyhatja meg nem tudhatják biztosra hogy kié a telefon

2021. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Dehogy nem tudják, még törvény is van rá. Az meg, hogy otthon hagyhatja tök irreleváns, mert 50 alatt kb. senki nem megy el ma már nélküle wc-re sem. Innentől bukik meg az egész chipes konteó: semmi értelme nem lenne ezt kötelezővé tenniük, ha nyomon akarnak követni már ma is megtehetik.


Ha meg te arra készülsz, hogy majd a gyíkemberek politikai rendőrsége elől kell bújkálnod az erdőben, akkor egy bőr alá ültetett chipet is 5 perc eltávolítani bugylibicskával, vagy ragasztasz fölé alufóliát stb.

2021. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8


A telefont kikapcsolhatjak vagy az aksit kivehetik.A lényeg az hogy biztosra akarnak menni hogy a keresett személy hol van.Az én telefonom pl nem az én nevemre van beregisztralva.


A bőr alá ultetheto chipet ki lehet vágni igen,éppen ezért is jobb az oltásba elhelyezni a chipet,ráadásul sokan nem is tudnak erről


És nehogy azt hidd hogy később nem fogják keresni az "ellenállókat"


Kár hogy te is gyikemberezes,mással nem tudtok jönni?A gyikemberes sztori az egy valódi konteo,semmi bizonyíték nincs rájuk és életszerűtlenek.Amugy a laposfoldet miért hagytad ki?

2021. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "oltásba elhelyezett chip." Ilyen technológia nem létezik, még csak hasonló sem. Az egy dolog, hogy nem tudunk ilyen kicsi áramköröket gyártani, ami elég komplex ahhoz, hogy bármi is fusson rajta, de mégis hogy képzeled el, hogy egy mikroszkopikus adó elég erős jelet ad, hogy kilóméterekről fogni lehessen? Általános iskolás fizika.

És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy ha a több milliárd adag vakcinából csak egy is olyasvalaki kezébe kerül, aki nem része a világméretű összeesküvésnek, és van otthon egy mikroszkópja, akkor bukott az egész mesteri terv.


Úgyhogy van egy rossz hírem: a te elméletednek pont annyi értelme, és pont annyi bizonyítéka van mint a gyíkembereknek. Normális elmével semmi különbség nincs a kettő között.

2021. jan. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!