Vajon a Biden-féle mindenki egyenlő eszme vagy a jobboldali egyenlőtlenség eszme az igazságos?
Bidenék szerint mindenki egyenlő értékű eredendően, minél nagyobb egyenlőség kell pl. fizetésekben, elismertségben, megbecsültségben is. Azok az etnikumok is egyenlők, akik közt 10-szer akkora a bűnözés, 3-szor több a gyilkosság, akik megtapossák az amerikai zászlót, nem tartják amerikainak magukat, antiszociálisan viselkednek, stb. Az idegenek is egyenlők, akár olyan nagy számban is jöhetnek, hogy elfoglalhatják és átformálhatják az országot. Hiszen ők is emberek, egyenlők. Mindenki megélheti saját kultúráját, vallását, az embertelen kultúrájúak is, a mormonok, ahol több feleség van, a muszlimok, vagy a fehérellenes kisebbségek is. Hiszen mindenki egyenlő. Még a bűnözők is egyenlőek, és sok bűnözőt már ki is engedtek tekintettel az érdekeikre, és sokan a rendőrség feloszlatását, azaz a bűnözők szabad önkifejezését szeretnék. Ugyanakkor vannak elnyomott kisebbségek, a fehérek felelősek minden elnyomásért, minden rosszért, ők rasszisták, úgy látszik, a kisebbségeket eredendően hátráltatja a rasszizmus, előítélet, stb. A fehérekben eredendően van rasszizmus, őket lehet elnyomni emiatt, úgy tűnik. (A nem fehérek pedig nem is nagyon lehetnek rasszisták.) Noha a fehérek egyébként a világon kisebbségben vannak, és ezeket az eszméket nem fehér országokban már nem hirdetik Bidenék.
A másik, a jobboldal az egyenlőtlenségekben hisz. Ha valaki többet dolgozik, jobbak a képességei, többet tesz a közösségért, erkölcsösebb, szebb, erősebb, okosabb, többet tanul, annak természetes, hogy jobb élete lesz. Sajnos vannak született és tanult egyenlőtlenségek, melyek ellen sok esetben nem lehet vagy nehéz mit tenni, vannak kevésbé szerencsések, akiknek rosszabb az életük vagy bizonyos szempontból rosszabb. Igaz, millió tulajdonság van, és lehet, hogy egy szellemi fogyatékkal élő boldogabb, mint egy milliárdos. Nem szabad egyenlősíteni az eredményeket (pl. fizetéseket), ha a teljesítmény más, mert ez nem lenne igazságos szerintük. Nem is láthatjuk egyenlőnek azt, aki nem az. Nem vehetünk fel egy egyetemre inkompetens tanulót csak azért, mert pl. kisebbségi.
Vajon melyiknek van igaza?
#21
Csak a lényeget nem értetted meg.
#22 az USA-ban erős szisztematikus rasszizmus uralkodik, pl numerus clausus, ami Magyarországon a fasizmus kiépülésének az alapköve volt. Magyarországon nincs ilyen, az USA-ban van.
"Sokakat befogadnak" Az USA-nak van a legszigorúbb bevándorlási politikája Észak-Korea után. Nincs olyan, mint az EU-ban, hogy mindenfele nyílt határok vannak.
"az ország nagy része nem fehér", Magyarország etnikailag a világ legdiverzebb országa volt Trianonig. Csak az USA még nem veszített háborút.
Yuri nagyszerűen kifejtette mit gondolok a témában:
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!