Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a twitter helyesen tette,...

Ha a twitter helyesen tette, hogy letiltotta Trumpot, mert megteheti, akkor Merkel és a komplett francia elit miért tiltakozik a cenzúra ellen?

Figyelt kérdés
[link]

2021. jan. 11. 21:19
A kérdező szavazást indított:
Helyesen tették, Trump uszított és azt tiltani kell!
A tiltással a twitter megsértette a szólásszabadságot!
34 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem "helyesen" tette, hanem joga volt hozzá az amerikai törvények szerint.


Az más kérdés, hogy lehetne ilyen törvényi szabályozás, hogy politikai alapon nem szabad tiltani, de Amerikában komolyan veszik a magántulajdon szentségét, és éppen a republikánusok képviselik azt, hogy az állam minél kevésbé szóljon bele abba, hogy ki mit tesz a tulajdonával.

2021. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Tipikusan annak a példája amikor a liberálisok a saját elveikkel mennek szembe. Nem az első és nem is az utolsó eset.
2021. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Nincs ember, aki minden kényes helyzetben meg tudná mondani, hogy mi a helyes. Itt most két dolog feszül egymás ellen. Ezek egyike sem a szabad véleménynyilvánítás, ilyen szempontból Merkel és szóvivője hülyeséget beszélnek. Ha bejön hozzám egy vendég, de üvöltözik, akkor én kitehetem a házamból, a véleménynyilvánítás szabadsága nem azt jelenti, hogy bárki bármilyen formában hangoztathatja a véleményét. Trump programozhat saját közösségi oldalt, felrakhatja egy tetszése szerinti szerverre, és azon küldözgetheti ötsoros posztjait arról, hogy tőle elcsalták a választást, pedig milyen király elnök volt. Szóval nem, a véleménynyilvánítás szabadsága nem játszik, a twitter magántulajdon, az én házam az én váram, a twitter háza a twitter vára.


Tehát a két egymásnak feszülő erő egyike a magántulajdon szentsége: a twitter tartja fenn az oldalt, bérli a szerverkapacitást, fizeti a programozókat. Azt csinál a tartalommal, amit akar. Töröl, megbízhatatlannak jelöl, akármit.


A másik pedig egy modern probléma: a nagy tech-cégek közösségformáló ereje, ami kétségkívül szabályozásért kiált. Mivel a twittert, a facebookot politikai vezetők használják nézeteik reklámozására és a támogatóikkal való kapcsolattartásra, és a reklámozott nézeteken belül a "mi fér bele, mi nem" kérdés eldöntése egyedül a tech-cég hatáskörébe tartozik, bizonyos dolgokban a hatalma már államnyi, így a tulajdonosok vállát nagyobb felelősség nyomja, mint amennyit egy ember kezében szeretünk látni.


Nem Trump az első kényes kérdés, és nem is a legkényesebb: a covid kapcsán áltudományos nézetek és összeesküvés-elméletek tucatjai terjednek, valóságos emberéleteket fenyegetve. A nagy tech-cégek meghozták a döntésüket: szűrik az ilyen tartalmakat (ezzel még idiótább összeesküvés-elméleteknek adtak táptalajt: "még ők is benne vannak"). Ezzel azonban a társadalom által meg nem választott "vezetők" hoznak meg az egész társadalomra vonatkozó döntéseket (a covid esetében szerintem jól, az emberélet védelme mellett döntöttek). Kicsit olyan a szituáció, mint amikor az ősember a barlangban élt, és aki legjobban oda tudott csapni a doronggal, az döntött mindenről. A demokratikus rendszereinkben megszoktuk, hogy választjuk a vezetőinket (valamiféle többségi elven), és most furcsa nekünk a szituáció, hogy - leegyszerűsítve - az dönt el mindent, aki a legjobban tud programozni (vagy legalábbis van egy ütős innovatív ötlete, azt le tudja programozni, és utána, amikor beindul az üzlet, persze programozók százait alkalmazza: Zuckerberg kiváló programozó volt, amikor a facebookot kitalálta, a legelejét ő személyesen kódolta, a google-ös fiúk is nagyon értettek a programozáshoz, Bill Gates fiatalkorában egyenesen a világ egyik legjobb programozója volt). Egyelőre úgy tűnik, hogy ezeknek a nagy tech-cégeknek a vezetői sokkal jobban értik-érzik, hogy a társadalomnak mire van szüksége, mint a megválasztott politikai vezetők, jobban érdekli őket a népjólét. Bill Gates például sokkal felelősségteljesebben viselkedik a világ dolgaival kapcsolatban, mint a nagyhatalmak politikai vezetői. De a helyzet akkor is megoldást vár, mert a gondolkodásunkban nem szeretnénk tech-diktátorokat magunk fölé. Ugyanis ahogy folyik a digitalizálódás, ezeknek egyre nagyobb hatalmuk lesz, és az sem biztos, hogy a következő generációjuk is ennyire fontosnak fogja tartani az általános népjólétet.


Ezeket összevetve azt hiszem, a francia kormány véleménye közelíti meg legjobban a problémát: "a digitális óriások szabályozását nem magának a digitális oligarchának kell megoldania".


Amit Varga Judit mond, az bicskanyitogató, tőle nem először: "A digitális imperializmusban immáron nem számít, hogy az ember egy átlag felhasználó vagy éppen a világ vezető hatalmának demokratikus úton megválasztott elnöke, ugyanis kiderült, hogy mindkettőt egyetlen gombnyomással el lehet hallgattatni." Az éppen a digitális "törvény előtti egyenlőség", ha nem számít, hogy az ember egy átlag felhasználó, vagy egy politikai vezető. Varga Judit teljesen el van szállva. Tényleg úgy képzeli, hogy az lenne a helyes digitális világ, hogy az átlag felhasználót egyetlen gombnyomással el lehet hallgattatni, de az "egyenlőbbeket" (ebbe saját magát feltétlen beleérti) nem. És most azon hisztizik, hogy akár még ő is egyetlen gombnyomással eltüntethető.

2021. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

4: jó összefoglaló a helyzetről


"Varga Judit teljesen el van szállva. Tényleg úgy képzeli, hogy az lenne a helyes digitális világ, hogy az átlag felhasználót egyetlen gombnyomással el lehet hallgattatni, de az "egyenlőbbeket" (ebbe saját magát feltétlen beleérti) nem"


Egyértelmű, hogy nem az elhalgattatással van a baja, hanem azzal, hogy nem ő halgattathat el másokat.

2021. jan. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

#4: Persze, nyilván az összes magyar médiadisznóságot ki tudja magyarázni. Amikor a BBC-n kérdezgetik, olyan aranyosan tudja mondani, hogy piaci viszonyok irányítják a magyar médiát, és hogy az ő kormányának ehhez aztán a világon semmi köze. Még azon is meg van sértődve, hogy egyáltalán felmerül a kérdés: hogy jön ő egyáltalán a magyar médiumok belügyeihez, szerkesztési elveihez és gyakorlatához!? Úgy tűnik, az m1-gyel, az indexszel vagy a Népszabadsággal ellentétben a twitter belügyeibe, szerkesztési elveibe és gyakorlatába való belekotyogást természetesnek érzi.


Én nem tudom, miért ült fel a magyar kormány a Trump-vonatra. De felült, és most azon utazik. És sajnos a magyar kormány már évek óta semmilyen ügyben nem tud diszkréten sodródni az árral. Pedig most nem nagyon tehet mást: most van az, hogy lapítani kéne, nem kórusban biztatni a döglött lovat.

2021. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem csak a Twitter hanem a teljes bigtech armada lekapcsolta Trumpot!

"Donald Trump egyébként semmilyen formában nem tudja elérni követőit, hiszen az összes létező felületről letiltották őt, amelyikról nem, azt pedig a Google, az Apple és az Amazon cenzúrázta. Ezt azt jelenti, hogy szervereik sincsenek, vagyis elérni sem lehet ezeket az oldalakat. A televíziók nem közvetítik az elnököt. Még az e-mail szolgáltatók sem engedik üzenetet küldeni Trumpot." (888.hu)

Itt már rájöttek, hogy nem babra megy a játék. Ha ezek igy összejátszanak és ekkora hatalmuk van, hogy egy elnököt elhallgattatnak teljesen, akkor mennyire eshet nehezükre akármelyik ország demokratikus választását befolyásolni mint ahogy valószinüleg meg is tették most az USÁ-ban.

2021. jan. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

Attól, hogy Trumpot elhallgattatta a Twitter és a kistesói, még nem jelenti azt, hogy beavatkoztak az elnökválasztásba. Az elnök bizonyítékok nélküli rágalmazásokkal szította a híveit, Trumpot már az sem érdekelte, hogy a szavazói úgy rohamozzák meg a Capitoliumot, hogy nem csak a demokraták, de a saját pártjának tagjai is ott voltak.

Nagyon ellentmondásos helyzet ez, mindenesetre nagyon elgondolkodtató, hogy milyen hatalom összpontosul egy-egy tech óriás kezében...

2021. jan. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem azt mondtam, hogy van rá bizonyiték, de lazán megteheti egy google de a F. Book is. A Google-nél elég ha feltesz egy hirdetést, hogy menjenek el szavazni, és mivel ismerik minden ember profilját, megetehetik, hogy pl zömével csak demokratikus bázisnál jelenjen meg a hirdetés. De a F.book is manipulál már algoritmusokkal. Bizonyos jobboldali sajtóorgánumok vagy közsszereplők bejegyzései nehezebben jelennek a hirfolyamban és ennyi. Az pedig már bigtech diktatúra amikor közsszereplőket mint valami hatalmi szerv teljesen elhallgattatnak. Trumpra 73 millióan szavaztak és elnémult a kibertérben mert pénzes emberek úgy döntöttek.
2021. jan. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Az pedig, hogy bizonyiték nélkül szitotta hiveit egyszerű hazugság.

A biróságok lesöpörték, meg se hallgatták a bizonyitékokat. A Trump szavazói pedig válaszok nélkül maradtak, hogy hogy lehetett ennyi halott szavazat, ennyi kidobott szavazat (napokban találtak 50 ezer Trump szavazatot) , miért töltöttek ki szavazatszámlálók üres szavazólapokat, és miért takarták a szavazatszámláló helyiségek ablakait, miért volt bizonyos dominion szavazógépnek 68%-os a hibahatára és ezekkel a hibás szavazatokkal azt csináltak amit akartak, hogy lehet jóval több szavazat mint szavazásra jogosult, miért hoztak furgonab gyanús csomagokat az éjszaka leple alatt szavazóhelyiségekbe, stb-stb. Már a botrány elején hangoztatták Trump ügyvédei, hogy szervezett csalás történt. Nem holmi kis csalafintaság, hanem a demokrata párt összeesküdött a Big tech cégekkel és a mainstream médiaval. Ez a demokrácia támadása és nem az amit Trump csinált. Mindent megpróbált jogi úton, de a birók és sok republikánus vagy gyávák voltak vagy árulók. Most ott tartanak, hogy alkotmányos válság van és polgárháború szélén van az ország. Ilyen 200 éve a függetlenségi háború óta nem volt!

2021. jan. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

" Már a botrány elején hangoztatták Trump ügyvédei, hogy szervezett csalás történt. "


Már a választás előtt ilyeneket mondott Trump, egyértelmű, hogy előre kitalálta, hogy ha veszít, akkor ezzel tüzeli majd a híveit, és meg is tette. Arra valószínűleg nem számított, hogy emiatt meg is halnak, ő csak egy ügyes politikai fogásnak gondolta ezt a hazugságot, de túllőtt vele a célon.

2021. jan. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!