Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nálunk is lehet majdan a...

Nálunk is lehet majdan a tegnapi amerikai események nyomán a későbbiekben hasonlóra számítani?

Figyelt kérdés
Mi van akkor ha valaki egy demokráciában nem akarja átadni a hatalmat?

#amerikai tüntetés
2021. jan. 7. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Budaházy elmegy hidat foglalni.
2021. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
A demokráciában a "hatalom" nem olyan mint anno a királyságokban, hogy amíg le nem száll a trónról addig van hatalmon. Itt kb addig van hatalma minden vezetőnek amíg szól a mandátuma. Tehát ha valakinek például év végéig szól, akkor január 1. 00:01-től már nincs hivatalban. De ha arra érted hogyha nem akarja elhagyni a hivatal épületét? Mivel már lejárt a mandátuma így ki lehet dobatni a biztonságiakkal.
2021. jan. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Ahhoz először le kellene váltani a FIDESZ-t, erre a vírusrettegő, mindenkitzárjunkbe ellenzékkel esély nem lesz.
2021. jan. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem akarat kérdése. Akkor kikényszerítik a hatóságok egy demokráciában. De Amerikában sem jutnak el idáig, mivel bár Trump nem ismeri el, hogy elveszítette a választást, szerinte Biden jogtalanul beszámított levélszavazatokkal nyert, de vállalta, hogy békésen át fogja adni a hatalmat.


Egyébként inkább fordított eset a jellemző, amikor az ellenzék nem ismeri el, hogy elvesztették a választást és ragaszkodnak a hatalomátvételhez. Ilyenkor ez jellemzően nem jogi vita, hanem politikai vita és az erőviszonyok döntenek erőszakos események során. A Trump-párti tüntetők megpróbáltak erőszakkal fellépni az elektori kollégiummal szemben, de nyilvánvaló, hogy ezzel nem érhetnek el semmit.

2021. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Én sem akarok sok mindent, olyan nincs, hogy nem adja át. De szerintem itt is ez lesz, Bedével meg Bayerrel az élen megy majd a csőcselék a parlamenthez, meg a székházakhoz, egyszer már történt ilyesmi.
2021. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen,én is tartok ettől,különösen annak a fényében hogy Orbán szinte először egymaga ezt az embert támogatta.Nyilván lelkileg közel állhat ez az eszme is hozzá.

Madarat tolláról...embert barátjáról-van ez a mondás.

Sajnos nagyon is kinézhet ez nálunk is később,mert a jelenlegi hatalom nagyon arrogáns,és mindörökké maradni akarna,nekem úgy tűnik.

2021. jan. 7. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!