Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hiszitek, hogy előbb-utóbb...

Hiszitek, hogy előbb-utóbb leáldoz a nemzetállamok kora Európában, és megalakul az Európai Egyesült Államok?

Figyelt kérdés
Szopó van Európában. Kevés gyerek születik. Túl kevés a népesség fenntartásához, a munkák elvégzéséhez, a nyugdíjak kifizetéséhez. Ezt a tendenciát már nem fordítja vissza családpolitika. Vagy beengedjük a migriket, vagy kihalunk. A migriket persze szépen nagy szigorral hozzá kéne szoktatni az európai értékrendhez. Aztán megalakul az EEÁ. Szépen, évszázadok múlva eltűnnek a felesleses nemzetek, velük együtt a feszültségek, vallások. A tecnológiai fejlettség miatt nem kell semmi miatt aggódnia az embereknek. A nyelvek kihalnak, marad néhány nagy nyelv, mint az angol, francia, spanyol, kínai az egész világon. Végre egységes lesz a világ, ahol nem fogják hamis értékrendek, mint a nacionalizmzs, vagy a vallások széthúzni az embereket. Egy szép világ lesz. Egy szép, szép világ, ahol nincs háború, éhezés, szegénység, erőszak.

2021. jan. 1. 13:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%
#4-es, ezt jól mondod! Nagy hiba volt - bár gondolom direkt csinálták, valakinek nagyon megérte- a védőoltások biztosítása, a fogamzásgátlás egyidejű megoldása nélkül. Afrika lakossága 30 év alatt megduplázódott!
2021. jan. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
63%
Ha az USA-hoz viszonyítjuk, akkor nyilvánvaló, hogy gazdaságilag ez a jövő.
2021. jan. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Az európai országok valóban a legsikeresebbek egyenlőre. De a migránsokat is csakis azért engedik be, mert gyorsan fogyna nélkülük a népesség. Szóval azon az állasponton vagyok, hogy bár nehéz bírnu velük, még mindig jobb beengedni őket, mint hagyni elöregedni a populációt. 40 évente 1 millióval csökken Magyarország lakossága. Nem szívlelem az elmaradott kultúrákat, ahonnan sok bevándorló érkezik, de még mindig jobb beengedni őket, mint hagyni lassan összeomlani hagyni az államokat az elöregedő népesség miatt. Magyarország hol lesz, ha 4 millióan fogják lakni, amiből 3 millió 500 ezer nyugger?
2021. jan. 1. 14:19
 14/23 anonim ***** válasza:
84%

Kinek lenne ez érdeke és hogy lenne megvalósítható?


Ez nem az USA ami egy olvasztótégely, itt több száz, több ezer éves államok vannak saját szokásokkal, történelemmel, nyelvvel, kultúrával.


A nyugati országoknak mi pedig csak mint olcsó munkaerő és felvásárló piac kellünk. Az NDK is szétrabolták a nyugat németek az egyesülés után, pedig honfitársaik voltak...

2021. jan. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nen vagyok annyira vadliberális, hogy mindenképpen a nemzetek bukását akarom, viszont erre számítok a jövőben. Nagyon kevés esély van arra, hogy az európai országok egyedül megbírkózzanak az elöregedő lakosság proémájával, amit sokan nem is látnak mennyire égető probléma. Vagy megállítjuk a fogyást drága családpolitikával(egy próbát megér, de szinte borítékolható már a kudarc), vagy beengedünk külföldieket.
2021. jan. 1. 14:22
 16/23 A kérdező kommentje:
Az régi NDK területek most mégis fejledtebbek, mint 30 éve. Az is igaz, hogy több száz éves államok is vannak európában. De egyszer mindennek vége. A magyarok előtt avarok éltek a Kárpát-Medencében. Párszáz év alatt beolvadtak, és senkinek nem hiányoznak. Ez vár előbb utóbb minden népre. Ma is, csak lassul a folyamat.
2021. jan. 1. 14:25
 17/23 anonim ***** válasza:
89%

#16

Az avaroknak írásbelisége se nagyon volt, az ég világon semmi nem tartotta össze őket, csak egy ideiglenes nép volt 1500 éve. Össze se lehet hasonlítani.

És remelem nem az lesz amit mondasz, kösz, én kihagynám a nemzetek eltűnését. Büszke vagyok arra hogy magyar vagyok.

2021. jan. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Felőlem lehetsz. Én nem igazán érzek közösséget olyan emberekkel, akikkel ugyan egy nyelvet beszélek, de nem ismerem őket. Kitartok amellett, hogy feleslegesek a nemzetek, és mindig azok voltak. Kifejezetten megkönnyítene egy rakás dolgot, ha nem lenne ennyi különböző beszélt nyelv. A különböző kultúrákat szeretem. Mindig lesznek olyanok, akik ápolni fogják a hagyományokat.
2021. jan. 1. 15:00
 19/23 anonim ***** válasza:
79%
Ha a dolgok a jelenlegi irányba mennek tovább, én előbb számítok az EU szétesésére, mint a teljes európai egyesülésre. Járvány, gazdasági válság - ezek inkább a szélsőséges, nacionalista eszméket erősítik fel. Hitler is egy ilyen időszak farvizén emelkedett fel, és a 2. Világháború is nagyrészt a nagy világválság hozadéka volt.
2021. jan. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#19


Sokak szerint nem a nacionalizmus, hanem a genderlobbi erőltetése a szélsőséges.

2021. jan. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!