Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Brüsszel miért gondolta,...

Brüsszel miért gondolta, gondolja, hogy Románia, Bulgária inkább való az EU-ba, mint Horvátország, Szerbia, Montenegró, Macedónia?

Figyelt kérdés

Horvátország csak 6 évvel később, 2013-ban csatlakozhatott.

Azóta, manapság is jegelik az EU bővítést. Szerbia, Montenegró, Észak-Macedónia EU tagságáról néha tárgyalgatnak, de szerintem ez legkorábban 8-10 év múlva valósulhat meg, talán 20 évvel később, mint Románia, Bulgária felvétele.



2020. dec. 19. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
A szerbek a délszláv háború miatt nem fognak egy könnyen EU-tagok lenni, az EU sem akar olyanokat közéjük akik népírtást csináltak bő 25 évvel ezelőtt.
2020. dec. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom kérdező már te is hallottad töri órán a kifejezést, hogy a Balkán Európa puskaporos hordója. Na ezért nem kell az EU-nak, nem akarják hogy belerángassák őket egy esetleges háborúba.
2020. dec. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Boszniában, Srebrenicában történt népirtás. De Bosznia-Hercegovina uniós integrációja sem pont ezért nem halad. Ott egyébként kivételes módon helyben van az EU, az ország EU protektorátus alatt áll, főmegbízottja ellenőrzi a békeszerződés betartását.


Horvátországban, Szerbiában nem volt népirtás, csak etnikai tisztogatások, de az is már régen volt a '90-es években. Azóta békés országok.


Észak-Macedóniában a 2000-es évek elején volt polgárháború közeli a helyzet, de megoldották nemzetközi segítséggel. Nem súlyosabb a nemzetiségi konfliktus, mint Észak-Írországban.


Montenegró pedig stabil, nagyrészt kimaradt a háborúkból, a NATO-ba is belépett a nyugatbarát kormány.

2020. dec. 19. 22:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

“nem volt nepirtas, csak etnikai tisztogatas” en meg nem vizet ittam az elobb, hanem egy kis h2o-t.


az eu tagsagnak vannak feltetelei, amiknek meg kell felelni, ha egy adott orszag nem felel meg, akkor nem lesz tag, barmit is “gondoljon az eu”

2020. dec. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#3 Igen, tudom hogy ott történt népírtás, amit viszont a szerbek csináltak. Idegen földön idegen népet, azóta sem nézi jó szemmel az EU.
2020. dec. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerbia, Montenegró, Macedónia a mai napig nem rendelkezik olyan prosperáló gazdasággal, ami lehetővé tenné a csatlakozást. Macedónia (azaz valójában Észak-Macedónia) emellett politikailag feszült viszonyban van egy fontos EU-tagországgal. Szerbia sem lesz egyhamar tagja az Uniónak, hiszen az orosz befolyás sokkal nagyobb ott, mint a brüsszeli (de még a kínai is nagyobb, ennek példája a Budapest-Belgrád vasútvonal is). Emellett az EU számukra nem sokban különöbzik a NATO-tól, amit utál a lakosság többsége Koszovó miatt.


Horvátország simán csak le volt maradva akkor még gazdaságilag, de azóta nagyon szépen fejlődnek, minket is beelőztek.

2020. dec. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

#6

Nem előzött be minket még Románia, se Horvátország. De ha ilyen szar kormányunk lesz,akkor biztos,hogy megfognak.

2020. dec. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2%

"az EU sem akar olyanokat közéjük akik népírtást csináltak bő 25 évvel ezelőtt."


Az Eu is szereti a népirtást, ők is csináltak, ha nem is 25 hanem 80 évvel ezelőtt, csak lényegesen nagyobbat mint a szerbek. A történelemben meg az a 80 év a szemrebbenés töredékének felel meg.

2020. dec. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
#8 Ember! Hol létezett az EU 80 évvel ezelőtt? A náci Németország meg az EU nem ugyanaz.
2020. dec. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%

(Észak-)Macedónia sem lesz egyhamar EU-tag, hiába vannak tárgyalások.

Szerbiát pedig nem fogják addig bevenni, míg el nem ismeri Koszovót. Az EU azt tervezi amúgy, hogy ha további bővítésre kerülne sor, akkor Szerbiát és Koszovót egyszerre vennék be, hogy az egyik ne vétózhassa meg a másikat.

Montenegró a maga 600 ezres lakosságával és minimális méretű gazdaságával nem sok vizet zavar. Kb semmiben sem tűnne fel igazából, ha belépnének.

Romániát és Bulgáriát azért vették be, mert sürgősen kellett olcsó munkaerő, de már mindkettő bevételét megbánta mindenki. Nem véletlen, hogy a Schengenbe már nem engedik be őket.

2020. dec. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!