Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU miért nem hajlandó egy...

Az EU miért nem hajlandó egy szabadkereskedelmi egyezményt kötni a britekkel?

Figyelt kérdés
A távoli Kanadával, Dél-Koreával lehet vámmentesen kereskedni, akkor furcsa, hogy a közeli, európai Egyesült Királysággal ne lehessen.

2020. dec. 10. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
a britek nem akartak közösködni
2020. dec. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A hírek szerint a britek szeretnének vámmentes kereskedelmet, de az EU cserébe az Európai Bíróság fennhatóságát és a brit felségvizek, tengeri gazdasági zónák szabad halászhatóságát kéri, ami sértené az Egyesült Királyság szuverenitását, nem hajlandó elfogadni a londoni kormány.

Kanada sem fogadná el ezt, de tőle nem is kérték, így könnyebb az együttműködés.

2020. dec. 10. 22:31
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
példát kell statuálni a britekkel
2020. dec. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

"Kanada sem fogadná el ezt, de tőle nem is kérték, így könnyebb az együttműködés"


Azért, mert Kanada felségvizeiben nem érintettek az Uniós tagországok, a britek esetében viszont igen.


Egyébként a kérdés azon a ponton megválaszolható, hogy elsősorban a Britek akarnak úgy kilépni, hogy az EU lehető legtöbb előnyét megakarják tartani. Ez persze természetes, de alapvetően nem csóválhatja a farok a kutyát.

2020. dec. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Az EU nem jotékonysági alapitvány. Miért kéne egy nem tagországgal szemben a lehetöségekhez képest előnytelen megállapodást kötni????
2020. dec. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal kérdező, hogy nem csak a halászatról van szó.

"Három kulcsfontosságú területen: az egyenlő versenyfeltételek, a megállapodás betartatásának módozatai és a halászat szabályozása ügyében."


Már akkor is harcoltak egymással a britek és a franciák a halászt miatt, amikor Brexitről még szó sem volt.


Amúgy persze olyan jól hangzik, hogy visszaveszik a vizeket, meg a szuverenitás, kitiltják a többi flottát csak közben a britek által kifogott halak 75%-t exportálják, ennek az exportnak legnagyobb része az EU többi tagországába történik.


Ez az egész jól mutatja, hogy a britek hogyan is akarták a kilépést, amivel jól járnak az maradjon(vámmentesség), ami nem tetszik az ki lehet dobni(halászati megállapodás). Arról nem is beszélve, hogy a britek nem is fogyasztják nagyon a saját halaikat, mert majdnem kétszer annyit importálnak, mint exportálnak.


Most kérdező szerinted az hol igazságos, hogy jelenleg is EU-ba exportálják a legtöbb halat, amit kifognak, hogy ott van a többi EU ország halászhajói is, mostantól meg ugyanúgy megtehetnék csak más nem tud halászni és extra vámot sem kell fizetniük? Most miért is járt jól ezzel a vámmentességgel az EU?

2020. dec. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

"A távoli Kanadával, Dél-Koreával lehet vámmentesen kereskedni, akkor furcsa, hogy a közeli, európai Egyesült Királysággal ne lehessen."


Amúgy senki sem mondta, hogy nem lehet, csak meg kell állapodni. Az meg van, hogy Kanada és az EU között erről a megállapodásról 6 évig folytak a tárgyalások.


Miért kellene kapkodva aláírni? Kinek lenne jó? Csak nem annak az Egyesült Királyságnak, akinek a teljes exprotjának 43%-t és importjának az 52%-t adja az EU? Vagy annak az EU 27 tagállamnak lenne sürgetőbb, akiknél összességében ez az arány jóval kisebb, olyan 10-20% közötti?

2020. dec. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem igazságosabb, ha a brit vizeken a helyi halászok halászhatnak, nem a franciák. Az EU-nak azért lehetne például érdeke a megállapodás, mert ha a brit halászok a hal 2/3-át az EU-ba exportálja, akkor a vámok miatt megdrágul majd a tengeri hal az európai fogyasztók számára.
2020. dec. 11. 19:36
 9/11 anonim ***** válasza:
ennek az EU-beli exportőrök örülni fognak
2020. dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem igazságosabb, ha a brit vizeken a helyi halászok halászhatnak, nem a franciák."


Ők adták el egykoron. Szerintem teljesen igazságos az is, hogy legyen övék a halászat a saját vizeiken, de akkor versenyezzenek meg a világpiaci árak szerint a vámmal együtt. Ne felejtsük el, hogy azért a britek pedig előszeretettel halásznak fésűkagylót a Szajna-öbölben, ami meg francia felségterület.


" Az EU-nak azért lehetne például érdeke a megállapodás, mert ha a brit halászok a hal 2/3-át az EU-ba exportálja, akkor a vámok miatt megdrágul majd a tengeri hal az európai fogyasztók számára."


Azért az igaz a britekre is, mert sok halat importálnak az EU többi tagországából.


Van egy másik kérdés is. Okés, nem halászhatnak ott az EU tagállam halászai, de a britek tudják tartani egymaguk az export szintet és ellátni az EU-t?


Pontosan ez az EU közös vámnak az értelme, hogy előnybe részesítse a saját tagállamainak termékét és szabad munkaerő, tőke áramlást is tiszteletbe tartja.

2020. dec. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!