Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy Biden hasonlóan jellemezte a magyar politikát mint a fehérorosz Lukasenko-rezsimet? Milyen mértékben módosulhat a magyar-usa diplomáciai kapcsolat Biden elnöksége alatt?

Figyelt kérdés
magyar,usa,diplomácia,politika

2020. nov. 12. 14:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Leszóljátok aki Bident jobban bírja, de nem bírjátok elviselni ha valaki Trumpról vagy a Fideszről bármi rosszat mond. Érett gondolkodás, mondhatom xd
2020. nov. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
54%
Felőlem szidhatod őket, de attól még Bidennek nem lesz több esze. Nekem ahhoz semmi közöm, ha emiatt kifröccsen belőled a gyűlölet.
2020. nov. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
#12 Persze, nem is tudtuk hogy a fidesz-fanok már nem csak gazdasági, politikai és nemzetközi szakértők, de pszichológusok is. Biden biztos azért volt a világ legnagyobb hatalmának alelnöke, szenátor évtizedeken át, és most megválasztott elnök, mert egy félnótás. Biztos ti fidesz-imádók jobban meg tudjátok ezt ítélni, mint mindent IS. Érdekes, Trump az nem volt idióta mi? Ja hogy ő jó volt Orbánnak, akkor nem gond.
2020. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#13 Az ellenzékiek tök süketek és vakok? Ha azt nyilatkozza Biden kétszer is, hogy szenátori székért indul, akkor bizony tök hülye. Vagy amikor azt mondta, hogy a vírusnak az USA-ban 200 millió halálos áldozata lesz. Ez nem beszéd hanem elmezavar.

Tudom, tudom...Orbán hibája, és minden sarkon álnok fideszesek állnak lesben, akik naponta az életedre törnek.

2020. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hogy én mekkora hülye vagyok.! Teljes mértékben elfelejtkeztem, hogy ti mindent jobban tudtok. Gondolom ti is voltatok már elnökök, nem? Hisz annyira osztjátok az észt. Kar, hogy Trump és Biden is magasról leszar titeket.
2020. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha neked a tények fájnak, ne foglalkozz politikával, mert nem neked való. Nem jobban tudom a dolgokat, hanem képes vagyok olvasni. Nem nagy kunszt. Ez miért lep meg annyi ellenzékit? Ők csak képeket nézegetnek?
2020. nov. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Remélem orbán elkapja a covidot és volt más betegsége is
2020. nov. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Biden várhatóan nem fog annyira izolacionista politikát folytatni, mint Trump, de azért nagy változás szerintem nem várható.


Talán olyan lesz a magyarországi amerikai nagykövet, hogy gyakrabban odaszólogat Orbánéknak, akik majd ezen jól megsértődnek, de kicsi (és globálisan jelentéktelen) ország vagyunk ahhoz, hogy ennél lényegesen több energiát pazaroljon ránk az USA.


Néhány konkrét ügy a múltból:


1. A CEU-ügy volt olyan (jellegében, jelentőségében), hogy egy másik amerikai kormány valószínűleg keményebben fellépett volna. Ebbe most nem csak a demokratákat értem: azt gyakran el szoktuk felejteni, hogy Trump politizálása a hagyományos republikánus politizálásba sem illeszkedett. Vagyis akár demokrata, akár Trump előtti stílusú republikánus kormánya lett volna az USA-nak, valószínűleg határozottabban védte volna a CEU érdekeit. De nem tudom, hogy várható-e ilyen fajsúlyú ügy a következő években.


2. Volt az a kitiltási botrány, még Obama alatt. Ilyenek most is lesznek, de nem hiszem, hogy a napi politizálás homlokterébe kerülnek. Annak idején is inkább csak abból lett hír, hogy Vida Ildikó hülyét csinált magából (vagy a Hír TV csinált belőle hülyét - nem világos, de a videó mindenképp rendkívül szórakoztató).

2020. nov. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nagyon kíváncsi leszek, hogy a demens indít-e háborút más országok ellen. Trump nem háborúzott senkivel, hiába jósolták ezt a ballibek.
2020. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!