Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU-ban mely országok...

Az EU-ban mely országok támogatják és melyek ellenzik a frontországokba (Görögország, Olaszország, Spanyolország) érkező migránsok, menedékkérők szétosztását?

Figyelt kérdés
Újra és újra felmerül a politikában, hogy a frontországokat jobban kellene támogatni, az EU-ban szolidaritásra van szükség, a menedékkérők áthelyezésére, szétosztására, relokalizációra.

2020. aug. 12. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem konkrétan egész országokat jelent, hanem adott politikai erőket.

Az természetes, hogy egy frontországbeli azt szeretné, hogy ha már oda beengedték hozzá azt a migránst, akkor a többiek vigyék is el onnan és kezdjenek vele amit akarnak. Ha ezt egy kötelező szétosztással tennék meg akkor neki az is jó, csak vigyék végre el őket tőlük.

Jellemzően minden országban a balliberális erők azok amik a migrációt és benne az illegális migrációt is támogatják, segítenék és nem visszaszorítanák, aminek megoldására többnyire ugyanúgy azok akik a kötelező szétosztást is szorgalmazzák.

Aztán ahol ilyen erők vannak kormányon, ott ez egyben az országot is jelenti, hiszen az országok vezetői hozzák meg a döntéseket első körben.

"Újra és újra felmerül a politikában, hogy a frontországokat jobban kellene támogatni, az EU-ban szolidaritásra van szükség, a menedékkérők áthelyezésére, szétosztására, relokalizációra."

A baj az, hogy EZ merül fel és nem az hogy meg kellene állítani az illegális migrációt és akkor nem lenne kiket szétosztani, nem lenne szükség a frontországoknak másféle megsegítésére, mint amivel védhetnék az unió határait.

Akkor az a rengeteg pénz ami elmegy az illegális migráció, az mind mehetne azokba az országokba ahonnan elvileg menekülniük kell a rossz életkörülményeik miatt. Ha pedig ott lenne az a sok pénz elköltve, akkor nekik már nem lenne ott annyira rossz, nem kéne eljönniük és nem lenne utána szükség annyi segítségre sem a frontországoknak.

Csak ide nem képesek eljutni, mert nyilvánvalóan olyan üzleti és egyéb érdekek vannak a háttérben, amiknek az illegális migráció fenntartása a célja és nem a megakadályozása.

2020. aug. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

"...az EU-ban szolidaritásra van szükség..."


Érdekes, Merkel kijelenthette az egész EU nevében, hogy willkommen a többi tagállam megkérdezése nélkül. Tehát ekkor nem volt szükség a többi állam szolidaritására. De amikor már szét kellene osztani a menekülteket és migránsokat akkor már persze szükség van a szolidaritására.

2020. aug. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 Ahogy nagyon régen a szocialista vezetőről is volt a viccben, hogy azt mondja a többieknek:

Fogjuk meg és vigyéTEK!

2020. aug. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2015-ben volt erről egy egyszeri határozat az EU-ban, mely szerint két év alatt 120 ezer menedékkérőt kell Olaszországból, Görögországból más tagállamokba áthelyezni, kvóták alapján szétosztani a tagállamok között.

A Tanácsban a legtöbb EU tagállam támogatta a kvótahatározatot, Magyarország, Szlovákia, Csehország, Románia ellenezte akkor, Finnország tartózkodott, illetve az Egyesült Királyság, Írország, Dánia élve az opt-out jogával kimaradt ebből a mechanizmusból, az Egyesült Királyság később sem csatlakozott önkéntes alapon, egy menedékkérőt sem vettek át.

A határozat megvalósítása kudarc lett, a 120 ezer ember relokalizációja helyett csak 20 ezer menedékkérőt vettek át a tagállamok. Magyarország és Ausztria teljesen bojkottálta a határozat végrehajtását és sok ország csak néhány menekültet vett át Olaszországtól, Görögországtól. A tagállamok, partnereik csak kötelezettségük töredékét voltak hajlandók teljesíteni.


Azóta sincs előrelépés a Bizottság által javasolt állandósított kvóták, kötelező kvótás szétosztás ügyében sem, mivel a legtöbb ország ezt ellenzi. Jelenleg, 2019 óta önkéntes kvóták üzemelnek valamilyen szinten. Ez alapján Németország és Franciaország vállalta, hogy a Földközi-tengeren működő migránsmentő hajók által összegyűjtött, a tengerből kimentett és Olaszországba/Máltára szállított migránsok felét átveszik, fogadják majd (Franciaország és Németország is 25-25%-ot vállalt). Bár Olaszország nehezményezi, hogy ők sem tartják be vagy csak nagyon nehézkesen a vállalásaikat. És Franciaország attól is élesen elzárkózik, hogy a Földközi-tengeren migránsokat gyűjtő hajók kiköthessenek náluk, lezárta a kikötőit a mentőhajók előtt, Olaszországba irányítják őket.

Jelenleg az EU-ban 12 ország támogatja az önkéntes szétosztási mechanizmust, melyet Franciaország, Németország, Olaszország kidolgozott és nyolc EU-tagország kész aktívan is részt venni egy ilyen rendszerben (Finnország, Franciaország, Horvátország, Írország, Litvánia, Luxemburg, Németország és Portugália hajlandó menedékkérőket átvenni).

[link]


A Görögországba érkező, ott megrekedt menedékkérők szétosztásáról nincs szó, nincs megállapodás mostanában. Görögország helyzetét az is nehezíti, hogy a balkáni útvonal egyre inkább lezáródik, ma már Magyarország mellett Bulgária, Szerbia, Macedónia, Bosznia, Albánia, Horvátország is egyre keményebben védik a határaikat. Így a korábbi leeresztőszelep Nyugat felé lezáródik, egyre nagyobb a feltorlódás.

2020. aug. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 "Görögország helyzetét az is nehezíti, hogy a balkáni útvonal egyre inkább lezáródik, ma már Magyarország mellett Bulgária, Szerbia, Macedónia, Bosznia, Albánia, Horvátország is egyre keményebben védik a határaikat. Így a korábbi leeresztőszelep Nyugat felé lezáródik, egyre nagyobb a feltorlódás."

Pontosan. Ahogy velünk is történt volna, ha a magyar kormány nem lép időben. Az osztrák-magyar határ zárult volna le legelőször, aztán vagy a szlovák-cseh vagy a szlovák-magyar határ, és szépen itt rekedt volna az összes migráns aki rajtunk keresztül akart eljutni a németekhez, osztrákokhoz vagy svédekhez.

2020. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tarkany ***** válasza:
100%

Egy országlakossága sem támogatja a kontrolálatlan migrációt. Csak a korrupt belobbizott politikusok érdekeltek Europa ilyetén tönkretételében.

A polgár szenved a migráciotol. Félti a maga és szerettei életét, látja környezete tönkretételét.

A libsiknek mindez mindegy, eladják országukat a nagy globális bankbirodalomnak egy kis pénzért. Az uj libsi világrendben még vezetö szerephez is juthatnak.

Soha ne szavazz egy libsi pártra!

2021. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!