Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Meg fog nyugodni a jelenlegi...

Meg fog nyugodni a jelenlegi feszült politikai légkör Fehéroroszországban/Beloruszban vagy nem?

Figyelt kérdés

Várhatók újabb tüntetések, zavargások, vagy mindenki meg fog nyugodni és visszaáll az élet az eddig megszokott kerékvágásba?

Vagy akár második Majdan is lehet?


Mit gondoltok?



2020. aug. 11. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Komoly kérdés…. Azzal hogy eltávolították az ellenzék vezetőjét az országból azt akarják elérni, hogy vezető nélkül maradjon az ellenzék és a tüntetőket nem fogja senki vezetni így lehet, hogy a tüntetések abba maradnak. Itt már apró kis szavakon is múlhat, hogy több ezer ember az utcára megy. De ha komoly rendőri brutalitás lesz, akkor lehet, hogy egy idő után feladják, bár én nagyon szurkolok nekik. Igaz nem sok mindent tudunk, mert egy hónapja a Fehéroroszok lekapcsoltak több 100 orosz kémet így azt keltve, hogy nincsennek jóban az oroszokkal. Szerintem elcsalták a választást és még nem is logikusan, mint itthon. A lényeg hogy Putyinnak is jobb, így mert nem lesz demokratikus az ország meg Lukasenka-nak is jobb, mert még hosszú ideig maradhat ott. Végezetül a céljuk az hogy a tüntetők azt érezzék hogy szél-malom harcot vívnak de hogy meddig fog tartani és hogy milyen intenzitású lesz azt senki se tudja
2020. aug. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden visszaáll és marad a diktátor. Ott is ugyanaz a duma, mint nálunk is: nincs jobb, tehát őt kell visszaszavazni. Meg természetesen Oroszországban is ez a duma. Meg Törökországban is. Meg egyébként bármely illiberális rendszerben "sajnos" "véletlenül" "nincs jobb". Néha rendeznek ilyen cirkuszt, hogy legyen a népnek olyan érzése, mintha lenne befolyása az eseményekbe, aztán valahogy 30 éve ugyanaz az elnök.
2020. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bennem kettős érzések kavarognak Belorussziával kapcsolatban, valamiért az az érzésem, hogy a nép siet átesni a cseberből a vödörbe.


Az egyik oldalon ott van az elnök, aki egy igazi kommunista diktátor, ő maga mondta egyszer büszkén, hogy sokkal szívesebben diktátor mint b u z i. A másik oldalon ott vannak a nyugati felforgatók (voltak belőlük Ukrajnában is, látjuk, hogy mennyire jól jártak vele). Középen van a nép. Az egyik ide, a másik oda húzza.


A nép nem hibás, szabadságot akar, és rögtön megragadta az alkalmat. Az elnök máris Putyint hívja segítségül (nálunk is nyugodt szívvel hívták a kommunisták az oroszokat leverni 56-t), nyugatról ígéreteket igen, segítséget már nem kap (pont mint mi 56-ban).


Aztán ki tudja mi lesz? Bevonulnak az oroszok rendet/káoszt teremteni vagy átkerül az ország nyugati érdekszférába? Az a kérdés, hogy ezzel nyernek-e?


A győztes forradalmak után felforgatók szokták átvenni a hatalmat, és az addig megszokott nyugodt, stabil állapotot felváltja a bizonytalanság. A nép időnként visszasírja a diktátort a felforgató vezetők helyett. Ha valami csoda folytán feltámadna Kádár Magyarországon, Ceausescu Romániában, nagy valószínűséggel meg is nyerné a választást. (Ceausescura a románok 60-70%-a szavazna, Kádárra is legalább 51-52)

2020. aug. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!