Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi történhet velem, ha homosze...

Mi történhet velem, ha homoszexuálisként meleg-mentes zónába megyek Lengyelországban?

Figyelt kérdés

Augusztusban egy hetet Lengyelországban leszünk a párommal. Ha egy ilyen zónába belefutunk mi történik? Letartóztathatnak?


Tudom, hogy Krakkóban is vannak olyan éttermek, ahova nem engednek be minket. Ha mégis bemegyünk, kihívhatják a rendőrséget ránk?


Ha szivárványos vászontáskám van, azért elvitethetnek a rendőrökkel?



2020. júl. 19. 21:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
45%
Nyugi, lehet megússzátok egy kiadós veréssel. :D
2020. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha szerencsések akkor tényleg előbb a rendőrök fogják meg őket, és nem az utca embere.
2020. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Elég kicsi az esély rá hogy random túristákról kapásból azt feltételezzék hogy meleg, a legtöbb homofóbnak egy szivárványos táskától se nagyon esik le hogy mi va. Szerintem amíg nem viselkedtek úgy ilyen helyeken, hogy abból nyilvánvaló hogy egy pár vagytok, főleg túristaként nem lesz bajotok. Annak ellenére hogy a kormány nyíltabban homofób mint a miénk az emberek kb ugyan olyanok, a többség magasról tesz majd rá.
2020. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Amíg egymás mellett sétálnak addig nyilván nem foglalkoznak velük, de ha már kézen fogva teszik, az már feltűnő eléggé.
2020. júl. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
38%

"Ha szivárványos vászontáskám van"

És minek feszelegni?

2020. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"És minek feszelegni?"


Ez a kérdés most olyan, mint hogy "a keresztények miért hordanak kereszt alakú nyakláncot?"


Én sem szólok bele az ő dolgaikba, ők se határozzák meg, mit hordok.

2020. júl. 19. 23:24
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
Akkor nem értem a problémádat. Olyan környezetbe igyekszel, ahol nem kapkodnak a melegekért, de azért demonstrálod az álláspontod.
2020. júl. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

Nem minden keresztény hord keresztet. Ilyen esetben te se hordj szivárványos táskát. Szerintem pont az ilyen provokatív viselkedés okozza az ellenszenvet. Alkalmazkodni is lehet a körülményekhez, pl akármilyen meleg van, nem mész félmeztelenül színházba, étterembe, meg rengeteg ilyen dolog van. Ezzel megtiszteled a többi ott lévő embert. Ha egy hétköznapi emberként viselkedsz, (aki amúgy lehet meleg) nem melegként, akkor senki nem fog bántani. És ez nem csak Lengyelországra igaz.


Még kiegészítésként annyi, hogy önmagában a táska nem provokatív, csak ahogy írsz erről, úgy tűnik, hogy te direkt mutatni akarod, hogy meleg vagy.

2020. júl. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
62%

# 6 Ha bemennél egy kereszt alakú nyaklánccal egy francia nagyváros többségben muszlim lakta negyedébe, vagy egy nagy Magyarországos pólóban Zsolnára, vagy KKK-s fehér csuklyában egy comptoni gettóba, az épp olyan lenne mint szivárványos vászontáskával bemenni egy lengyel LMBTQ mentes zónába.

Van aki primitív, és van aki provokációnak fogja tekinteni, szerintem ne böködj egy veszett kutyát mert akkor megfog harapni, és neked rosszabb lesz mint neki, annak ellenére, hogy nem érdemelnéd meg azt a bánásmódot.

Talán nem szivárványos akármiben vagy political correctness feliratú felsőben kell olyan helyre menni, ahol tudod, hogy találkozhatsz homofóbokkal, és akkor valószínűleg nem lesz gond.

2020. júl. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"Még kiegészítésként annyi, hogy önmagában a táska nem provokatív, csak ahogy írsz erről, úgy tűnik, hogy te direkt mutatni akarod, hogy meleg vagy."


Semmi provokáció nincs ebben, itthon is mindig ilyen táskával járok.

2020. júl. 20. 00:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!