Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy sziget honnan kap áramot,...

Egy sziget honnan kap áramot, gázt, vezetékes vizet, internetet és egyéb közműveket?

Figyelt kérdés

Például Málta. Elég messze van a környező országoktól. Ilyenkor egy sziget, amit tud magának állít elő (pl áram erőművekkel), azt előállítja magának, vagy egy környező országtól kapja?

Vagy az internet-telefon.

Valamilyen összeköttetés csak kell, egy nagyobb földrésszel, nem?


2020. júl. 8. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen elég nagy sziget ahhoz, hogy pl egy-két erőművet építsenek rajta. Amúgy a tengerfenékre fektetett kábeleken keresztül valósítható meg pl a kőolaj vagy földgáz-utánpótlás és különféle kommunikációs vonalak megvalósítása. Több százezer kilóméter ilyen vezetékek vannak a tengerek, óceánok mélyén, például a hidegháborúban kiépítették a forródrótot Moszkva és Washington között, akkoriban még nem volt műholdtechnika, így kénytelenek voltak legalább egy (mivel azért vannak tartalékok) telefonkábelt végigfektetni a fél világon a két város között.
2020. júl. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

tenger alatt is lehet közmű vezetékeket lefektetni


Valószínű Málta össze is van kötve ilyen vezetétekkel, meg hááát hajóval sokmindent oda lehet ám vinni, pl: energiaforrásokat(olaj, gáz, szén stb)

Így aztán aza fél millió ember számára eléggé könnyen megtermelhető az áram is...Nem beszélve a megújúló energiaforrásokról, Pl Máltán eléggé jó napenergia hasznosítás lehet, mert hogy állíndóan süt a nap:)

2020. júl. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. júl. 8. 20:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell szigetre menni, már nálunk is, ha egy lakótelep kicsit messzebb esik a várostól, máris helyi minivízmű, minierőmű, minitávfűtőmű, miniházgyár, miniderítő, stb. van. Régen meg pláne így volt. Pl kórházépületek közt még ma is mindig megtalálod a helyi minierőművet, csak nem használják. Régen szinte minden három háztömbnek saját minierőműve volt. Minden villamosvonalnak saját áramfejlesztő telepe volt. Ez csak az utóbbi 70 év divatja, hogy futnak a távvezetékek kontinensnyi távolságban, a végén meg giga nagy közművek állnak.


Az elfűtendő szenet/olajat persze lehet, hogy hajóval viszik a szigetre, ha ott az nem bányászható.

2020. júl. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Málta 2015 óta Szicíliától kap elektromos áramot tengeralatti vezetékeken.

[link]

[link]

Előtte olaj és gáztüzelésű erőműveket használtak (ezek még működnek), de ma már vannak nap és szélerőművek is, de kis százalékban dolgoznak be.

A gázvezetéket 2024-re tervezik.

[link]

2020. júl. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!