Napoleont miért nem végezték ki?
Figyelt kérdés
2020. jún. 24. 11:16
1/8 anonim válasza:
Mert mártírt csináltak volna belőle.
2/8 anonim válasza:
Azért, mert az uralkodókat nem volt szokás kivégezni, mert az Istentől kapott jogánál fogva uralkodó pl egy király. Napóleon esetén ezt a 1801. évi francia konkordátum erősítette meg. A kivégzéshez először a pápának ki kellene közösítenie. A francia forradalom is többek között azért forgatott fel mindent, mert egy demokráciában az uralkodó már volt nem sérthetetlen. A franciák viszont nem akarták kivégezni Napoleont, az ellenségei pedig nem voltak demokraták, ezért csak száműzték, ahogy az akkoriban szokás volt.
3/8 A kérdező kommentje:
és az nem számitott, hogy kivette a pápa kezéből a koronát és a saját fejére tette, vagyis nem Isten koronázta meg őt hanem ő saját magán önjelölt császárnyak önkényesen? És a hatalomrajutása is államcsiny volt, amit elhiszem hogy a hatalma alatt nem firtattak, hisz a győztelem mindenr ementség, na de a végén vesztes volt.
2020. jún. 24. 14:15
4/8 anonim válasza:
Nem számít. A többi uralkodót se szó szerint Isten koronázta meg. Az akkori Pápa áldását adta rá, és ezzel kész is vagyunk, teljesen lényegtelenek az előzmények és a részletek.
5/8 A kérdező kommentje:
Ja hogy a pápa itt is áldását adta s az hogy kivette a kezéből, hivatalosan csak egy komédia volt?
2020. jún. 24. 14:47
6/8 anonim válasza:
Hogy ne váljon mártírrá, deportálják és gondoskodnak arról, hogy szép csendesen elhalálozzon. Így "járt" az utolsó magyar király is, akit az angol kézen levő Madeira szigetére száműztek. Ott csak egy orvos volt, egy angol katonaorvos, aki "gondoskodott" arról, hogy hamar elhalálozzon tüdőgyulladásban.
7/8 A kérdező kommentje:
ő az aki kétszer vissza akart jönni, de Horthy nem engedte?
2020. jún. 25. 13:29
8/8 anonim válasza:
IV. Károly (Habsburg). Ő volt, aki kétszer is vissza akart jönni, másodszor Budaörs-nél meg is ütközött Horthy csapataival, de vesztett. Ezek után történt a trónfosztás és átadása az antant-nak, akik Madeirá-ra száműzték. A nagy (angol) segítség azért született, mert IV. Károly nem írta alá a Trianoni békediktátumot és már 1021-et mutatott a naptár.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!