Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az afrikai feketék más mentali...

Az afrikai feketék más mentalitásúak mint az amerikai feketék?

Figyelt kérdés
2020. jún. 3. 20:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kizárólag arabul. Franciául nem beszélek. Az igazat megvallva nem is nagyon bírom őket. Pár napja emlékeztünk meg mi magyarok a Trianonról, amit eleve Franciaországban írtak alá, és a magyargyűlölő románok a franciák támogatása nélkül nem lennének sehol. Maga Clemencau is nyíltan gyűlölt minket. Akit nálunk nacionalistának neveznek, az ott a normál. Van egy olyan elv a franciák körében, hogy ők a világ legfelsőbbrendűbb fája, magukat übermenschnek képzelik. Itt Afrikában is meg nem mukkana a többségük nem-franciául. Egyszer annak is fültanúja voltam, hogy egy meleg liberális francia gúnyolódott azon, hogy ezek a tunéziaiak nem tudnak semennyire franciául, csak mert egy tunéziai újságban az egyik oldalon az egyik mondatban olyan kifejezést használtak, ami Párizsban nem számít formálisnak és újságíróinak, ezért szerinte a cikk írója béna franciából (az persze nem volt gond, hogy a többi egy oldal franciául volt komplikált dolgokról).

Amikor arabokkal kell beszélni és én illendőségből arabul próbálok velük beszélni, akkor ha van ott egy francia akkor az sikeresen szabotálja, hogy márpedig itt (a saját országukban) miért nem franciául beszélnel? Lényegében akárhová mennek a világban mindenkitől elvárják, hogy minimum C1-es szinten tudjanak franciául és azt használják még a saját országukban is.

A gond csak az, hogy én a koráni arabot használom, amit itt tényleg nem sokan értenek. Érdekes, hogy néha még a fekete afrikaiak is jobban felnéznek rám amiért arabul beszélek mint a franciaországgal befertőződött tunéziaiak. Persze az értelmes vallásos muszlimok beszélik azért a Korán nyelvét, ők szerencsére nem franciázódtak be. Na meg a fiatalok közt sokan tudnak angolul is.

Az pedig statisztikai tény, hogy ma már több fekete beszéli a franciát mint echte francia. Ennek viszont én örülök, mert majd amikor afrikaiak százmillióinak lesz a franciai a nyelve az eltörpült kihalófélben levő nyugat-európához képest, akkor megnézem mennyire fognak majd sovinizmusozkodni.

Egy arab barátom pl Franciaországban nőtt föl és ott élt egész életében, ott tanult és dolgozott, az anyanyelve a francia és magát franciának is vallja. De mondta, hogy őt csak a kinézete miatt nem fogadták el franciának, míg szerinte engem előbb befogadták volna függetlenül, hogy nem is tudok franciául. Nekem ez furcsa volt, ugyanis ez azt jelenti, hogy az átlag francia rasszista. Ellenben nálunk magyaroknál ez fordítva van, mert nem nagyon törődünk a kinézettel, mert ha tudsz magyarul és annak vallod magad, akkor a (székelygyülölő ballibeket leszámítva) mindenki elismeri, hogy magyar vagy, lásd pl a ghánai fekete Feri bácsit vagy a kínai aranyérmesünket. Míg hiába nézel ki echte európainak, de ha nem tudsz egy kukkot sem magyarul és nem vallod magad annak akkor senki nem fog annak hinni. Szóval a nyugati szivárvány-lobbi mi magyarok köpködése helyett szétnézhetne mondjuk Franciaország környékén is. Macront meg még a balos egyetemisták is utálják.

A franciák idegengyűlöletét mi sem bizonyítja jobban minthogy a Francia Idegenlégióban szolgálók bére több száz euróval kevesebb mint a hivatalos francia minimálbér.


Az afroamerikaiakkal kapcsolatban az a véleményem, hogy annak sosincs jó vége ha az ember beleavatkozik a természet rendjébe. Jelen esetben pl a feketék élték életüket év százezredek óta Afrikában, de a nyugat-európai gyarmatosítóknak muszáj volt ezt megbontani, és most ennek a levét isszák.

2020. jún. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
11-es voltál már afrikai országban is?
2020. jún. 7. 02:14
 13/13 anonim ***** válasza:

Tunézia tudtommal afrikai ország. Itt sokkal több fekete van. Ide ugyanis sokkal könnyebben el tudnak jutni a vízummentesség vagy frankofónia miatt.

Más afrikai országban (még) nem jártam. De terveztem elmenni egy nyugat-afrikai szubszaharai országba is. Lefoglaltam a szállást és a repülőjegyeket is, egy francia légitársaságnál is. Voltak olyan feketék is abból az országból, akik telefonszámokat is adtak és mondták, hogyha kell segítség majd, akkor ők szólnak és segítenek majd.

Azonban a koronahisztéria miatt nem volt lehetőségem menni. A fekete-afrikaiak 100%-ban visszatérítettek mindent annak ellenére, hogy csak kb két nappal előtte mondtam le. Míg a francia légitársaság természetesen semmit sem térített vissza.

2020. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!