Mikor látják már be Európa államai, hogy csakis az egységesedés vezethet a jövő felé?
@9: nyilván ha az egyenként egyébként jelentéktelen államocskák az erőforrásaikat egymás ellen pazarolják el, az etképeseb annál, mint ha ezeket egyesítve megkerülhetetlen geopolitikai tényezőként lépnek fel.
Ahogyan pl. Ausztrália, Kanada, az Egyesült Államok is a jelenleginél jóval erősebbek lennének, ha a tagállamaik egymástól függetlenül, konkurrens államokként képciselnék az egymásnak ellentmondó érdekeiket...
A Monarchia példája is azt bizonyítja, hogy egységes hatalonként közel sem volt olyan sikeres, mint a mai utódállamai.
Ülj le fiam, egyes...
Ausztriában van olyan párt, ami a Habsburg uralkodóház visszaállítását akarná, de CSAK Ausztriában. Szerinted mekkora ennek a pártnak a támogatottsága? Kevesebb, mint 1%.
Az osztrákok sem akarnának összebútorozva 1 államban élni a csóró egykori keleti-blokkosokkal, ugyanúgy a kelet-európaiak sem akarnának mással 1 államon közösködni.
Vedd figyelembe, hogy az USA nem nemzetállamokból jött létre, hanem keletről szépen fokozatosan vándoroltak nyugatra az amerikai telepesek, létrehozva új államokat az USA számára. Egyedül Texas volt egykoron független állam, de Texas kultúrája és nyelve ugyanúgy semmiben sem különbözik. a többitől.
Egy alabamai ugyanúgy amerikainak tartja magát, mint egy Maine-i, Montana-i vagy kaliforniai.
De nézd meg Afrikát. A legtöbb ország durván többnemzetiségű, pontosan ezért nem haladnak semerre, mert mindenki a saját népének az érdekeit nézi, mert ha nem így tennének, akkor a nagyobb/erősebb népek (vagy afrikai viszonylatban törzsek) egyszerűen beolvasztanák, bedarálnák a kisebbeket, eltörölve a kultúrájukat, nyelvüket, vallásukat.
Jugoszláviában ugyanez ment. A nézeteltérések először teljes egészében gazdaságiak voltak és nem nemzetiségiek! Csak később torkollott az egész nemzetiségi ellentétekbe. Ott is a horvátoknak és a szlovénoknak elegük volt abból, hogy nekik jóval többet kell beleadni a közösbe, mert Macedóniában, Koszovóban és Boszniában büdös a munka. A legtöbb pénz arra ment el, hogy megpróbálták Boszniát, Macedóniát, Dél-Szerbiát meg Koszovót felzárkóztatni. És ebből kb semmi sem valósult meg, hiába törekedtek rá. Az EEÁ ugyanez lenne. Az EU most is rengeteg pénzt ad Bulgária, Románia, Magyarország, stb. felzárkóztatására. Jogosan panaszkodnak, mert a korrupció miatt mindent lenyúlnak ezekben az országokban, így felmeról a kérdés, hogy minek is adjanak pénzt feleslegesen.
Pont Magyarország Lengyelországgal karöltve jelenleg az az állam, ami a legjobban hátráltatja az EU-t és a közös együttműködést mindenben. Anno az EU régebben megállapodást akart kötni az Afrikai Unióval, hogy a migránsokat Afrikában feltartóztatják és nem engedik át Európába. Ki vétózta ezt meg? MAGYARORSZÁG.
Nesze neked együttműködés.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!