Alkotmányba/EU jogba ütközhet-e a csehek által tervezett tartós korlátozása a külföldre utazásnak?
Ezt mégis hogy gondolják? Értem én hogy járvány, karantén meg minden és nincsenek tömegrendezvények, de talán mégsem kéne visszazuhanni a diktaturába egy kezelhető szintű járvány miatt...
#1
Csak ott ahol rendkívüli helyzetet hirdetnek meg a miniszterelnök kap korlátlan felhatalmazást. Arra meg csak nálunk volt példa eddig.
Szerintem, aki tanulni, dolgozni akar külföldre menni, annak adnak valami könnyítést.
Viszont, más célból való utazások erén, lesznek korlátozások.
#3
De ez már az ágyúval lövünk verébre esete. Nyílván arra való egy csomó óvintézkedés, mint pld a maszkok használata, bezárt éttermek, távolságtartás, 14 napos karantén stb. hogy ne terjedjen úgy ahogyan az februárban-márciusban történt.
Na de azért van egy pont amelyen túl nem indokolhatóak a tiltások, amelyek a politikusok számára olyan evidensek, mintha csak a saját ötéves gyereküknek parancsolgatnának.
#4
Annyi ilyen jogosnak tartott kivétel lesz, hogy a végén mindenki kiskapukat fog keresni és előáll egy "egyenlők és egyenlőbbek" felosztás, ami aztán konfliktusokat fog szülni.
#2 "Csak ott ahol rendkívüli helyzetet hirdetnek meg a miniszterelnök kap korlátlan felhatalmazást. Arra meg csak nálunk volt példa eddig."
Nagyon el vagy varázsolva. Nálunk nincsen korlátlan felhatalmazása a kormánynak, szemben jó pár más országgal, ahol viszont van. rendkívüli helyzetet már rengeteg országban elrendeltek a járvány miatt, csak nem ugyanaz az elnevezésük. Nálunk veszélyhelyzetnek nevezik és csak a járvánnyal kapcsolatban dönthet a kormány rendeletekkel, a parlament folyamatosan ülésezik ahogy az minden tavasszal történik.
"...Két évig lesz érvényben, de félévente felülvizsgálják a brit kormány kezébe rendkívüli jogköröket adó koronavírus-törvényt. A német sajtó pedig azt találgatja, Berlin mikor hirdeti ki az egész országra kiterjedő rendkívüli állapotot, amelynek értelmében a tartományi kormányoktól hatásköröket von el a kancellár. Párizs eközben egészségügyi rendkívüli állapot kihirdetésével adott szélesebb hatalmat a kormánynak. ... Mostanáig 15 uniós tagállamban vezettek be szükségállapotot, és bár Franciaországban, Németországban és Nagy-Britanniában eddig erre nem került sor, a koronavírus-járvány megfékezése érdekében Párizs, Berlin és London is sorra hozza a szigorúbbnál szigorúbb intézkedéseket. A francia törvényhozás például vasárnap este hirdette ki a kormánynak szélesebb jogköröket adó egészségügyi rendkívüli állapotot.... Németország helyzete annyiban különleges, hogy az Európai Unió legerősebb gazdaságát adó államban a tartományi törvényhozóknak van mozgástere a válság kezelésére."
7-es!
Rázd már meg a fejed, "fiatal"!
Az öreg otthonokba nem az ott élő öregek vitték be a vírust. Hanem a hozzád hasonló felelőtlen "fiatalok".
"A fiatalokkal etetik meg a idősotthonok problémáját, korrekt..."
Tanultál biológiát? Tudod rövid időn belül te is megöregszel majd akkor jusson eszedbe amit itt irogatsz
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!