Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem kell-e attól félni, hogy...

Nem kell-e attól félni, hogy ez az új Ebóla, összemutálódik a koronavírussal?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy egy újfajta Ebola jelent meg Afrikába a Lassa lázzal párhuzamosan. Tudósok szerint már európában is vagy 5 féle koronamutéció van jelen. Nem kell attól félni most, hogy ez az új Ebola a lassa lázzal és a koronavírussal egy szuperevolúciós vírussá tenyészik? [link]
2020. ápr. 11. 06:52
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Én jobban félnék attól, hogy a tehén összemutálódik a királykobrával, és órási, bőgő tehén-kígyó szörnyek árasztják el a világot.
2020. ápr. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Barmi lehet, de az is eleg ha csak az ebola elindul vandorutjara.
2020. ápr. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

2-es válaszoló:


"Barmi lehet,"


Nem, nem lehet bármi. A Harry Potterben, meg az Alíz csodaországban, meg a Tim Burton filmekben lehet bármi. A valóságot szabályok, természeti törvények irányítják, nem pedig a szabadjára engedett fantázia.


Az ebola 2014-ben is azért nem tudott terjedni hatékonyan, mert baromi jól kivehetőek a tünetei, ergo gyorsan észreveszi magán a fertőzött, hogy ő bizony fertőzött, és a környezete el tudja kerülni.

Másrészt baromi magas a mortalitása. Értsd: A fertőzöttek 50-80%-a meghal. ez azt jelenti, hogy nem tudja otthon lábon kihordani az ebolát, és aztán hordozóként ide-oda vinni (mint most a koronavírust a tünetmentes hordozók).

Aki elkapja, az nagyon hamar olyan állapotba kerül, hogy nem tud mászkálni.


A koronavírusok közé tartozó COVID-19 ezzel szemben:

-A legtöbb fertőzöttnél (kb 50-60%) FEL SEM TŰNŐ. Tehát nem okoz tüneteket.

-A fennmaradó 40%-ból a legtöbben enyhe (mild) lefolyású kórlefolyást mutatnak, és csak 1-2% az, aki valóban megbetegszik, és meghal.


A COVID-19 pont emiatt a gyengesége miatt képes világkörüli turnét tenni, míg az ebola nem.


2014-2015-ben is egy év alatt csak 12 000-en haltak bele az ebola járványba.


Azt pedig nagyon gyorsan felejtsd el, hogy "összemutálódnak vírusok".


Ilyen nincs. Biológus hallgató vagyok, kategorikusan ki tudom jelenteni hogy ilyen nincs. Kb az első válaszoló kígyó tehén hibridjei szintjén mozog ez az "összemutálódott vírus" dolog.


Ezek nem baktériumok, hogy tudnának egymással genetikai anyagot cserélni plazmidok útján.

A vírusok persze mutálódhatnak az replikációs ciklusuk során, amikor is új virionokat állíttatnak elő a gazdasejttel. De ez nem az jelenti hogy képes lenne összeturmixolni a saját és valami totálisan más vírus génállományát. Eleve ott van a legelső akadálya ennek az összeturmixolt vírus dologgal, hogy nem minden vírusnak ugyanaz az örökítőanyaga. Egyszáló RNS vírusok, kétszálú RNS vírusok, egyszálú DNS vírusok, kétszálú DNS vírusok is léteznek. Meg még egyebek is, amikről csak jövőre tanulok mélyebben...


Szóval nem tudnak ezek összemutálódni, pusztán azért mert vírusok.


Mint ahogy a tehén meg a kígyó sem tud hibridizálódni, csak azért mert mindkettő gerinces.

2020. ápr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

...es nem johet olyan fajta ebola (de barmi mas) ami az eddigiektol masfajta tulajdonsagokkal rendelkezik?

Picit konteozzunk..elengednek vagy kiszabadul egy laborban keszult fajta. Szerintem a COVID is ilyen. Azt hogy szandekosan vagy veletlen szabadult el, azt nem tudom. De ezt a halpiac meg denever evos dolgot nem hiszem el. Ez csak sajat velemeny. Te jobban ertesz hozza, elozo valaszolo.

2020. ápr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Pont annyira kell tőle félni, mint attól, hogy ha Pista bácsi megkeféli a tehenét, minotaurusz fog születni.
2020. ápr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De simán lehet, irány a bolt, vegyél lisztet!


:D

2020. ápr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%
Én nem a természetes mutációktól tartanék a helyedben, simán megláthatja a bizniszt a biológiai fegyvergyártásban bármelyik terrorista csoport vagy nagyhatalom, mert hatékonyságát tekintve igencsak hatékony hordozóvírusnak tűnik a koronavaírus... Pl most furcsa módon kína óriásit profitál a koronavírusból! Micsoda véletlen!
2020. ápr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de szerinted hogyan mutálódnak eggyé? Mert a vírus mutálódik ugyan, de az új mutáns kicsit más tulajdonságokkal bír mint amelyiktől származik.

A vírusok nem úgy szaporodnak, hogy megdugják egymás egymást, hogy kereszteződött utód jöjjön létre.

2021. jún. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!