Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A japánok erősebbek voltak a...

A japánok erősebbek voltak a világháborúban mint a németek?

Figyelt kérdés
Már 39 előtt hadban álltak Kínával és 45ben is a németek után jó pár hónappal dőltek ki.

2020. febr. 16. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Csak a földrajzi adottságok(a sok kis sziget)miatt tünnek erősebbnek,ha hitlernek egy szigetcsoportot kellet volna védeni akkor nyertek is volna a németek.
2020. febr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A német hadsereg kb 20 millió fős volt fénykorában, a japán maximum 6 millió fős, ha ebből a szemszögből közelítjük meg a dolgot.
2020. febr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Miben voltak erősebbek? Németország gazdasági kapacitása több, kétszeresen meghaladta Japánét 1939-ben, később pedig még tovább nőtt ez a különbség. A japánok egyedül tengeren voltak erősebbek a németeknél, de a szárazföldi hadseregük borzasztóan volt felszerelve.

A japánok legyőzése azért tartott tovább, mert Ázsiában és a Csendes-óceánon nem folytak olyan intenzív harcok, mint Európában.

2020. febr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
*több, mint kétszeresen
2020. febr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából olyan hadiértékük volt mint az Olaszoknak. Csak volt egy tekintélyes flottájuk ami Midway-i csata során meg is semmisült. A hadvezetésük meg a nullával volt egyenértékű. Sosem küldtek utánpótlást semmit csak hagyták meghalni a megtámadott egységeket
2020. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A japánok nem voltak erősek, csak az ellenfeleik voltak gyengék.

Kína is erősebb lett volna náluk, csak az első világháború után Kína darabokra szakadt és egymás ellen jobban harcoltak, mint a japánok ellen.

Yunnan, Shanxi, Ghanxi, a Csang Kai Sek féle Kuomintag, vagy a Maoista Kommunista Kína, Mandzsúria és még több katonai, politikai csoportosulás harcolt egymással, így megosztották erőiket és egyenként képtelenek voltak offenzívát indítani a japánok ellen.

A holland és a brit gyarmatok szinte védtelenek voltak, mert Hollandia anyaországa eleste után a gyarmati hadsereg szinte feloszlott támogatás hiányában, a britek meg kiürítették a gyarmataikat, Indiát például, továbbá Ausztrália és Új-Zéland is teljesen védtelen maradt, mert amúgy sem tartottak nagy hadsereget és a legjobb erőik Afrikában küzdöttek Rommel csapataival.

Ami az USA-t illeti, szintén roppant gyenge volt katonai szempontból a háború kitörésekor.

Szárazföldi hadseregüket feloszlatták az első világháború után, csak a váza maradt meg a tüzérségnek, gyalogságnak, de több tábornok volt bennük, mint közlegény.

Elég volt nekik a Nemzeti Gárda fél civil fegyveres erőként, meg a haditengerészetnek volt néhány tengerészgyalogos ezrede, talán két hadosztályra való emberrel.

Ez elég volt azoknak a banán-köztársaságoknak a féken tartására, akikkel dolguk akadhatott.

A légi erejük kicsi volt és elavult gépekkel rendelkezett, de szerencsére a polgári repülésben, a mezőgazdaságban, a showbizniszben sok pilóta volt, akik később oktatónak is beváltak. eleinte felsőfokú végzettség kellett a repülőiskolákhoz, később elég volt az érettségi, meg a jól megírt teszt, így lett elképesztő nagy légi armadájuk később, amihez a repülőgépeket is meg kellett építeni.

Egyedül a flottájuk volt számottevő, volt vagy kétszáz hadihajójuk, a japánoknak meg háromszázötven körül, tehát abban is alulmaradtak, pláne, hogy a Csendes Óceáni flottát még jól meg is gyepázták Hawaii-n.

Japán úgy fél évig azt csinált, amit akart, elfoglalta Guamot, Wake-t, a Fülöp szigeteket, Malajziát, Jávát, Szumátrát, Borneót, Celebeszt és nyomulni kezdtek Új-Guineában is, majd megszállták Rabault, ahonnan elfoglalták a Solomons és a Gilberts szigeteket is. Ez a két szigetcsoport Új.Zéland és Ausztrália között van, így támaszpontnak kiválóak azok lerohanására, már a repülőterek építésébe bele is fogtak a japánok.

Közben eltelt úgy fél év és az első kiképzett egységeivel az amerikaiak ezeket a szigeteket foglaltál vissza először, partra szálltak Tarawán és Guadalcanalon, visszavéve és megtartva ezeket a kiinduló bázisnak szánt szigeteket, megvédve ezzel a brit nemzetközösség országait.

Később fokozatosan felállították és felfegyverezték a haderejüket, de annak is a zömét először Európában vetették be, amikor már volt számottevő haderejük, a japánokkal később foglalkoztak.

Illetve közben is, mert ott nem kellett nagy számú fegyveres erő, mert azzal a pár ezer, vagy pár tízezer japán harcossal el lehetett bánni, amit egy-egy szigeten helyőrségnek hagytak, csak azoknál a létszámoknál kellett nagyobb túlerőt biztosítani, ám itt meg a hajók, a flották száma döntött, a haditengerészetet kellett roppantul megerősíteni, mert a japánoknak Midway után is maradtak rombolóik, cirkálóik, csatahajóik és repülőik is, így az ottani harcok inkább a tengeri hadviselés kimenetének a függvénye volt és a hajók száma előre sejtette a végeredményt.

Építettek is az amerikaiak közel százezer hajót a háború alatt, amiből a hatvan százalékuk szállítóhajó volt, csapat és áruszállító, tanker, ám a naszádokkal negyvenezer hadihajót építve lelépték a japánokat, de ez időbe tellett és ez hátráltatta a háború befejezését.

2020. febr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!