Ha Oroszország és az EU összefogna, a világ szuperhatalma lenne?
A kérdés felvetése ebben a formában helytelen. Az EU egy határozott akarat nélküli cselekvésképtelen konglomerátum. Emiatt a vele szövetkezők inkább hanyatlanának, mint fejlődnének.
A kérdés helyesen: Németország és Oroszország gazdasági-politikai uniója szuperhatalmat eredményezne-e?
A válasz : Igen.
Ebben az esetben az USA másodsorba szorulna. És mindenki más is.
Milton Friedman (a mértékadó véleménnyel bíró Stratfor elemzőcég feje és alapítója) szellőztette meg ezt a teóriát 2015-ben? egy biztonságpolitikai konferencia sajtótájékoztatóján, hogy az USA sikeres szuperhatalmi státusa annak köszönhető, hogy az elmúlt száz évben sikerrel állta útját a fent vázolt egységnek. Ha a német technológia egyesülni tudna az orosz korlátlan erőforrásokkal, létrejönne a világot tartósan uralni tudó entitás, amely helyzetre jelenlegi kedvező pozíciójában is csak ácsingózik az USA. Hogy ez mennyire lenne jó a bolygó lakóinak, már más kérdés más válaszokkal.
A válasz határozott nem.
Az ok a két fél nagyon különböző gazdasági fejlettségében, szokásaiban és mentalitásában rejlik.
A uniós országok vállalkozói összeroppannának az oroszországi bürokrácia elképesztő követelményei és súlya alatt, az irtózatos adminisztráció, az állandó állami vegzálás és kikerülhetetlen korrupciós kötelezettségek mellett háttérbe szorulna a termelés és az értékesítés.
Folytatom.
Például hogyan reagálnának a nyugat-európai kis- és középvállalkozások arra, hogy Oroszországban minden (!) szerződés állami regisztrációra kötelezett? Vagy arra, hogy a szerződések bizonyos pontjai (pl. fizetési mód) kötöttek, államilag előírtak? Arra, hogy az állami hivatalok önkényesen belejavítanak a szerződéseikbe, amelyek mindaddig nem léphetnek életbe, amíg a kötelező változtatási "javaslataikat" a felek bele nem írják a szerződésbe? Hogyan reagálnának arra, hogy az orosz bankok bármikor, a legapróbb szabálytalanság esetén is, felülbírálhatják a számlatulajdonos megbízását, és komoly adminisztratív kötelezettségeket róhatnak rá?
Természetesen Oroszországban működnek nyugati cégek, de csak a nagyobbak, amelyek megengedhetik maguknak a speciális piaci viszonyok plusz költségeit és nem ritkán előreláthatatlan és átláthatatlan folyamatait.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!