A szélsőjobbos összeesküvés-elméleteknek úgy tűnik, részben igazuk lehet?
Bevándorlók betelepítése, kitoloncolásuk megakadályozása... A Rackete-ügy, vagy hogy valóban Soros finanszíroz egy csomó ilyen szervezetet.
Gyöngyöspata. Szintén Soros-féle szervezet perelt. Soros is megszólalt az ügyben, a fél média rasszistázott.
Az iráni vezető likvidálása (miután vendégül látták Irakban).
Az Epstein-ügy: mindenki számára nyilvánvaló, hogy nem öngyilkos lett, hanem egy összeesküvésről van szó, de ő is ügynök volt, zsarolt, eltussolt.
Ez csak néhány megdöbbentő ügy.
"sokan kimondták már, sok komcsi és liberális"
És? Sokan sokfélét mondtak már. Ettől még nem lesz néhány ember elképzeléséből valóság, vagy nem feltétlenül az övéből lesz.
Egy friss tanulmány úgy találta, hogy az “összeesküvés-elmélet hívők ” valójában sokkal logikusabban gondolkodnak, mint a lakosság többi része.
Ha arra vetemedünk, hogy belenézünk a TV Híradóba, elborzadunk, és olyan érzésünk van, mintha nem is a valóságot látnánk. Kívül helyezkedünk az ott látható világon, pedig sokszor a közelünkben történnek az események. De vajon tényleg az a valóság, amit látunk, vagy a média manipulál? Hogy tudom ellenőrizni, hogy valóban az történik-e, amit a képernyőn látok, mondjuk Amerikában? Sehogy, hacsak nem hívom fel egy ott élő ismerősömet és kérdezem meg, hogy valóban annyian vannak-e az utcán, amennyit a TV mutat. És további egyre hihetetlenebb hírek…Tényleg fertőz az Ebola? Chipet fogunk kapni a bőrünk alá? Mi igaz és mi nem, hol kezdődik az összeesküvés elmélet? Minél több a kérdés, annál több a bizonytalanság és a lehetőség a manipulálásra, félrevezetésre.
#9 "elvtárs, attól még nem lesz tény, hogy a felcsúti KISZ titkárod fake news médiájában folyamatosan szajkózzák, ahogy az innen származó kitalált adatok sem lesznek igazak."
Eltársad neked a kommunista párt, szerintem a haverjaiddal köszöntsd így egymást!
A tények nem attól tények hogy hol lehet őket hallani/látni, hanem mert tények. Az hogy melyik szervezetnek honnan van pénze az nyilvános adat. Éppen úgy ahogyan az is teljesen nyilvános, hogy melyik szervezet vett részt az illegális migránsok segítésében vagy éppen a gyöngyöspatai ügyben. Attól mert neked rohadtul kellemetlen hogy mindezek ismertek és az emberek nem olyan hülyék hogy ne értenék meg, attól ezek még tények maradnak.
Akkor is ha neked marhára ciki.
"Egy friss tanulmány úgy találta, hogy az “összeesküvés-elmélet hívők ” valójában sokkal logikusabban gondolkodnak, mint a lakosság többi része."
Tehát a föld lapos, a védőoltás népirtás, Magyarország egy New York-ban jegyzett részvénytársaság, amit humanoidnak álcázott gyíkemberek irányítanak, Trianon már nem érvényes, holokauszt nem is volt, és ha imádkozol Ashtar kapitányhoz, akkor eltörli a svájci frank hiteled.
#14 Egy pszichológia oktató ajánlotta is hogy az elme és logika fejlesztésére bevethetőek az ilyen összeesküvés elméletek.
Persze nem úgy hogy komolyan el is kell hinni, hanem hogy megfelelő logikai kapcsolatokat, érveket kell keresni hozzájuk, sokkal tágabb körben van szükség ismeretekre és emlékezni is kell az adatokra, nevekre ahhoz hogy az összefüggések feltárhatóak és elmondhatóak legyenek.
Csak vigyázni kell vele, mert ahogy írtad, minél jobban beleássa magát valaki, annál jobban elbizonytalanodik abban hogy ez csak játék-e még vagy már valóság.
"Persze nem úgy hogy komolyan el is kell hinni, hanem hogy megfelelő logikai kapcsolatokat, érveket kell keresni hozzájuk"
Pontosan!
Más megkérdőjelezni elfogadott dogmákat és állításokat, és megint más kritika nélkül elhinni minden logikusnak tűnő, ám légbőlkapott sztorit.
#18 Az a vicc, hogy pont azok szoktak lenézően beszélni azokról aki ilyenfajta elmegyakorlatokkal próbálkoznak, vagy megpróbálnak összefüggéseket feltárni, érvelni - akiknek amúgy pont az a mániája, hogy mennyivel jobb az amerikai típusú oktatás, mint a mienk.
Ahol pedig külön tanulnak vitázni a fiatalok, mégpedig úgy hogy bedobott téma mellett és ellenében is érvelni kell, cserélgetve a szerepeket, akkor is ha ő pont az ellenkezőjét gondolja. Mert tényleg akkor lehet megérteni a másik fél álláspontját ha megpróbálunk a helyében gondolkodni. És persze csakis úgy lehet meggyőzni valaki ha értjük hogy ő mit és hogyan gondol.
#19
Ha már Amerika...
Ugye ott van 2001.09.11, és hogy mi történt aznap.
Ha én azt mondom, hogy nem hiszem el az official story-t, mert annyi helyen sántít, akkor összeesküvéselmélet-hívő vagyok.
Nem pedig egy gondolkodó szkeptikus, aki nem hisz el semmit, és megkérdőjelez olyan dolgokat, amelyek nem logikusak, és amelyekre nincs bizonyíték.
Egyesek nagyon fordítottan gondolkoznak ebben is, de hát ez a nyájszellem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!