Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az euró stabilitást és biztons...

Az euró stabilitást és biztonságot nyújt a tagállamoknak?

Figyelt kérdés
Mindenki jól járt vele nem? A baltiak Szlovákia Szlovénia stb. Nincs arfolyamingadozas és stabilabb mint nálunk pl a ft

2020. febr. 10. 20:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Meg a görögök is. Ja, várjunk csak! 🤔
2020. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De kihuztak őket a csavabol
2020. febr. 10. 20:06
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, gondolom mennyire örültek annak a többi, jobban teljesítő euró-tagállamok, hogy a görögök felelőtlenségét nekik kellett megfizetni, mert különben bedőlt volna az egész.

Szóval önmagában nem igaz amit állítasz. Gyenge gazdaság nem lesz stabil ha eurója lesz.

2020. febr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
És milyen áron húzták ki a görögöket? Hány száz évig kell tejelni a dzsíjemefnek?
2020. febr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Igen,határozottan jó.

A szlovákok a legjobb példa erre.Amikor megalakult Szlovákia,azt hittük egy-két év alatt összeomlik,nem lesz életképes.És tessék.amióta Eurójuk van,szárnyalnak,mint Eddy a Sas.Ők körbefutnak minket,már az átlagbérben is beelőztek.

2020. febr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
6 os Szlovákiát éppen negatív esetnek szokták mondani, elég sokat írnak hogy ez történt az történt az euró bevezetése óta. Egyedül azoknak jó ez amelyek nagy exporter országok, mert egy válság során mindig úgy szorítják ki őket a gyengébbek hogy a devizát leértékelik ami a hazai ipart ösztönzi, na a gyenge országok ezt a módszert már nem lesznek képesek csinálni. Olvastam hogy Németországot a válság emiatt nem rázta meg mert a piaca nagyrészt eurót használ.
2020. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az átlagembereknek sehol nem jó az euró, még a németek is vesztettek az átálláskor. A befektetőknek, multiknak, nagyobb cégeknek jó.

Ahogy már írták, ország szintjén rossz példa a görög, portugál, ahogy pont az euró miatt nem tudnak kikecmeregni a bajból - amit meg éppen a jól teljesítő országoknak kell megfinanszírozni.

Az euró olyan mint amikor összekötik a hegymászókat hogy megtartsák egymást. Az elmélet szép, de ha van köztük aki eleve gyenge és még meg is csúszik, akkor a többinek kell felhúznia, bármi áron, különben együtt zuhannak le. Amennyit a görögökhöz be kellett tolnia az eurozóna többi országának, az ott az adófizetők zsebéből ment. Mindezt csak azért hogy ne dőljön be az euró.

2020. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Stabilnak stabilabb viszont viszont ennek is megvan a kockázata elég ha egy euróövezeti tagország államcsődöt jelent és húzza magával az egészet, ebben az esetben az euróövezeti tagországok nem is csinálhatnak semmit. Ezt a helyzetet rettentő ocsmány módon Görögország ki is kihasználja, hihetetlen mértékű tartozásokat engednek el nekik és óriási segélyeket kap amit nyilvánvaló hogy képtelen visszafizetni.
2020. febr. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

" És milyen áron húzták ki a görögöket? Hány száz évig kell tejelni a dzsíjemefnek?"


Az északi szomszédunk elképesztő összegeket kellett belefektetnie. Megszorításokat kellett végezniük stb. Képzelem a többi tagországnál is hasonló helyzet lehetett

2020. febr. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Görögök azért rossz példák mert ott jelentősen benne van az hogy az euró előtt is komoly adósságrátával bírtak, már akkor előkelő helyen állt ebben. Ez megelőzhető lett volna mindkét fél részéről, ha görög vezetés időbe kapcsolt volna és vállalta volna a megszorításokat, vagy ha az EUs országok nem néznek félre olyankor mikor Görögország hamis gazdasági adatokat közöl akkor nem lehet hamarabb fájt volna, de nem lett volna akkora csapás hogy emiatt demográfialag előbbre hoztak maguknak egy humánerőforrás kiesést mert ezzel a fiatalabb korosztály kiesett kiment külföldre, a médián életkor drasztikusan emelkedett. Ebben az esetben politikai emberi viselkedések okoztak nagy kárt, ezért rossz a modern demokratikus ciklikus gondolkodás, hogy egy párt általában olyan döntéseket hoz amely pozitív hatása a ciklusa vége előtt érezteti hatását, negatívbol meg olyat ami akkor érezteti hatását mikor ő már nem lesz ott. Tipikus példa rá erre az amerikai Egyesült Államok, ott Ronald Reagen vagy ha nem is kezdte akkor az akörűl kezdődött el Amerika azon elpuhulása és rövid távú gondolkodása amit most donald trump akár helyre pofozni ezzel a make america great again szlogennel, a probléma az hogy ehhez 2 elnöki ciklus kevés, 30 évnyi megszokott rendszerváltást a gazdaságba csinálni ott drága, még drágább ez rövid távon csinálni, mert politikailag hosszú távú kár éri őket, hogy korábbi jó viszonyokat kell felrugni, gazdaságilag én inkább úgy látom hogy bárhogy csinálják minimum annyi időt igényel ennek végrehajtása mint amennyi idő volt létrehozni ezt az állapotot, mert Amerikába jelentős kiadások vannak alapból. Meg azért gondoljunk bele hogy sok kelet európai ország 1989 után nem állt talpra egyből, Észtország kifejezetten gyenge volt, mára sajnos az van hogy ők lettek a legversenyképesebb talán Európába, az a technológiai forradalom hogy elektronikus szinte minden, azzal évi 2% gdp t spórolnak, elektronikus a választás is, meg az e-allampolgárság, az adóbeszedes költsége kB negyede ha jól tudom a magyarhoz képest, ilyen fokú innovációval még a Nyugat se bír, nem a fizető eszközökön múlik minden, hanem hogy hogyan kezelik azt, lehet akármilyen kedvező az árfolyam ha nincs mögötte fejlesztő közeg, japán még a modernizáció után is szegény térség volt Európához képest, de a második világháború utáni fejlesztői beavatkozási modell olyanná tette hogy például nyersanyagok felhasználása téren japán használja fel leghatékomyabban eroforrasait és ez külön modellé vált, persze ez kényszer miatt van mert,ásványkincsekbe szegény ország amely importál mindent például acél termelése nagyobb mint az ami az USAban van, már ha addig nem előzte le az USA,bár Kína a világpiacon a maga 50% körüli reszedesevel igencsak óriásnak számít amit gdpje nemis tükröz mert a világ gdp kb 15% adja.
2020. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!