Nyugat-európa miért sikeresebb mint kelet?
Figyelt kérdés
Kelet elmaradott.
A gyarmat tartás miatt van? De Németország és sok ország cáfolat mert neki pl nem is volt gyarmata pár jelentéktelen Afrikai és csendes óceáni kis szigetet leszamitva
2020. jan. 15. 21:49
1/9 anonim válasza:
Arrafelé előbb számolták fel a feudalizmust és álltak át kapitalizmusra, aztán a II. világháború végén Kelet-Európa kapott egy szovjet megszállást is, ami megint csak visszavetette a fejlődését.
2/9 anonim válasza:
Nem kell gyarmatod legyen ahhoz, hogy a világgal kereskedj. Mi a felfedezésekből kimaradtunk, mert nem igazán volt ütőképes flottánk, hajók/kapcsolatok nélkül meg nem nagyon tudtunk kereskedni így megmaradtunk agrárországoknak és kimaradtunk a globalizálódó világból. Utána meg segített a kommunizmus, hogy ne nagyon tudjuk ledolgozni a hátrányunk.
3/9 anonim válasza:
Mert nincsenek, és nem voltak hatalmon komcsik, ellentétben a kelet bizonyos országaival (pl hazánk, ahol még mindig komcsik uralkodnak)
4/9 anonim válasza:
Egyrészt a gyarmatosítás miatt, másrészt a kelet-európai szovjet megszállás miatt.
5/9 anonim válasza:
Minden a gyarmatosítás miatt van. Nem véletlen tört ki az I.Világháború. Angliának a fél világ volt a gyarmata, míg az németeknek a kamcsatkai kolbásztőltő telep. Úgy hogy rabszolgák hada ingyen termel ki mindent és viszed az országodba, így azért könnyű jó létben élni!
6/9 anonim válasza:
Azért, mert a háború után nyugaton az amcsik nem nyomták el az országokat úgy, mint a keleti blokkot a ruszkik.
7/9 anonim válasza:
#5
Ez azért durva leegyszerűsítés. Franciaországnak volt gyarmata Algéria képében, ami pont hogy ráfizetésnek bizonyult.
8/9 anonim válasza:
A gyarmattartás miatt van. Nyugat-Európa gazdagsága mások kizsegerelésén alapul. Németországnak kevés gyarmata volt, de nem kell ma már ehhez katonákkal megszállni egy országot. Pénzügyi, gazdasági eszközökkel is el lehet érni. Vagy bevett gyakorlat hogy pénzelnek egy erre alkalmas diktátort aki kiszolgálja őket.
Ha elolvasod ezt a cikket, világos lesz. Franciaország konkrétan továbbra is gyarmatbirodalmat tart.
9/9 anonim válasza:
Hollandiában már a 17. században megjelent a kapitalizmus előfutára. A tulajdonjogok tiszteletben tartása(tatása), a gazdaság liberalizációja és a gyarmatokkal szemben alkalmazott merkantilizmus a leggazgadabb hellyé tette a világon. Nemsokkal később ugyanez történt Nagy-Brittaniában is, ott még ez meg volt fűszerezve a műszaki újításokkal (gőzgép pl.). Kelet-Európában ezzel szemben egészen a 20. század elejéig (!) kvázi feudális társadalmi rendszer volt, majd szocializmus, ami végleg betett keletnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!