Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gondolja Észak-Amerika...

Miért gondolja Észak-Amerika és Európa népességének egy része, hogy az ott (Észak-Amerikában és Európában) élő népeknek kötelessége lenne eltartani a világ többi népét?

Figyelt kérdés
Ha valamikor majd sikerül elérniük amit akarnak, az csak ahhoz fog vezetni szerintem, hogy Észak-Amerika és Európa is szegény lesz.

2019. dec. 6. 17:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Úgy értem nem érdekel, hogy nekik még sz*rabb. Ha az ő kihasználásukon múlik, hogy a lehető leggyorsabban fejlődjön technikailag Észak-Amerika és Európa, akkor legyen. Ők is ezt gondolnák, ha itt élnének.
2019. dec. 6. 22:03
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

Butaságokat beszélsz. Ez csak a te álomvilágod, hogy az egész világ azért dolgozik hogy vehessél olcsó androidos telefont. Magyarország nagyon aprócska piac a többmilliárdos Ázsiához képest. Az előállított termékeket helyben is árulják. Pl ott van a kínai Xiaomi, szerinted helyben mennyit adnak el? Ott egy városban laknak 100 milliók, magyarországon meg 10millió emberre jut pármillió vásárlóképes ember, aki meg is veszi pl a 3-400 ezres csúcstelefonokat.


Tál rizsért dolgozó bányász csecsemőkről valami link? Mert az max afrikában lehet, de azok semmit se gyártanak.


A magyarok szeretnek ebben az álomvilágban élni hogy az egész világ egy szenvedő putri. Az igazság meg az hogy a magyarok azért dolgoznak aprópénzért hogy a nyugat jól éljen. Nem mindegy hogy havi 1 millát kapsz a gyári melóért, vagy nettóban hazaviszel 150ezret. Mert a haszon megy külföldre.

Ebből a szempontból az ázsiai gyár országok még jobb helyzetben vannak, mert a haszon az országban marad.

Pl Kína az elmúlt 10-20 évben többet fejlődött mint Magyarország 100 év alatt. A fejlett régiókat a magyarok a következő 100 évben se érik utol.


De mindig jobb úgy élni hogy van ennél lejjebb, mert akkor azt hogy te vagy a legalja.

2019. dec. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%
Mert akkor nem érzed úgy hogy te vagy a legalja*
2019. dec. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
54%

"Igazából, ha kevesebbet foglalkoznánk velük egy ideig, akkor gyorsabban fejleszthetnénk a robottechnikát és gyorsabban érhetnénk el a transzhumanizmust, ami által gyorsabban szabadíthatnánk fel őket úgy, hogy közben mi sem válnánk szegényebbé."


Túl sok Star warst, meg egyéb sci-fit néztél.

A robottechnika, meg AI kutatás tudod hol tart jelenleg?

Ha egy robot képes úgy felmenni egy lépcsőn, hogy a lépcsőn ki kell kerülnie pl egy vödröt, vagy dobozt, és ez sikerül neki, akkor az egész világ ujjong örömében, és megy fel youtube-ra a vidi.

Itt tartanak a robotok. Baromi pontosan kell jelenleg megadni nekik, hogy mit, hogyan, és milyen módon csináljanak, és mégígy is nagyon korlátozott az önállóságuk.

A munkák túlnyomó része még nem bízható egy az egyben robotokra.


Érdekes módon pl pont az olyan hihetetlenül egyszerűnek tűnő dolgok, mint egy rosszul csomagolt termék, vagy egy anyaghibás munkadarab felismerése, vagy egy útakadály kikerülése jelenti a legnagyobb nehézségeket egy gépnek.

Mert az emberi agy problémamegoldó képességéhez képest még alig járnak valahol.


És második probléma: Tételezzük fel megalkotják az emberével majdnem megegyező szinten problémamegoldó AI-t, és hozzá egy jó mozgáskoordinációjú robot testet. Szuper, küldhetjük is be őket százasával a bányákba, gyárakba, akárhova.

És mi lesz az így munkanélkülivé váló saccper egymilliárd, vagy még több emberrel?


A gazdaság nem tud ekkora ugrásokkal fejlődni, az ember nem tud egy élet alatt pár generációnyi változást kezelni.

Aki addig a banánültetvényen dolgozott, és utána a banánszedő robot leváltja a munkáját az munka nélkül marad.

Nem tud elmenni 5-6 év alatt orvossá képezni magát.


Amúgy meg azért Európa és Észak-Amerika dolga felhúzni ezeket az országokat, mert:

-A világ globalizált, ergo a problémák is globálisak.

Ha beüt a polgárháború Afrikában vagy a Közel-keleten, akkor az ránk is kihat (ezt mi itt az EU-ban már tapasztaljuk). Ha segítünk rajtuk, azzal hosszú távon magunkon segítünk, mert kényelmesebb nem ISIS féle államok mellett éldegélni. Ha esetleg csak kelet-eu szintjére felhúznánk a közel-keletet, akkor már jelentős kölcsönös segítségnyújtás, kevésbé aránytalan gazdasági kapcsolat is kialakulhatna. Pl települhetnének oda európai cégek is a szakemberek megjelenésével.


-Több képzett ember = több gazdaságilag értéket teremtő munkahely a világon jobban elosztva.

Ez pedig összességében több pénzt hoz mindenhol az államnak, mert ha a nép többet keres (a magasabb értékteremtése okán), akkor az államnak több pénze van fejleszteni (újraelosztani).

Kecskepásztorkodásból nem fog egy nép annyit adózni, hogy akárcsak rendes infrastruktúrát tudjon a népnek biztosítani.

2019. dec. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

14# nem olvastam végig. Te vagy enyhén lemaradva, nem az m1-ről kéne tájékozódni.


[link]

2019. dec. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

15#


Hát pedig képzeld, én pontosan ugyanilyen videók megnézése alapján írom azt amit írok.


Tisztában vagyok a Boston Dynamics eredményeivel, a felsorolt robotok közül 1-et nem láttam eddig (a 3-ast).


Ha nem csak bámulod a videót, hanem értelmezed is, hogy mit látsz, akkor rájössz hogy a kommentemben megállapítottak igazak.


Nézd meg az első robotot (Atlas), hogy milyen terepen kell haladnia, és hogy milyen akadályokat kellett átugrania.

A havas domboldal (kb 30°-os emelkedő) valóban olyan, hogy arra már azért azt mondom hogy "oké, ez egész használható", de a többi mutatványa jól mutatja hogy ez egy labor körülmények közt működő gép egyelőre.


Egy teljesen sík terepen kell egy rohadt nagy, a környezete színétől jól különböző útakadályt letenni elé, hogy azt érzékelje, és át tudja ugrani.

Egy átlag gyárban ennél sokkal nehezebben tudna közlekedni a szűk helyeken, vagy a földön futó kábelek, csövek, egyebek közt.

De az összes többi robot is ha megnézed ugyanilyen szintű problémamegoldó képességgel rendelkezett.

Ha pl apró szemű kutyakajával szórták volna be foltokban a tesztpályát, valszeg már lettek volna gondok.

Vagy a pálya vízzel, olajjal lett volna felöntve néhány helyen.


Jól látható hogy ezek a robotok nagyon behatárolt feladatokat tudnak csak ellátni jó hatásfokkal, és megakadás nélkül.

Pl azon a csomagokat felcuppantó, és a másik raklapra átpakoló gurulós roboton is látni, hogy itt nagyon meg van mondva neki (programozva), hogy mit hol talál pontosan, mit hogyan csináljon. Ha pl sérült a csomagolóanyag, és a felcuppantás után felreped, és kiömlik a termék (pl lehetne lisztes zacskókkal is tele egy ilyen papírdoboz), akkor azzal nem tud mit kezdeni. Egy emberi munkaerő már azelőtt látná hogy felrepedhet az egész, hogy felrepedne, mert úgy fogja meg meg, hogy ne repedjen.

A robot nagyon lenyűgöző HA minden pontosan úgy megy, ahogy előre megadták neki, és nincsenek váratlan, gyors döntési helyzetek.

Önmagától pl nem tudom mennire tudott volna megbírkózni azzal, ha az egyik csomag leesik a raklapról, ahová átpakolta, és mondjuk az oldalán áll meg, vagy valahogy ferdén az egyik élén?


Valszeg oda már ember kellett volna.


Az egyensúlyozó rendszerük viszont valóban nagyon szép, de ez önmagában kevés.


Ez továbbra is az a szint, hogy ha fel tud menni egy lépcsőn, és kikerülni közben egy eldőlt vödröt, vagy dobozt, akkor az már világszenzáció.

Ha mindezt bármilyen lépcsőn (csigalépcsőn, rönkfa lépcsőn, etc) és nem csak vödörrel, hanem mondjuk olajfolttal, vagy aprcsó szemű sóderrel is meg tudja csinálni, akkor az már egyenesen a világ legtanulékonyabb robotjává tenné.


Egyelőre itt tartunk.

Jók ezek a videók, de ha valóban ennyire mindenhez használhatóak lennének, akkor már hallanánk róluk a laboron kívül is.


És mutatok egy nem összevágott, nem a cég legjobb pillanatait megörökítő videót.


Lehet nevetni, némelyik egész komikus baki.


https://www.youtube.com/watch?v=JzlsvFN_5HI


https://www.youtube.com/watch?v=TxobtWAFh8o


Egy függönnyel már nem tudott megbírkózni.


https://www.youtube.com/watch?v=S7K7C-nlC4Q


Itt meg nem tudjuk hogy mi ütött szegény robotba, de valamiért kicsit összeesett.


Szóval jók ezek a lépcsőn ugrálós videók, de én kb úgy érzem hogy minden 20. alkalommal sikerül, és 19X hatalmasat tanyázik egy lépcső, ajtó, vagy emelkedő előtt.

2019. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16# most elolvastam amit írtál.

A robotok fejlődnek. Az első számítógép akkora volt mint egy ház. Most meg mindenki a zsebében hordja.


De mondom hogy ne az m1-ből tájékozódj. Szerinted a közel keleten mindenki kecske pásztor? Nincs infrastruktúra? Ott is vannak elmaradott meg fejlettebb régiók. Sőt, Mo.-nál fejlettebb városokat is találsz.

2019. dec. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hülye, én hülyékkel nem állok le vitázni.


Valamiért kevered itt az m1-et (mintha azon bármi menne a foslé belpolitikán túl...) és tökmindegy mit írok, már nem fogod értelmezni, hanem jössz az m1-es lózunggal.


1.) Nem írtam sehol sem hogy CSAK kecskepásztorok lennének ott.


De ha lenne agyad, akkor tudnád, hogy ezek brutális népességű országok. Ha csak a társadalmaik 5-10%-a dolgozik kétkezi szakmát, amit le lehetne váltani automatizációval, akkor csak Ázsiában százmilliós tömegek maradnának munkalehetőség nélkül.


Hidd el, egyetemen találkozok elég koreai, iraki, pakisztán, szír, indiai vendéghallgatóval, és van hogy ezeknek az országoknak egy-egy egyeteméről származó publikációt is átolvasok mert pont kell nekem is.

Nem egy wastland jellegű porig bombázott kőhalomnak képzelem el az egész közel-keletet, de az európai infrastruktúrális hálózathoz képest egy kis darab középkor.

Még PC-bben megfogalmazva: Nem hinném hogy a magasan képzett szakemberek a társadalmuk túl jelentős részét kitennék, és nem hinném hogy a gazdaságuk alkalmas volna ugrásszerű továbbképzésre a legalsó 10% tekintetében.


2.) Nem írtam sehol, hogy ne lenne infrastruktúra. A nincs, meg a szegényes közt van egy különbség.


És amúgy amikor Indiában a kasztrendszer kb tíz- ha nem százmilliókat köt gúsba, mert nem kapnak lehetőséget fejlődésre, az bizony az infrastruktúrára is kihat, mert egy mozaik társadalom alakul ki, nagyon magas képzettségű emberekkel, és nagyon mélyen levőkkel.


A fejlettebb régiónak értelemszerűen a robotizáció csak jót tenne, hisz ott már amúgy is van egy tendencia a magas szakképzettség megszerzése felé (megvan a kulturális mobilitás).


Nem tudom őszintén szólva mivel vitatkozol pontosan, de hogy nem az általam leírtakkal az biztos.


De azért legalább szépen hátrálsz. Mostmár nem azt mondod hogy "ejj, megalkottuk a mindent tudó robotokat", hanem visszavettél ebből, és már a távolabbi jövőbe helyezed ki ezt az eseményt.

Ha maradunk a számítógépes hasonlatnál:

Ezek szerint kb 2070-re, de ha nagyon rapid fejlődéssel számolunk talán 2060-ra lesz az emberi tanulékonysággal felvértezett, és ezt robottest segítségével gyakorlatban is megvalósítani képes robot.


Aztán lehet hogy még ez is csak ábránd. 1990-ben is az volt a közvélekedés hogy a 21. század elején már lesz emberszerű mesterséges intelligencia (a Mátrix első részében ezt mondja Morfeus Neonak, mikor a történelemről beszélnek).

Most legjobb esetben is úgy fest hogy talán a 21. század második felére már lesz.

2019. dec. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha ennyire okos vagy, akkor azt is tudod, hogy amit nyilvánosan bemutatnak, az már rég elavult.

Vagyis inkább úgy mondanám, hogy amit bárki megvehet az nem a csúcs technológia.


Pl Elon Musk meg Steven Hawkinkg is azt mondta hogy a robotok meg az M.I. el fogják pisztítani az emberiséget. Ők jobban tudják. Úgy lesz és kész, nézd inkább az m1-et.

2019. dec. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
60%

"NéZd iNKáBb az m1-Et"


XD


Te meg ne a clickbait fa##ágokra kattintgassál.


Stephen Hawking (nyugodjék békében) remek asztrofizikus volt, de nem jós.

Elon Musk remek üzletember, (kevésbé áldásos az amit a műhold hálózattal akar elszabadítani), de szintén nem jós.


Baromi okos emberek olyasmiket is mondtak még 1960-ban, hogy 2000-re marsi kolóniák lesznek.


De a kedvencem, hogy Keynes szerint (20. század talán legmeghatározóbb közgazdásza) 1930-as évek végén úgy vélte hogy a 2000-es években heti 20 órát kell maximum dolgoznunk...


Nagy koponyák is benéztek már jópárszor dolgokat amiket a jövőről feltételeztek.

A jövőről tippelgetni jó buli, és egy kocsmaasztal mellett jó téma egy baráti társasággal, de kb semmi komolyanvehetősége.


Nyilván van valószínűsége hogy az emberiség elpusztul, vagy hogy ezért a robotok lennének majd a felelősek. De pontosan ahány Hawking-féle pesszimista volt/van, ugyanannyi optimista is.


Hawkingnak és Musknak magánemberként legyen ez a véleményük, engem nem igazán érdekel ha nem tudnak bizonyítékot felsorakoztatni.

A szakmabeli eredményeiktől ők sem mindent tudok.

2019. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!