Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha India és Pakisztán egymásra...

Ha India és Pakisztán egymásra lőné az atombombáit, annak éreznénk Európában a következményeit?

Figyelt kérdés
2019. nov. 27. 22:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
73%

Valamiről megfeledkeztek:

Egy kísérleti pukkantásnál legtöbbször föld alatt robbantanak, aminek felszíni hatása minimális.

Leginkább a talajvizet szennyezi be, illetve okozhat földrengéseket, szökőárakat. Víz alatt is robbantottak az eszementek, ott az óceánt beszennyezik vele+szökőár.

70-es évek előtt voltak felszíni és magas/közép/alacsony légköri robbantások egyaránt, ám miután a fák évgyűrűiben is erősen kimutathatók voltak az izotópok már, az atomcsend egyezmény ezt leállította.


Ezzel szemben egy háborúban a pukkancsokat 25..500 mlteres magasságban sütögetik el, hogy minél nagyobb legyen az okozott kár. A félgömbnek le kell fedni a maximális területet Azaz a belső elsődleges hatósugarú gömbhöz tartozó magasságban fog detonálni a bomba.

Ez meg jó messzire elmegy a széllel. Cserobilnál is a fő baj az volt, hogy az ionoszféráif felment a trutyi és a sok radioaktív nanoszemcse többször körbeutazta a Földet, mire javarészt kiülepedett. Ment a svédekhez, németekhez, beutazta egész Európát, jutott az óceánokba, stb. És ott is a radiaktív, hosszú felezési idejű, tüskés nanoméretű grafit volt hosszútávú fő veszélyforrás, ami fáklyaként heteken, hónapokon át égett és szállt a levegőben a szelek szárnyán mindenfelé. Pakson pl. befele menet csipogtak a sugárkapuk, amik arra voltak tervezve, hogy a kifele vitt szennyezést kimutassák. Több erőműnél ugyanezt megfigyelték a csernobili baleset után.


Ezek globális hatású dolgok, nem lehetne két ország területére lekorlátozni. Ha kitörne egy atomháború két állam között, nem lehetne garantálni, hogy:


- A rakéták/bombák 100% biztonsággal ne essenek nem hadviselő felek területére.


- A nukleáris bombáknak számos fajtája van, hatásik is erősen változó lehet. Egyfázisú bomba esetén kb. Hiroshima hatótáv és rombolás. 9..12 kiló hasadóanyag. Maximum 16kg. 6..100kilotonna. Elhasad ebből a cuccból 4..6gramm, ez pusztít helyben. A többi meg por és gőz formájában felszáll a légkörbe és befizet magának egy Földkörüli utazásra...

Kétfázisú (fúziós) bomba esetén ezerszeres hatóerő és 10-szoros hatótáv. 0,5....40Megatonna. Találd ki, egyetlen ilyen bomba mire lenne képes lakott területen, kontrollálatlanul felrobbantva.

És jön a 3 fázisú bomba. Ahol plusz plutónium köpennyel is körülveszik ezt a szörnyedvényt... 60...200Megatonna?!?

Az se mindegy, mekkora terület lesz évtízezredekig radioaktív anyaggal beszennyezve.

És szerinted egy mai fogyasztói társadalom mellett majd a spanyol paprika, török citrom, stb. mennyire lesz szennyeeztlen a boltokban? Kamionon jönne a halál a multik polcain át olcsó zöldség és hús formájában, mert pénzéhes ember mindig van. Mehetnél a geigerrel bevásárolni, meg sétálni a parkba...

A langy tavaszi esővel meg jönne a sugár, de nem ám a napból.

- Egy háborúban nem pár hetente elpukkan valami, hanem ott órák alatt egy sor valami pukkan el és földrészek képesek lakhatatlanná válni.


-Kísérleti robbantások alkalmával, de még Hiroshima és Nagasaki bombázásakor is nagy figyelmet fordítottak a támadó felek az uralkodó szélirányra, hogy merre hordja el az atomhulladék javát, mennyi a kiürítendő biztonsági övezet, vannak e mezőgazdasági, ipari területek arra, stb. Na ezek az őstulkok tuti ilyenre nem fognak odafigyelni, hanem ha látják a másik röppentyűjét közeledni, hát másodperceken belül visszalőnek. Mérlegelni utólag is lehet, de egy interkontinentális rakéta röpideje igencsak véges számmal mérhető, ezek meg ugye jó lassan gondolkodnak. Tehát lőnek, mert erre még tuti van idő...

Szóval EZEK lennének kb. a következmények. Mégcsak meg se tudjuk becsülni az utóhatásukat. De nyilván nem ülne ölbe tett kézzel a többi állam se, hogy a teljes bolygót tönkretegye két renitens állam, így a konfliktus vélhetően kiszélesedne. Megjósolhatatlan a következménye egy ilyen háborúnak, mert rengeteg a változó az egyenletben. Az viszont tuti, hogy a globális felmelegedési projekt el lenne pár év-tízezreddel napolva: mert jönne a nukleáris tél, meg az atomfelhők és a föld alá visszahúzódó korszak...

2019. nov. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!