Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire lenne az releváns,...

Mennyire lenne az releváns, hogyha Ausztria ismét Németország része lenne?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mostmár nincs ez napirenden, de Ausztriában ugyancsak németek laknak (akik kvázi olyanok, mint nálunk pl. a palocok vagy a székelyek), így éppen ezért szerintem teljesen normális lenne, ha az osztrák terület ismét a német állam része lenne, hisz a két ország között továbbra is nagyon sok a hasonlóság több téren is, max talán vallásilag vannak különbségek, dehát a mai világban kit érdekel az, hogy ki milyen vallású, mindenkinek a saját dolga.


Lehet sokan attól tartanak, hogy a németek akkor ismét világuralomra próbálnak törni, de szerintem nem igaz, mert az ottaniak Hitler óta rengeteget okultak korábbi hibáinkból és az elmúlt 75 évben ezt be is "bizonyították".


Anno az NDK-val való egyesülésnél is féltek hogy ebből ismét baj lesz, de Helmut Kohl pont hogy az ellenkezőjét valósította meg, éppen szerintem az osztrák földdel való békés egyesülés se lenne hátrányos Európa számára.


Ti mit gondoltok erről?



2019. szept. 28. 16:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
56%

Ilyen erővel ahol azonos nyelvet beszélnek egyesülniük kéne?


Spanyolország, Dominikai Köztársaság, Guatemala, Honduras, Argentína, Bolívia, Chile, Ecuador, Kolumbia, Paraguay, Peru, Uruguay, Venezuela (baromi hosszú a lista fele lemarad) legyen egy ország hisz mind valamilyen keresztény vallást követnek és ráadásul a nyelv is azonos.

(persze tekintsünk el tőle olyan szinten más kultúra mind....)


Ha jól emlékszem ha akarnának se egyesülhetnének mivel tiltja a második világégést lezáró összes egyezmény.

2019. szept. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Közös politikát kellene vinniük, amiből sok belső konfliktus alakulna ki.

Egy nemzetet a kultúrája határoz meg, amibe nemcsak a nyelv tartozhat bele. Beletartozhat a történelem, a vallás, vagy bármi más, amit az illető nemzet fontosnak tart. Nos, itt a történelem az, ami meghatározó. Más utakon jár a két ország, habár nem idegenek egymásnak.

2019. szept. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%

>> A 2. világháború lezárása óta egyezmény tiltja a 2 ország egyesülését

Ezt most te találtad ki ? Akkor hogyan egyesülhetett Nyugat-Németország az NDK-val ?

2019. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%

">> A 2. világháború lezárása óta egyezmény tiltja a 2 ország egyesülését


Ezt most te találtad ki ? Akkor hogyan egyesülhetett Nyugat-Németország az NDK-val ?"


AUSZTRIA NÉMETORSZÁG! Tényleg funkcionális analfabéta a fél ország.

2019. szept. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
56%

Kedves #13-as.

Természetesen nem én találtam ki.


A második köztársaság kora (1945 után)

Bécs felszabadítása után a Vörös Hadsereg tovább nyomult nyugat felé, miközben nyugatról és északról a szövetséges csapatok is behatoltak Ausztriába. Még folytak a harcok, az új ideiglenes kormány újra hatályba helyezte a szövetségi alkotmányt.


A második világháború befejeztével a győztes nagyhatalmak csapatai elfoglalták és egy évtizeden át megszállva tartották a négy megszállási övezetre osztott Ausztriát. Ausztriára a háború után nem Németországgal együttműködő, hanem Németország által leigázott államként tekintettek. Ez a magyarázata annak, hogy az ország megtarthatta 1938-as határait, és nem kellett kártérítést sem fizetnie.


Egy kommunista irányítású hatalomátvételi kísérlet (Koplenig-puccs) kudarca után 1955-ben a Szovjetunió bejelentette, hogy hajlandó kivonulni, de cserébe meg kell tiltani Ausztriának a Németországgal való gazdasági és politikai egyesülését, és az újra felfegyverzést. Németországot pedig kötelezni kell, hogy lemondjon minden Ausztriát érintő igényéről. Ezzel a nyugati szövetségesek is egyetértettek. 1955. május 15-én Bécsben aláírták az államszerződést, melyben az ország visszakapta szuverenitását. A megszállók kivonulása után Ausztria örökös semlegességét alkotmányban rögzítették. Az államszerződés lehetőséget teremtett arra, hogy Ausztria független, semleges országként a saját útját járja.í


Forrás: [link]


A 2 ország alatt természetesen Németországra, és Ausztriára gondoltam, mivel ők szerepelnek a kérdésben.

Sajnálom, hogy ez gondot okozott.

2019. szept. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!