Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szovjetuniónak miért nem...

A szovjetuniónak miért nem üzentek hadat Lengyelország megtámadása után?

Figyelt kérdés
Ők is ugyanúgy megtamadtak a lengyeleket, mégis csak a németeknek üzent hadat a Nyugat.

2019. aug. 25. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

1, A franciák és a britek csak egy német támadás esetére ígértek garanciát a lengyeleknek.

2, A Vörös Hadsereg olyan területekre nyomult be, ahol belaruszok és ukránok éltek, a hivatalos álláspont pedig ezeknek a népeknek a megvédelmezése volt a nácik ellenében.

[link]

3, Elég nagy baromság lett volna hadat üzenni a Szovjetuniónak is, mivel azzal gyakorlatilag belekényszerítették volna Hitlert és Sztálint egy szövetségbe, így pedig fennállt a lehetősége, hogy harcolni fognak egymás ellen. Végül így is lett.

2019. aug. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

A nyugati nagyhatalmak Németország ellen kívántak háborúzni, úgy vélték Párizsban, Londonban, hogy a Szovjetunió kevésbé fenyegeti érdekeltségeiket. A Szovjetuniónak később a balti államok és Finnország lerohanását is elnézték, nem csak Kelet-Lengyelország megszállását. Ebben szerepet játszott az a stratégiai szempont, hogy ha hadat üzentek volna a Szovjetuniónak is, az mindenképpen erősítette volna Hitler és Sztálin szövetségét. A kettő együttes legyőzése már mindenképpen túl nagy falat lett volna a Nyugatnak. Később a Szovjetunió segítségére, hatalmas erőforrásaira, erőfeszítéseire is szükség volt Németország legyőzéséhez.

Viszont összességében utólag rövidlátónak, elhibázottnak tűnik Nagy-Britannia és Franciaország politikája. A háborús erőfeszítéseikkel, áldozataikkal nem sikerült megvédeniük Lengyelország, Csehszlovákia, Közép-Európa függetlenségét, ottani befolyásukat, végső soron csak átjátszották a régiót a Szovjetuniónak. De ezzel sem jártak jobban, mintha a terület német befolyási övezet maradt volna. A történelem természetes folyama eredményeként viszont mára már az oroszok visszaszorultak, Moszkva meggyengült, viszont ismét Németország befolyása a legerősebb Közép-Európában.

2019. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2

Hidd el, sokkal jobban jártak így, mintha a Szovjetunió széthullott volna a német támadástól még 1941-ben és a nácik leuralják egész Kelet-Európát.

A nyugati szövetségesek jöttek ki a legjobban a II. világháborúból.

2019. aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"A nyugati szövetségesek jöttek ki a legjobban a II. világháborúból."


Az Amerikai Egyesült Államokra igaz ez. Nagy-Britanniának, Franciaországnak hátrányos volt a háború, jobban jártak volna, ha inkább kimaradnak és az európai nagyhatalmi vetélkedést, háborúzást ráhagyják Németországra és a Szovjetunióra.

Ha Franciaország és Nagy-Britannia nem lép be a háborúba, minden bizonnyal az USA is kimaradt volna az európai háborúból és így neki is könnyebb lett volna győzelmet aratni a csendes-óceáni hadszíntéren. Bár az ilyen mi lett volna ha... fejtegetésben sok a bizonytalanság, a történelemben ezt már nehéz, lehetetlen megmondani. Felmerülhet, hogy ha Nagy-Britannia és Franciaország is kimarad az európai háborúból és inkább gyarmataik védelmére koncentrálnak, akkor Japán sem kezd hódításokba Dél-Kelet Ázsiában, Dél-Ázsiában és nem konfrontálódik közvetlenül az ottani gyarmattartókkal, britekkel, franciákkal, amerikaiakkal (a hollandokkal lehet úgy is bevállalták volna), hanem inkább Kína, Mandzsúria mellett a Szovjetunió, Mongólia lett volna a célpont.

2019. aug. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!