Európa miért nem törekszik rá, hogy szuperhatalom legyen?
Oké, 28 (vagy 27) nemzetből hogy fogsz egyet csinálni máról holnapra?És szerinted a többi szuperhatalom majd ölbe tett kézzel nézi, hogy egy jelenleg is kiherélt kontinens szépen jelentős nagyhatalommá válik?Az Unió a 2015-ös migránsválságot sem tudta kezelni, majd egy 500 milliós kontinens igazgatása korrekten fog működni.Az EU élére most neveztek ki háttérbeszélgetésekkel egy személyt (von der Leyen), akire SENKI nem szavazott az európai uniós választásokon.Aztán csodálatos lenne, hogy ez a szervezet döntsön:
https://www.youtube.com/watch?v=cpCoMUS0_AI
Nem, nem vagyok euroszkeptikus, de ez az egyesüjjünket nem nagyon kellen erőltetni, tekintve, hogy a soknemzetiségű államok/országok nem igen húzzák sokáig a történelem folyamán.
Európa = földrajzi egység, (kontinens), nem pedig állam.
Tehát nem lehet szuperhatalom ugyan úgy, mint Ázsia sem.
.
Európában, mint kontinensen sok-sok ország/állam van, melyeknek szervezése nem egyforma.
Jelenleg ezen államok többsége nem akar Egyesült Államokként (hasonlóan az USAhoz, vagy Mexikóhoz [mivel csak az ő nevükben szerepel az "Egyesült Államok" kitétel]
Bocsánat, az én hibám...
.
Jelenleg ezen államok többsége nem akar Egyesült Államokként (hasonlóan az USAhoz, vagy Mexikóhoz [mivel csak az ő nevükben szerepel az "Egyesült Államok" kitétel] működni, tehát nem is lehet szuperhatalomról beszélni.
Több európai államban erősödik a nacionalizmus, tehát együttműködésről addíg szó sem lehet, míg egyes államok vezetése azt sulykolják, az ő polgáraik különbek a többiekénél.
Ezek közül te magad is tudsz egy párat felsorolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!