Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar honvédségben miért...

A magyar honvédségben miért nincs huszáralakulat?

Figyelt kérdés
Nem azt gondolom hogy lovasságot állítsunk fel, hanem egy a hajdani huszársághoz hasonló feladatod ellátó alakulat pl felderítők, felvehetnék a huszár nevet és ápolhatnák a huszár hagyományokat.

2019. júl. 4. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Ha felvennék a huszár nevet és ápolnák a hagyományokat, akkor lovasságnak kellene lenniük - így kizártad te magad hogy megvalósulhasson.

csak az elnevezés miatt nem lehet ráaggatni a huszár nevet valami másra - a hagyományőrzés meg nem a hadsereg feladata, arra ott vannak a létező huszárok.

2019. júl. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert akkor kéne hajítódárdás és íjász alakulatnak is lenni.

.

Bebizonyosodott a háborúk során, hogy a lovasroham nem eléggé hatékony a harckocsik ellen.

2019. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező szerintem arra gondolt hogy ne 24. felderítő ezred legyen mondjuk hanem 24. huszár felderítő ezred.


Amerikaiak ezt kitalálták, náluk is a Cavalry közül van Aircavalry és armored cavalry. (magyarul légi lovasság mint helikopterek, és harckocsizók)


Ezen a vonalon elindulva lehetne kialakitani mondjuk egy páncélozott huszár dandár elnnevezést, viszont a probléma, hogy ez a kifejezés 100 éve kiveszett a hadtörténetünkből, emiatt pedig lehetetlen lenne csakúgy visszahozni, tekintve hogy a közvélemény egyből lecsapna rá és negatív visszhangja lenne.

2019. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Huszáralakulatnak (pl. huszárdandárnak, huszárzászlóaljnak) olyan alakulatot lehetne nevezni, aminek állománya könnyű harckocsik, könnyű helikopterek kezelőszemélyzeteként hajtja végre harci feladatait (akár békefenntartást is). De nem is könnyebb technikával, mert a könnyű lovasság jelentős csapásokat mért az ellenségre, nem csak "szúrkálta" , mint a felderítők (angoloknál skirmishers, franciáknál tirailleur, osztrákoknál pandúrok). A gépesített lövészalakulatok, légi szállítású gépesített lövészalakulatok pedig a mai kor dragonyosai, akik régen harctérre lóháton mentek, de ott arról leszállva harcoltak.


Ahhoz még, hogy huszáralakulatnak nevezhesse magát egy könnyű harckocsis, könnyű helikopteres alakulat, kellene az is, hogy ápolják a hagyományokat. Azaz dandárnál minimum egy zászlóaljnyi, zászlóaljnál egy szakasznyi díszelgő alakulat kellene a túrisztikailag leglátogatottabb helyeken járőrözésre 1800-as évek huszár egyenruhájában, lóháton. Nem díszkatonák, hanem teljesen kiképzett harcosok - régi huszárkarabély helyett a legmodernebb deszant (kisebb méretű) gépkarabéllyal, éles lőszerrel, azok akik most éppen nem a világ másik felén vannak misszióban, hanem itthoni szolgálatot látnak el.

2019. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!