Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mért nem használták korábban...

Mért nem használták korábban az elvet?

Figyelt kérdés
A heckler and koch nagyon jó fegyvereket gyárt és "felfedezte" a gázdugattyút is a direkt gázelvezetéses rendszer helyett, csak az nem tűnt fel a németeknek se az amcsiknak, se senkinek, hogy a kalasnikovok is ilyen elven működnek?????
2010. jún. 30. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
He? Te miről beszélsz, a gázdugattyú már mióta ismert és használt Európában és az USA-ban. Elég megemlíteni a Kalasnikov előtti időkből az FG-42-t a Walther G-41-et vagy az M1 Garandot, az az utáni időkből meg az M14-et az FN FAL-t, az AR-18-at vagy az SG-540-et. Még sorolhatnám.
2010. jún. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Az 5.56x45mm NATO szabvánnyá válásáig gyakorlatilag az egész NATO (USÁ-t és az NSZK-t kivéve) a gázdugattyús FN FAL-t használta. Utánna jött a gázdugattyús brit L85, a német G36, a belga F2000, az olasz Beretta AR-70, az osztrák Steyr AUG és így tovább.


Gondolom a kopasz ember a Discoverys Jövő Fegyvereiből mesélte be, hogy ez fú de mekkora újdonság.

2010. jún. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem a discoveryn láttam, nem is a tvbe, kaliberben olvastam a HK 416-rol =D

De ha ismerték, akkor mért van a fél Európának m16 bázisú fegyvere?

2010. jún. 30. 20:49
 4/10 A kérdező kommentje:
ezek az "oda sz@rik ahol eszik" fegyvereket mért rendszeresítették? Nem sokkal pontosabb mint a klashnikov
2010. jún. 30. 20:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Kalasnyikov.
2010. jún. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tom Európa melyik feléről beszélsz, hogy M16 bázisú fegyvert használ, hacsak nem USA és Kanada Európának számít. Mondj EGY európai országot ahol M16 alapú a rendszeresített általános lövészfegyver!


A Kalibernek meg már évek óta rendszeres olvasója vagyok. Emlékszem erre a cikkre, de szerintem egy kicsit félreértetted. A korai M16 valóban tragikus volt, de már a hatvanas évek végebeli M16A1 is viszonylag megbízható volt. A mai M16A4 meg más teljesen jó. Nem véletlen, hogy a brit SAS a saját szintén tragikus SA-80 helyett többnyire az M16A2-t meg a HK33-at használja.


Az meg már megint más kérdés, hogy a NATO különleges alakulatainak nagy része a Colt M4A1-et használja. Ez azért van mert jelenleg nem sok olyan gépkarabély van, ami ennyire variálható, ennyi kiegészítő van hozzá, viszonylag alacsony tömeg és hossz mellett. Max. a G36C meg a Bushmaster ACR közelíti meg.

2010. jún. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én azt hittem, hogy az európai országok még mindig ezeket használják, de akkor tévedtem, elnézést, de az mondjuk tény, hogy még mindig pl. Irakban nagyon sokat kell tisztítani az M4-eket. De a HK 416 sztem tök úgy néz ki, és ugyan akkora mint egy M4, és annak is azt hiszem 20mm-es szereléksínje van, akkor annak kompatibilisnek kellene lennie az M4 kiegészítőkkel! Vagy tévedek?
2010. júl. 1. 16:23
 8/10 anonim ***** válasza:

A Hekler-Koch HK416 gyakorlatilag egy Colt M4A1, direkt gázelvezetés helyett gázdugattyúval és megerősített alkatrészekkel. A szereléksín valóban a nyugati szabvány.


Irakban az M4-el tényleg van egy két probléma, hogy többet kell pucolni, de semmi tragikus. A hibák nagy része azért van, mert rövidebb a fegyver csöve és gázvisszavezetője emiatt másképp bírja, és mivel, hogy mint rövid gépkarabély, ezért épületharcra használják. Ott ugye a full sorozat a divat, ami ugye felforrósítja a fegyvert, növelve az elakadás veszélyét.


Ellenben az M16A3/A4-el szinte semmi probléma nincs.

2010. júl. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy olvasgasd csak a Kalibert, én is azért vagyok ilyen okos.
2010. júl. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
sajna már csak neten tudom olvasni, gyűjtögetek,
2010. júl. 5. 15:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!