Háborús esetben mennyire vennék figyelembe az emberek egyéni képességeit, végzettségét?
Orvosok háború esetén is orvosok maradnak. Ki a fronton ki háttérben. Csillagász, művészek meg katonák lesznek. Rengeteg nagy hollywoodi sztárt is besoroztak katonának a II. világháborúban. Pl:
Paul Newman, Henry Fonda, Charlton Heston, Charles Bronson stb
Háború lenne, vagy menekülnék, vagy neki állnék vért ontani, ha már elveszett volna, akit szeretek.
Egyszerű.
A foglalkozás ilyenkor nem számít. Csak, hogy harcképes valaki, vagy sem, tud-e ellátni sérülteket, vagy nem. Van-e likviditásod, vagy nem. Szerencsére az emberiség kezd kinőni a gyerekes háborúsdiból. Fejleszteni próbáljuk magunkat, nem rombolni.
A dolog nem így működik. Először is, mennyire "háborús eset"? Másodszor mennyire értelmes hadvezetés? Mert ezen múlik minden.
Példa: a Rákóczi szabadságharc, vagy az 1848-as szabadságharc esetén (ha ma lenne hasonló jellegű), vannak ugyan praktikus szempontok, de nem az a fő cél, hanem a haza megvédése (elveszett hazában mit ér egy akadémikus - és ezt ő tudja a legjobban). Ugyanakkor egy mai hadügyi kormányzat (nem nevezném annak, de formálisan így van) az általad említett szempontokat meg sem értené, ott csak az számítana, haver, nem haver. Példa: öt-hat éve Pálinkás József akadémikust nem sorozták volna be. Ma azt kérdenék, ki az a Pálinkás József.
"Háboru ......Csillagvizsgálo bezár ....Csillagászra nincs szükség ......mehet harcolni."
Kivéve, ha az UFO-k támadnak, mert akkor csillagász megy vissza a csillagvizsgálóba és nézi, merről jön a következő támadó!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!