Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van nekünk honvédelmünk?

Van nekünk honvédelmünk?

Figyelt kérdés
2008. nov. 7. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Van.

Sok pénzt elvisz, de cserébe nem sok mindenre jó. Az országot megvédeni biztosan alkalmatlan.

2008. nov. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért, ha a szomszédos államok nyugdíjas rézfúvósai megtámadnának bennünket, biztos megvédenének!

Amúgy szerintem pénzt lehet kivenni belőle, elég sokat és elég rég óta!

2008. nov. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Üdv. Ez elég jó kérdés, hogy egyáltalán van honvédelmünk.

Amit én tudok, hogy néhány száz zsoldos katonánk van meg még kisebb magyar légierőnk (a Gripen raj) én szerintem ezek az első frontális támadásnál, ha minket esetleg megtámadnának ami a valószínűsége 10% akkor a mi védekezésünk 1 a millió az esély, hogy néhány nap alatt az ellenállásunk vége szakad. A zsoldosok jóval drágábbak mint a közkatonáknak. A lényeg az, hogy van honvédelmünk, de nagyon kicsi létszámmal kevés az esély arra, hogy el tudjanak látni úgy az egész Mo.-t megvédjék....Nagyon le építették. Lenne még további mondani valóm erről kapcsolatban, ha esetleg érdekelne, akkor írj. Ez a beszélgetés nagyon jó lenne, mert ezt nem akarom tovább tartani, amit sikerült megtudnom és következtetni mert ált. ez nekem nagyon jól megy...

2008. nov. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Elvileg van.

Gyakorlatilag meg egy vicc az egész; sajnos!

Van 15 db harckocsink és ugyanennyi vadászrepülőnk!

Szégyen! Bízom benne, hogy nem akar senki megtámadni minket! (sajnos erre semmi garancia)

2008. dec. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor miért írod, hogy "elvileg van"? Nincs.
2008. dec. 13. 19:19
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Olyan, mintha viccelődnétek. A tömeghadseregek kora lejárt, mert nincs neki semmi értelme. Ki támad meg ma egy NATO-tagállamot? Csak egy őrült (vagy terrorista, de az lényegében ugyanaz). Az őrült meg úgyis atombombával vagy más tömegpusztító fegyverrel jön, az ellen meg tök mindegy, hogy 25000 hivatásos katona megy ki harcolni, vagy kimegyünk mind a 10 millióan.

Bízzatok a NATO-ban, vagy ha abban nem tudtok, akkor semmiben. Nem mondom, hogy az egy tökéletes vagy isteni szervezet lenne, de ha valaki tényleg megtámadna minket, nélküle sehogy sem lenne esélyünk. Ha meg esetleg a románoktól vagy a szlovákoktól féltek, tudjátok meg, hogy ők is NATO-tagállamok. :)


Jelenleg a Magyar Honvédségnek annyi a feladata, hogy a nemzetközi kötelezettség-vállalásainkat ellássa - ilyen volt az iraki küldetés, ilyen most is az afganisztáni, koszovói küldetés, és ezeket kiválóan megoldották. Nem kell őket szidni.

2008. dec. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, hogy lepontoztál!

Szerinted mit tenne a NATO ha megtámadnának minket?

Mi a keresnivalónk Irakban vagy Afganisztánban?

Te lehet, hogy katona vagy és jól jön a pluszpénz, de ha valami bajod lesz akkor miért kell nekem sírnom? Azért mert ez az Egyesült Államok érdeke?

Ne haragudj! Én sem haragszom rád, csak nem értelek.

2008. dec. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A kérdés az volt, hogy van-e nekünk honvédelmünk? Ez egy eldöntendö kérdés. Igen vagy nem. Mindenesetre köszönöm hozzászólásokat.
2008. dec. 17. 23:26
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok katona.

Nem pontoztalak le.

Én sem haragszom rád.

Én sem értelek. :)

2008. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Van.

Az már más kérdés, hogy a létszám kevés egy háborúhoz vagy ütközethez. És kb. ennek a felével kell számolni, mert a többit meg felrobbantják Irakba vagy ahová az USA vezérli.

2009. máj. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!